liver

PL: Liverpool sahá po titulu, Moyes skončil v United

Sport / 25.4.2014

Hrdinové z Anfieldu kráčí za prvním ligovým titulem od roku 1990. Po zaváhání Chelsea mají na čele pětibodový náskok a pokud nezaváhají v posledních třech kolech, trofej bude jejich.

Pravděpodobně se rozhodne už v příštím kole, kdy Reds narazí na úhlavního rivala ze Stamford Bridge, londýnskou Chelsea. Zápasem Blues začínáme i dnešní přehled z anglické Premier League.

Svěřenci trenéra Mourinha měli dobrou výchozí pozici, v případě zisku tří bodů doma s posledním Sunderlandem by v cestě za titulem stačilo porazit vedoucí Liverpool. Chelsea ale v souboji týmů z opačných končin tabulky padla 1:2. Eto’o dostal domácí rychle do vedení, ale Sunderland dokázal otočit. Vítěznou branku vstřelil po sporné penaltě Borini pouhých osm minut před koncem a postavil tak Chelsea výraznou překážku v mistrovském tažení. Liverpool zvládl těžký venkovní zápas proti Kanárkům. Norwich, který má záchranářské starosti, nedal favoritovi nic zadarmo. Hosté i přesto zvítězili 3:2 a vytvořili si pětibodový náskok na čele tabulky.

Další kandidát na prvenství, Manchester City, nejprve vítězně zvládl dohrávku uprostřed týdne a o víkendu si vyšlápl na West Brom. Do sestavy se vrátil uzdravený Aguero a i díky jeho trefě porazili Bleděmodří Albion 3:0, čímž zůstali v bitvě o titul. Naopak druhému Manchesteru se vůbec nedařilo.

David-Moyes

David Moyes skončil v Manchesteru United. Zdroj: youtube.com

United zavítali do Evertonu, kde chtěli živit naděje na Ligu mistrů. Liverpoolský klub ale jasně dominoval a už do poločasu rozhodl zápas. Baines a Mirallas určili skóre 2:0 a trenér ďáblů Moyes řekl své poslední slovo na lavičce úřadujícího mistra. Vedení ztratilo trpělivost a den po závěrečném hvizdu odvolalo nástupce sira Alexe Fergusona. Moyese zatím nahradila legenda klubu, stále hrající Ryan Giggs s asistencí Scholese a Nevilla. Everton je i přes vítězství nad Manchesterem pozadu v boji o Champions League. Arsenal totiž dokázal naplno bodovat. Gunners porazili Hull jasně 3:0. Přesně se trefil navrátilec Ramsey a dvakrát Podolski.

Ve Villa Parku přivítala domácí Aston Villa Southampton. V nic neřešícím střetu se zrodil neutrální výsledek. Gól diváci za 90 minut neviděli a utkání skončilo smírně 0:0. Crystal Palace se ve středu tabulky střetl s West Hamem. Domácí Kladiváři v zápase podlehli zásluhou branky Jedinaka z penalty 0:1. Pojďme se podívat na souboje o záchranu. Swansea se zřejmě vykoupila z druhé ligy povedeným zápasem s Newcastlem. Hlavním hrdinou byl útočník Bony, který zařídil oba góly pro Labutě – 1:2. Cardiff vybojoval důležitý bod proti Stoke City. Výsledek určily pokutové kopy na obou stranách, které dělilo pouhých pět minut (a poločasová přestávka) – 1:1.

West Ham Crystal Palace 0:1

Jediným týmem, který ztratil body na chvostu tabulky, byl Fulham. V londýnském derby totiž úřadoval Tottenham a vítězstvím 3:1 ztížil hostům udržení v Premier League.

Přístí kolo budeme sledovat hlavně šlágr mezi Liverpoolem a Chelsea. Zápas, který může hráčům z Anfieldu napůl posadit na hlavu korunu pro mistry anglického fotbalu.

Zdroj perexové fotografie: youtube.com