Jak mám vycházet s tchyní?

Osobní rozvoj Vztahy / 6.5.2014

Švagr je provokující. Tchyně moc zvědavá. A vy jste tím už zcela vyčerpaní?

Rodina partnera je přirozenou součástí vašeho vztahu. První seznámení mezi dveřmi, potřesení rukou. Potom následuje první společná večeře. První společný výlet. A třeba i společná domácnost. Ale jak to všechno vydržet?

Není tchyně jako tchyně

Určitě jste se už přesvědčili o tom, že každý člověk je jiný. Tím pádem může být tchyně vašeho nejlepšího kamaráda ta nejhorší tchyně na světě, protože máte srovnání a přijde vám tchyně vašeho partnera jako zlatá osoba. Ale taky to může být naopak. I když je to velmi individuální, je pár věcí, díky kterým byste s tchyní mohli vycházet. A nejen s tchyní, ale také s tchánem a dalšími členy rodiny vašeho partnera.

Nepovyšujte se nad vaší tchyní! Zdroj: foter.com

Nepovyšujte se nad vaši tchyni! Zdroj: foter.com

Buďte upřímní a sví

Váš partner vás zná takové, jací jste. Takže jakákoli přetvářka před rodiči, sourozenci a dalšími členy by byl dost okatá. Navíc, chtěli byste, aby si vás rodina přítele nebo přítelkyně oblíbila takové, jací ve skutečnosti nejste? Asi ne. Nervozita se samozřejmě podepíše na prvním setkání i na vašem jednání, ale to neznamená, že pokud nemáte rádi růžovou a tchyně ano, že se budete najednou oblékat do růžových věcí, abyste na ni udělali dojem (a při představě muže v růžových věcech…). Buďte sví. Takoví, jací se cítíte být. Neexperimentujte, nezkoušejte být kosmonautem, letcem, vojákem, zpěvákem nebo baletkou jen proto, že rodina tyto role zbožňuje nebo jimi žije.

Buďte slušní

Ačkoliv člověk mnohdy nemá svůj den (pokazí se mu auto, zmokne v dešti, chytne ho revizor), nemusíte před rodinou partnera hned nadávat a ještě k tomu sprostě – jelikož rodinu partnera ještě neznáte, nemůžete vědět, jak by to rodinní příslušníci vzali. A z úst mladé dámy by nadávky zněly opravdu nehezky.

Taky byste chtěli mít uznání u rodiny partnera? Zdroj foter.com

Taky byste chtěli mít uznání u rodiny partnera? Zdroj: foter.com

[one_fourth]

Stydlivost je povolena, pokud nehraničí s mlčenlivostí.

[/one_fourth]

Buďte ochotní

Jste s partnerem šťastní? A váš vztah má budoucnost? Pak jeho rodina bude ve vaší budoucnosti hrát také důležitou roli. Je to součást partnera na celý život, takže se s tím budete muset smířit, pokud je vám to proti srsti. Pokud budou rodičové nebo prarodičové něco potřebovat a požádají vás o pomoc, vyhovte jim. Neberte to tak, že vás otravují, protože vás zkouší, co jste ochotní udělat, ale naopak si toho važte, protože vám natolik důvěřují, že byste jim mohli pomoci.

Bez hádek to půjde lépe

Hádky jsou občas jako déšť uprostřed dlouhého sucha. V případě hádek s tchyní, tchánem a dalšími členy rodiny partnera to ale není úplně to pravé ořechové. Nikdo neříká, že byste měli úplně skrýt svůj názor, ale nemusíte hned ostře přesvědčovat všechny členy, že ten váš názor je jediný pravdivý a oni by ho měli taky ctít. Ne každý chápe vegany. Ne každý chápe ty, kteří mají piercing. Ne každý podporuje tetování. Ne každý toleruje úpravu vašich vlasů – dredy. Zvláště pak starší generace – tedy naši rodičové a prarodičové.

[one_fourth]

Přátelské povídání povoleno – hádky nikoli.

[/one_fourth]

Najděte společná témata, zájmy

Nejkratší a nejlepší cestou k rodině vašeho partnera je obyčejný zájem z vaší strany. Zkuste je osobně poznat a zeptat se partnera na věci, které mají rádi. Když v jejich zájmech najdete i nějaké z těch svých, hned máte téma rozhovoru – a víte snad sami, jak dlouho se dokážete bavit o věcech, které máte rádi!

Zdroj perexové fotografie: foter.com

Denisa Jelínková

Denisa Jelínková

Miluju barvy, hudbu, focení a psaní. Možná se stanu jednou spisovatelkou - takovou, která bude po večerech vysedávat v houpacím křesle a psát a psát a psát. Fotografování je mou srdeční záležitostí - fotoaparát jsem dostala jako dárek ♥ Takže si užívám každé cvaknutí.

Zanechte komentář