love2

Po čem ženy a muži doopravdy touží

Osobní rozvoj Vztahy / 3.1.2013

Nahlédněte s námi pod pokličku ženských a mužských tužeb. Možná vám to pomůže navzájem se pochopit.

Proč jsou ženy tak slabé v matematice? Protože jim muži neustále tvrdí, že tohle _____ je dvacet centimetrů.

Ženy a muži na svět nahlížejí dvěma odlišnými způsoby. Tento fenomén bývá zkoumám ze všech možných či nemožných stran, často s velmi rozdílnými výsledky. Pokud jste už měli tu čest bydlet se svým protějškem ve společné domácnosti, jistě mi dáte za pravdu. Oni jsou prostě jiní. Možná jsme opravdu z Venuše a muži z Marsu. A možná prostě jen nedokážeme najít společnou řeč.

Důležité je zjistit, co od sebe navzájem očekáváme. Ženy podle průzkumů nejvíce touží po několika věcech. A tady jsou:

POCIT JEDINEČNOSTI

Ruku na srdce, každá prostě chceme cítit, že jsme ta jediná, dokonalá milovaná bytost, bez které on nedokáže být ani vteřinu. A v dálce už slyšíme bimbat svatební zvony. Je těžké uvěřit tomu, že jste opravdu ta nejvíce milovaná bytost, když on místo filmového večera s Bridget Jonesovou, běží s bandou neandrtálců na fotbal. Ale čím víc volnosti mu dáte, čím víc pochopení dokážete projevit, tím víc vás bude obdivovat. Divná rovnice, funguje však dokonale. Muže nemůžeme poutat nehynoucí láskou.

Polibek

Udělejte mu radost. Kupte lístky na oblíbený zápas. Uvidíte, že určitě vymyslí něco na oplátku. Třeba romantiku na lodičkách. Zdroj: Wikimedia commons

OCHRANA

Potřebujeme cítit, že je nám náš vyvolený oporou. Jeho bedra musí být dost široká, aby na nich dokázal nést velkou část našich starostí a stesků. Toužíme po pocitu, že jen s ním je na světě bezpečno. Automaticky tak hledáme muže, kteří klamou tělem. Jsou vysocí, svalnatí, urostlí a v očích mají rošťáka. A vy si říkáte. To je on. O tyto ramena se budu moci opřít, kdykoliv budu potřebovat. Opak bývá pravdou. Často jsou nejlepší volbou právě ti nenápadní kluci, kteří s námi jdou ruku v ruce životem jako kamarádi a nikdy bychom s nimi nemohly nic mít, protože jsou prostě moc hodní. Právě oni nás totiž dokáží povzbudit, když potřebujeme, nastavit ramena ve chvílích, kdy je nám nejvíc ouvej. Nebojte se hodných hochů, ty „zlé“ nechte raději kamarádkám.

SCHOPNOST NASLOUCHAT

My ženy rády mluvíme. A mluvíme hodně, o všech a o všem. Naše drahá polovička by měla zvládnout všechny ty důležité momentky našeho života vyslechnout. A měl by také vědět, že všechno, co říkáme je důležité. A dokonalý muž? Ten nejenže dokáže vyslechnout, on i ví, že se do nás musí vcítit, pochopit nás, utěšit, ale hlavně nám v ničem neradit. Protože poradit si přece umíme nejlépe samy.

Nohy

Nechce se vám hnout prstem. Zavrtejte se s polovičkou do postele. Obklopte se jídlem, oblíbeným čtením, milujte se a relaxujte. Zdroj: Wikimedia commons

DUŠEVNÍ POROZUMĚNÍ

A je tady velký kámen úrazu. Podle statistik patří mezi největší ženské tužby také duševní porozumění. Toužíme, aby byl naladěný na stejnou vlnu. Aby dokázal podle výrazu tváře předvídat naše myšlenky. Abychom byly jedno tělo, jedna duše. Jenže nic takového nejde. Nikdo neumí číst myšlenky. A nikdo, kdo s vámi chodí teprve rok, nebude naladěný na stejnou vlnu. Jste dvě různé osoby. A upřímně, ani vaše nejlepší kámoška ze školky vás nemá úplně přečtenou, takže chtít to po něm je trošku scestné. K duševnímu porozumění musíte dozrát. A trvá to léta. Bohužel.

A jak jsou na tom se svými touhami muži? Mužské touhy jsou od těch ženských poněkud odlišné.

Láska

I muži chtějí být milování a pochopeni. Zkuste někdy přivřít oči a místo křiku si s ním v klidu pohovořit. Zdroj: Wikimedia commons

OBDIV

Manžel vstal z křesla a šel do koupelny. V tu chvíli spadly těžké hodiny přesně na místo, kde předtím seděl. Manželka jen suše konstatovala: ,,Ty hodiny se pořád opožďují.“

Muži jsou ješitní. Potřebují obdiv. A chválit a chválitchválit. Chytrá žena, vždy najde něco, za co může svou polovičku pochválit. Že za den stihl jen vynést odpadky. No a? Buďte ta chytrá a nezapomeňte mu za to poděkovat a pochválit ho. Uvidíte, že se pak už s odpadky nebudete muset tahat. Potřebujete opravit věšák. Není nic snazšího. „Miláčku, ty jsi tak šikovný a já bych potřebovala přimontovat tady ten věšák. Kdybys měl chvíli. Samozřejmě, když nemáš čas, řeknu Pepovi od nás ze školy.“ Věšák bude vyset do deseti minut, tím si můžete být jistá. A když nebude, tak opravdu řekněte nějakému svému kamarádovi. Příště už bude stačit jen se zmínit. Nic nefunguje víc, než popíchnutí mužské ješitnosti.

KLID

Muži nechtějí nic víc než svatý klidpohodu. Bez věčných výčitek, hádekuražených pohledů. Nekřičte na něj, když se opozdí a místo v sedm dorazí ze školy či práce až v devět. Dejte mu dvacet minut hájení. Jen dvacet minut totiž dokáže zázraky. Vy se uklidníte a v klidu si můžete sesumírovat, jak mu dát najevo, že to co provedl, mu neprojde jen tak. A on získá to, po čem touží nejvíc – klid. Celý den byl mimo, chce prostě chvíli koukat do lednice, sedět na gauči, zírat do blba a já nevím co ještě. To poslední po čem touží je naštvaná hysterka ječící už ode dveří. A ruku na srdce. Vy přece taky nechcete být taková.

Párty

Vyrazil s vámi na balet. Skvělé. Na oplátku ho pozvěte na pořádně divokou párty. Zdroj: Wikimedia commons

NEOMEZENÝ SEX

Ano je to tak. Chtějí to. Nejlépe kdykoliv, kdekoliv a pokud možno bez nějakých cavyků. Neříkám, že mu musíte být vždy při vůli. Ani že se musíte vzdát své milované předehry. Jen mu občas dopřejte po čem touží. Přepadněte ho tam, kde by to vůbec nečekal, zapomeňte na předehru. Uvidíte, že to bude mít úspěch větší, než čekáte. Ne nadarmo se říká, že žena má být ve společnosti dámou, v kuchyni kuchařkou, v hospodě parťákemv posteli děvkou.

ÚTULNÝ DOMOV

I muži touží po útulném domově. V jejich představách však toto místo vypadá maličko jinak než naše hnízdečko. Útulný domov pro něj není naleštěná podlaha, patřičný dekor a voňavé svíčky. Muži se v představách o útulném domově vybaví plný talíř. A tak i když zrovna nejste masterchéf, zkuste mu občas uvařit. A nebojte se, zavděčíte se i smaženkou k večeři. A že netoužíte trávit čas jen u plotny? Občas uvařte a uvidíte, že na oplátku vás jistě rád pozve někam na večeři. A nezapomeňte, každý muž má v zásobě minimálně jedno jídlo, které umí uvařit a samozřejmě si myslí, že nikdo jiný na světě ho nezvládne připravit lépe. Využijte toho. A když zrovna nebudete mít chuť stát u sporáku, jen tak mezi řečí se zmiňte, že máte chuť na ty jeho „úžasné špagety s párkem“. Bezpochyby poletí do obchodu.

,,Žena je kořenem, muž stromem. Strom vyroste vysoko jen tehdy, má-li silné kořeny.“ Pearl S. Bucková

Vyjít s druhou polovičkou není lehké. Je to úkol obtížný a hlavně ho nevyřešíte za měsíc či dva. Najít porozumění chce čas, trpělivost, lásku a pevné nervy. Přeji vám, abyste i ve chvílích toho největšího vzteku dokázali najít pochopení pro toho druhého. Život je moc krátký na hádky a žabomyší války. Je prostě jiný/jiná, tak ho tak berte a naučte se s tím žít.

Máte pro nás nějaké rady jak žít v partnerském vztahu v klidu a míru? Budeme se na ně těšit na našem Facebooku.

Zdroj perexové fotografie: foter.com

 

Barbora Venháčová

Barbora Venháčová

Obyčejná holka, momentálně máma na plný úvazek a kuchařka tělem, duší a hlavně srdcem. Na vaření nemám papír, ale jídlo, vařečky a plotna jsou mou největší vášní. A největší radostí zase to, když chutná. "Když si člověk počíná pečlivě, když používá správné přísady a všemu dá, co tomu patří, může většinou uvařit něco moc dobrého."

Zanechte komentářVaše názory

  • Ládík P.

    Vytisknout, zarámovat a dát na oči všem ženám! Muž autorky textu je šťastný člověk, neboť našel ženu, která umí dělat to, po čem toužíme! 🙂

  • Barbora Venháčová

    😀 Opak je pravdou. Snažím se, ale vše mi uržitě nejde. Žena je jednou žena a né všechny „pudy“ se mi daří korigovat. A Vaše první věta přesně kopíruje slova mého muže pronesená po přečtení článku. 🙂