Objevte pivní ráj v rakouském Salzburgu!

Cestování / 4.1.2013

Augustiniánský klášter vaří své pivo již od roku 1621. Vydejme se na malou ochutnávku!

Rakouský Salzburg je spojován především s Mozartem, barokní architekturou a malebnými vánočními trhy. Pokud se vám podaří uprchnout všem turistickým lákadlům, o kterých se píše ve většině průvodců, vydejte se do severnější části města. Máte-li rádi dobré jídlo a pivo, rozhodně nebudete litovat!

Dlouhá cesta do podzemí

Jakmile projdete nenápadným vchodem, otevřou se vám brány úžasného podzemního světa. Vůně jídla a veselé hlasy zaujmou každého nového příchozího hned po zdolání velkého schodiště. Než se dostanete k samotnému výčepu, projdete kolem několika hladových okýnek, kde se dají najít ty nejlepší rakouské speciality. Máte chuť na klobásku či sladký preclík? Všeho je zde víc než dost!

Salzburgský pivovar

Zima je k návštěvě Salzburgu přímo stvořená! Zdroj: augustinerbier.at

Za mlsnou uličkou se nachází několik polic s tradičními tupláky. Vyberete si svého favorita, opláchnete ho ve velkém kamenném umyvadle a zaplatíte požadovanou sumu u kasy. Pak už se vás ujme jeden z výčepních a zábava může začít!

Märzen Beer je to pravé!

Typická chuť tohoto jemně nasládlého moku zbystří smysly všem pivním znalcům. Půllitr či tuplák můžete popravit v jednom ze čtyř obrovských sálů, kde se střetávají všechny věkové kategorie.

[one_fourth align=“right“]

V Salzburgu je k dostání také pivní pálenka! Třetinka vás vyjde na 24,40 €.

[/one_fourth]

Prostory jsou samozřejmě nekuřácké a kromě stálých zákazníků sem chodí i turisté a studenti. Krásný interiér a přátelský personál zajišťují nezapomenutelnou atmosféru jedné z největších pivnic střední Evropy. Půllitr tradičního salzburgského Märzen Beer pořídíte za 3 €, což je průměrná cena za pivo v obyčejné hospodě.

 

Tupláky

Je libo půllitr, nebo rovnou tuplák? Vyberte si! Zdroj: augustinerbier.at

Ochutnali jste někdy klášterní pivo? Víte o podobných podzemních klenotech? Poraďte, kam se vydat příště!

Zdroj perexové fotografie: Augustinerbier.at

Aneta Zachová

Aneta Zachová

Studuji žurnalistiku a mezinárodní vztahy na MU v Brně, ráda se učím cizí jazyky a cestuji. Již od dětství hraji volejbal, jezdím na koních a s radostí opečovávám všechna zvířata, která se mi dostanou pod ruku. Můj život je hektický, krásný a šťastný. Snad je to tím, že jsem blázen.. :-)

Zanechte komentář