Star-Crossed: Existuje naděje na nekonfliktní soužití s Atriánci?

Film Kultura / 29.4.2014

Star-Crossed je nový seriál stanice CW, který nám mimo jiné přibližuje mimozemské vztahy.

STAR-CROSSED (TV seriál)

Sci-fi/romantický

USA, 2013

Tvůrce: Meredith Averill

Hudba: Gabriel Mann

Hrají: Matt Lanter, Malese Jow, Aimee Teergarden, Grey Damon, Brina Palencia, Titus Makin Jr. a další

Před 10 lety, když bylo malé Emery 6 let, ztroskotala v městečku Edendale vesmírná loď. Lidé si mysleli, že se jedná o invazi, ale opak byl pravou: Atriánci zde jen hledali nový domov. A právě v tuto chvíli se na scéně objevuje Emery, která nabídne tajemnému Romanovi nejen přístřeší a jídlo, ale i přátelství do doby, než je Roman násilně zajat lidmi z úřadu. Malá dívenka tak žije s vědomím, že Roman ten večer zahynul.

O deset let později žijí Atriánci v jim vyhraněném území, takzvaném Sektoru, a za pomoci vládního programu nastupuje atriánská sedmička na místní střední školu (mezi onou sedmičkou je i Emeryin dávný přítel Roman), aby se tyto dvě rozdílné rasy naučily žít společněnekonfliktně na jednom místě. Jaké bude jejich shledání a mají nějakou šanci ve světě lidí?

Neokoukané tváře a šarm

Atrián

Atrián je obyvatel mimozemské země s názvem Atria, která má i svůj specifický jazyk: Sondiv. Atriánci mají dvě srdce. Charakteristickým rysem této rasy je tetování umístěné především na obličeji, krku a pažích.

Matta Lantera, který v tomto seriálu ztvárňuje Atriánce Romana, jste mohli zahlédnout i ve filmové parodii na ságu Stmívání s názvem Tupíři. Mattovou další významnější rolí je part v seriálu Star Wars: Klonové války, mimo jiné i nadaboval film Zvonilka: Tajemství křídel. Ale zpátky ke Star-Crossed. Lantera hraje nadneseně a s určitou dávkou přirozenosti; zbytečně nepřehrává.

Druhou takovou nenápadnou herečkou je Aimee Teegarden. Ta zde hraje postavu Emery, která, jak jsme zmiňovali výše, zachránila Romana. Svými gesty občas připomíná i svou hereckou kolegyni Ninu Dobrev. Postava Emery je milá dívka, která si zakládá na přátelství a jako jedna z mála stojí na straně Atriánců – a Aimee, na to, že není až tak zkušenou herečkou (její nejvýznamnější role jsou v seriálech Odložené případy nebo CSI Miami), zvládá její part více než obstojně. Její tvář můžete znát i z videoklipu Demi Lovato k písni Made in the USA.

Aimee Teegarden a Grey Damon v seriálu Star-crossed. Zdroj: cwtv.com

Aimee Teegarden a Grey Damon v seriálu Star-crossed. Zdroj: cwtv.com

Samotná sledovanost seriálu je poněkud kolísává. Někdy dosáhne miliónové sledovanosti, jindy ani miliónovou hranici nepřekročí, a tak je ve hvězdách, jestli se seriál vzpamatuje a uvidíme ho i v další sezóně. Nejvyšší sledovaností se může pyšnit úplně první epizoda, kterou vidělo 1,28 miliónů diváků, naopak tu nejmenší sledovanost má epizoda s názvem Some Consequence Yet Hanging in the Stars o čísle 0,76 miliónů.

Zajímavosti ze seriálu

  • Jazyk Atriánců, kterým se tito obyvatelé domlouvali na jejich planetě, se jmenuje Sondiv. Vymyslel jej David J. Peterson.
  • Pracovní název před samotným vysíláním byl Oxygen, přičemž samotná premiéra byla naplánována na 17. února 2014 a celá první série obsahuje 13 dílů.

Castingy byly nepochybně náročnéprvní zveřejněné zprávy o získaných rolích proběhly v roce 2013, kdy své role získaly Natalie Hall (Taylor)Aimee Teegarden (Emery). Od února pak víme, že k hercům se přidali Grey Damon (Grayson)Malese Jow (Julia), která zde hraje dívku trpící leukémií. Dívka se pak záhadně uzdraví s pomocí jednoho z Atriánců. Až v březnu 2013 jsme se dozvěděli jména herců, kteří v seriálu ztvárnili takřka ty hlavní role, byli to tedy Matt Lanter (Roman), Tahmoh Penikett (Jack Beaumont), Deena Dill (Margaret Montrose)Johnathon Schaech (Castor).

Ačkoli se seriál řadí do žánru sci-fi, jeho tvůrci se nám fanouškům snaží ukázat, jak fungují a jak je těžké udržet mimozemské vztahy mezi lidmi a Atriánci v určitém míru. A to se jim zadařilo. Seriál není žádné přehnané romantické klišé, naopak nám poukazuje na vyvíjení vztahu mezi dvěma lidskými rasami. Za zmínku také stojí, že ačkoli se děj seriálu odehrává v roce 2014, obyvatelé zdejšího městečka využívají velmi vyspělou techniku.

Zdroj videa: youtube.com

Zdroj perexové fotografie: cwtv.com

Monika Faltýnková

Monika Faltýnková

Filmová fanynka, literární maniak a zcela nevinná slečna v jednom ;)

Zanechte komentář