finále, extraliga, playoff, PSG zlín, Kometa Brno

Zlín dvakrát vyhrál, Kometa nevstřelila ani branku

Sport / 21.4.2014

Autor:

Finálová série nejvyšší hokejové soutěže se zatím vyvíjí jednoznačně. Berani vyhráli oba domácí zápasy, ve kterých soupeři nedovolili ani jednu branku. Teď je na Kometě, aby vývoj zvrátila.

Dva zápasy finálové série jsou za námi, zatím vychází jako přesvědčivý vítěz Zlín. Brněnská Kometa, která v semifinále vyřadila Spartu, zatím marně hledá recept na ukázněnou zlínskou obranu. Přestože v týmu Zlína hrají převážně mladí obránci, kteří extraligové zkušenosti teprve sbírají, hrají velmi disciplinovaně. V zádech pak mají soustředěně chytajícího Libora Kašíka. Díky tomu zvítězili v obou zápasech shodným výsledkem 3:0.

Kometu trápí ofenzíva

Přestože hráči Brna neměli doposud v play-off problém se střelbou, a to ani proti Spartě, ani proti Plzni, v bitvě proti Beranům jako by jejich střelecký potenciál vyschnul. A to nelze říci, že by nehráli aktivně. V prvním zápase bylo na Kometě znát, že si hráči ještě neoddychli po závěrečném souboji se Spartou. Nebyli aktivní, nebruslili a úvodní zápas prohráli zcela právem.

extraliga, playoff, PSG Zlín vs Kometa Brno

Vynikající Libor Kašík zatím za svá záda puk nepustil.

V tom následujícím ale byla jasně patrná změna. Kometa většinu utkání kontrolovala puk, hráči byli aktivnější. Přes optickou převahu ale působili hodně bezradně a se zlínskou defenzívou si nedokázali poradit. Namísto přímočarého tahu na branku jako by Brněnští vymýšleli zbytečně moc přihrávek, parádiček a snažili se dovézt puk až do brány. Když k tomu připočítáme bezchybnou obranu a výborného Kašíka, máme další brněnský neúspěch. Berani využili chyby svého protivníka a skŕovali i ve druhém zápase.

Miller si v Brně nezahraje

Série se tak za stavu 2:0 stěhuje do Brna na další dva zápasy. Krom střelecké impotence trápí brněnský celek rovněž absence hostujícího obránce ze zámoří, Ryley Millera. Ten v posledních vteřinách druhého zápasu vyjel na led s jasným cílem – rozpoutat bitku se zlínským útočníkem Pavlem Kubišem. Ihned po vhazování se do něj pustil pěstmi a způsobil mu krvavé zranění. Vzhledem k tomu, že šlo o taktický tah a nemělo to žádné opodstatnění, vynesla disciplinární komise tvrdý trest: stop na pět zápasů. Miller už tak do finále nezasáhne.

finále, playoff, extraliga 2013/2014, PSG zlín, kometa brno

Na gólovou přihrávku zatím číhali Brněnští marně. Snad se to v Brně změní.

Přestože se jednalo o promyšlený tah trenéra Kýhose, s tak dlouhým vyřazením patrně nepočítal. Bude si tak muset poradit bez zámořského beka. Víc jej ale asi trápí útočné linie, kterým nezbývá nic jiného, než domácí zápasy přetavit ve výhru. Jak se po druhém prohraném zápase vyjádřil Vojtěch Němec, není zatím důvod k panice. Uvidíme, zda se jeho slova naplní. První zápas se hraje už o velikonočním pondělí.

Zdroj všech fotografií: hc-kometa.cz, autor Petr Coufal

Jan Markel

Jan Markel

Chronický ironman s touhou posouvat hranice snění i bdění, fyzických i psychických sil, zarputilý optimista, který věří, že když něco děláte dostatečně dlouho a intenzivně, tak zblbnete, pardon, naučíte se to alespoň na průměrné úrovni. Věří, že lze dokázat cokoliv a s oblibou to dokazuje. Je velmi ješitný, proto často googlí sám sebe. K smrti rád vyplňuje profily nudnými informacemi.

Zanechte komentář