Jaké jsou nejočekávanější filmy roku 2013?

Film / 4.1.2013

Na jaké trháky se během následujícího roku můžete těšit?

Bídníci

Premiéra: 3. ledna

Hned na začátku roku vtrhne do kin muzikál na motivy nesmrtelného románu Viktora Huga. Příběh bývalého trestance Jeana Vajleana a policejního komisaře Javerta, který nevěří, že by se bývalý kriminálník mohl změnit a proto pronásledování Vajleana věnuje notnou část svého života. V hlavních rolích se představí Hugh Jackman, Russell Crowe, Amanda Seyfried i Anne Hathaway, která si kvůli roli nechala ostříhat své dlouhé vlasy.

Nespoutaný Django

Premiéra: 17. ledna

Quentin Tarantino přichází s dalším akčňákem. Tentokrát zasadil děj filmu do dob války severu proti jihu. Hlavní postavou je otrok Django, kterému je nabídnuta svoboda pod podmínkou, že se mu podaří dostat vraždící bratry Brittlovi. Také se mu naskytne příležitost najít ženu, kterou musel před lety opustit. V hlavních rolích uvidíte Jamieho Foxxe, Christopha Waltze, Leonarda DiCapria a Samuela L. Jacksona.

Babovřesky …aneb z dopisu venkovské drbny

Premiéra: 14. února

Na Valentýna vtrhne do kin nová komedie Zdeňka Trošky Babovřesky. Děj je zasazen do fiktivní jihočeské vesnice Babovřesky, kde je díky místním drbnám o zábavu postaráno. Snímek se nese tak trochu v duchu Slunce, seno a Kameňáku zároveň. Těšit se můžete na Lukáše Langmajera, Veroniku Žilkovou, Janu Synkovou, Lucii Vondráčkovou, Pavla Kikinčuka i Lucii Bílou.

Carrie

Premiéra: 14. března

Remake úspěšného hororu z roku 1976, inspirovaný stejnojmennou knihou Stephena Kinga. Talentovaná Chloë Grace Moretz se představí v roli tiché Carrie, kterou ve škole tyranizují spolužáci a doma zase její silně věřící matka. Jednoho dne Carrie zjistí, že ovládá schopnost telekineze, a díky ní začne pomáhat ostatním. Nebyl by to však King, kdyby vše skončilo tak idealisticky a šťastně.

Velký Gatsby

Premiéra: 16. května

Další pokus přenést příběh chudého mladíka Jaye Gatsbyho na plátno. Jay (v podání Leonarda DiCapria) se zamiluje do krásné Daisy (Carrey Mulligan). Jelikož však není Jay majetný, dá Daisy přednost milionáři Tomovi. Jay se však nevzdává a o svou lásku i nadále bojuje.

Iron Man 3

Premiéra: 2. května

Další dobrodružství hrdiny v železném obleku, kterého ztvárnil skvělý Robert Downey Jr. Tentokrát bude muset Tony Stark čelit nepříteli, který nezná hranic. Když Stark přijde o vše, na čem mu v životě záleželo, vydává se na pouť s úmyslem nalézt toho, kdo je za jeho utrpení zodpovědný. Při své odvetě současně objevuje odpověď na otázku, která ho ve skrytu duše dlouho sužovala: je on sám pouhou součástí svého obleku, nebo je oblek pouze součástí jeho samého?

Poslední z Aporveru

Premiéra: 13. června

Že bychom se prvního českého filmového fantasy konečně dočkali? Premiéra byla slibována už na rok 2012, jenomže kvůli nedostatku finančních prostředků se premiéra neustále odkládala. Poslední z Aporveru vypráví příběh chlapce Rybliho a dívky Maysu, kteří svou láskou zachrání svět před zkázou. V hlavních rolích Filip Cíl a Jana Pidrmanová.

Já padouch 2

Premiéra: 4. července

Superzloduch Gru, kterému se v prvním díle podařilo ukradnout měsíc, se spolu se svými věrnými žlutými pomocníky vrací, aby spáchal nějaký ještě větší a ještě víc ďábelský zločin a prožil nová dobrodružství.

Elysium

Premiéra: 29. srpna

Děj tohoto sci-fi se odehrává v daleké budoucnosti, v roce 2159. Svět je rozdělen na dvě části. Ti šťastnější přebývají ve vesmírné stanici Elysium, kde si užívají luxusního života. Ti méně šťastní žijí na přelidněné Zemi, kde bojují o každé sousto. Lidé ze Země se marně snaží dostat na Elysium, podvodníčkovi Maxovi (Matt Damon) se to však podaří.

Hobit: Šmakova dračí poušť

Premiéra: 12. prosince

Hobitovo dobrodružství pokračuje. Poté, co zápasil se skřety a přelstil zlobry, se musí spolu s trpaslíky bezpečně dostat přes Temný hvozd až k Osamělé hoře. V průběhu cesty se dostanou do Jezerního města, kde se na chvíli usadí. Ten nejtěžší úkol je však stále ještě čeká – najít tajné dveře do Osamělé hory a získat zpět poklad střežený drakem Šmakem.

Zdroj perexové fotografie: invadenola.com.

Jitka Holčáková

Jitka Holčáková

Editorka sekce Hudba, studentka žurnalistiky na Univerzitě Palackého, knihomol, psavec, hudební maniak a životní optimistka, co se řídí heslem "Nesnaž se porovnávat s ostatními, snaž se být lepší verze sebe sama!"

Zanechte komentářVaše názory

  • Jan Hecht

    Proč jsou pro vás Babovřesky jedním z nejočekávanějších filmů tohoto roku? Nebo pro kohokoliv, kdo si nelibuje ve faux pas?

  • Zuzana Fricová

    Dobrý den, jelikož tento článek vycházel z toho, co letos budou promítat česká kina, byly zařazeny i Babovřesky. Nejočekávanější nemusí být také z důvodu, že bude tento snímek skvělý, naopak, mnoho lidí se na něj koukne jen ze „studijních důvodů,“ co to zase bylo natočeno. Mnoho lidí, kteří ale mají rádi předchozí filmy pana Trošky (např. Kameňák) si na něj rádi zajdou a v kině se u odlehčené atmosféry pobaví.