Návštěvníkům Las Vegas se otevírá nový obzor

Cestování / 25.4.2014

Ve Městě hříchů bylo „roztočeno“ nejvyšší ruské kolo světa.

High Roller

High Roller je nejvyšším ruským kolem planety. Zdroj: Wikimedia Commons, Neon068

Po téměř třech letech se obyvatelé amerického Las Vegas dočkali další atrakce, která se stala symbolem města a magnetem na turisty. V největším městě amerického státu Nevada bylo na konci minulého měsíce otevřeno High Roller, které se hned může pyšnit superlativem. Vybojovalo totiž první příčku mezi nejvyššími ruskými koly světa.

High Roller tak svou výškou neuvěřitelných 168 metrů předčilo i evropského rekordmana – London Eye, které je o patnáct metrů nižší. Na turisty zde čeká 28 prosklených kabin s kapacitou až 40 lidí, kteří mají možnost spatřit Las Vegas ze zcela nového úhlu. Aby se pasažéři během třicetiminutové jízdy třeba nenudili, je každá kabina vybavena několika plochými televizemi. I když kdo by se nudil při pohledu na jedno z nejvíce vzrušujících měst na světě?

Rekordmanem jen na krátko

Ačkoliv je High Roller v současné době nejvyšším ruským kolem na zemi, toto prvenství mu dlouho nezůstane. Překonat by jej mělo už v roce 2016 New York Wheel na Staten Islandu s výškou 190 metrů. Evropským velikánem je již zmíněné London Eye, které je už od roku 1999 jednou z dominant britské metropole – tento post mu pravděpodobně ještě nějakou dobu zůstane.

Pokud plánujete cestu do Las Vegas a nebojíte se výšek, určitě High Roller navštivte. Pohled z výšky na jedno z nejbláznivějších a nejvýstřednějších měst na světě bude zajisté stát za to.

Zdroj perexové fotografie: foter.com, Glyn Lowe Photoworks (ilustrační foto)

Michal Voráček

Michal Voráček

Student žurnalistiky s hlubokým zájmem o historii, cizí jazyky a společenské vědy, vášnivý cestovatel, milovník umění, dobrého vína a čokolády ve všech podobách.

Zanechte komentář