10 nejlepších filmů roku 2012 podle Generace21

Film / 29.12.2012

Letos se v kinech objevily klasiky v podobě nového Bonda, ale i neotřelé kousky jako například Intouchables. Bylo se na co dívat. A jaké filmy dostaly naši redakci?

Pojďte si s námi udělat přehled o filmech, které letos ovládly kina a oslovily i naše redaktory. Pokud jste některé z nich neviděli, vřele vám je doporučujeme!

1) Sinister

Nemáte film na večer s přítelkyní a chcete aby se k vám tulila více než obvykle? Pustťe si Sinister! Tento horor vás zaručeně zažene za okraje dek a budete se muset dlouho přemlouvat, abyste vylezli. Mrazení po zádech a drkotání zubů, to je přesně to, co můžete od tohoto snímku očekávat.

2) Hotel Transylvánie

Chcete se naopak pobavit u odlehčené kreslené komedie? Navštivte hotel Transylvánie pana upíra Drákuly a podívejte se, jak zvládne udržet vše na uzdě a zorganizovat narozeniny svojí náctileté dcery. Že jste netušili o jeho potomstvu? Překvapení! A v tomto filmu není rozhodně poslední.

3) Rebelka

Kreslené filmy vás lákají, ale chtěli byste radši vážnější téma? Sáhněte po Rebelce. Příběh dcery krále Meridy, která si to zavaří u zlé čarodějnice, si vás jistě získá. Vystupuje zde jako silná, nebojácná žena, která svými skutky nakonec zachrání celé království.

4) Bez kalhot

Budete trávit Silvestr v dívčí partě a omrzely vás románky typu Pretty Woman, které se každoročně objevují na obrazovkách televizí? Pusťte si Bez kalhot. Snímek vypráví o kariéře mladého striptéra a je inspirovaný skutečným příběhem Channinga Tatuma, který se ve filmu mimochodem objeví taky.

 5) Probudím se včera

Toužíte po něčem z české produkce? Pak vás zaručeně pobaví film Probudím se včera. Příběh muže (ztvárněného Jirkou Mádlem), který si uvědomí, že promeškal jedinou lásku svého života – spolužačku Elišku ze střední. Dostane od osudu ještě jednu šanci, která mu možnost vše napravit.

www.filmofilia.com

Znáte Drákulovu dceru?,www.filmofilia.com

6) Anna Karenina

Tolstého klasika ztvárněná na filmovém plátně, navíc v hlavní roli se sympatickou Kierou Knightley. Podařený kousek. Vdaná panička se vydá na pomoc bratrovi, aby zachránila jeho manželství, sama však tím to své zničí. Smutný, ale dojemný příběh lásky.

7) Skyfall

V pořadí již 23. James Bond, tentokrát v podání Daniela Craiga. Dočkáte se kýžené Bondovské klasiky – zbraně, akce, ženy a nepřehlédnutelný šarm. Za povšimnutí stojí i soundtrack, který se velmi vydařil na vrchol stoupající zpěvačce Adele.

8) Hobit

Pokud jste však spíše milovníkem fantasy, nadchne vás adaptace Tolkienova Hobita. Musím vám prozradit, že i pro ty, kteří jsou knihou nepolíbeni, má film smysl. Celý příběh je točen v nádherné novozélandské přírodě a příběh si vás svým stylem a laděním velmi podmaní.

9) Nedotknutelní

Absolutní protiklady. Tak přesně to se spojí v podobě ochrnutého aristokrata Philippa a jeho opatrovníka, kriminálníka z předměstí, Drisse. Podaří se jim nemožné, a to najít si k sobě cestu a užít si spoustu legrace. Film vás pobaví a zároveň chytne za srdce.

10) Atlas mraků

Vše co se stane, musí mít nějaký následek. O tom, jak se tyto následky promítají v naší budoucnosti, minulosti a zároveň přítomnosti, hovoří film Atlas mraků. Vtáhne vás neskutečným způsobem do svých šesti dějových linií a na konci, až vás pustí, budete mít dlouho o čem přemýšlet.

atlasmraku

Jaká byla vaše minulost?, www.fandimefilmu.cz

Představili jsme vám deset filmů, z nichž každý je jedinečný a něčím zajímavý. Některé můžete použít jako inspiraci pro romantiku na gauči ve dvou, jiné třeba na pohodový rodinný večer nebo dívčí party. Je to jen na vás, my vám však můžeme doporučit každý jeden z nich. Takže si běžte udělat popcorn a připravte se na filmový maraton!

Pokud si myslíte, že některý z vašich oblíbených filmů chybí, určitě nám napište!

zdroj perexové fotky:skupinapevnost.cz

Zuzana Fricova

Zuzana Fricova

Prohlaste svůj život uměním, pak jakékoliv dočasné nedopatření můžete označit "uměleckým záměrem."

Zanechte komentářVaše názory

  • Jan Hecht

    Je smutné, že jako zástupce zdařilé české filmové tvorby uvádíte právě Probudím se včera, tedy snímek, jehož scénář byl nelogický, špatně podaný a nebýt Jiřího Mádla i mizerně odehraný. Kam se poděly filmy jako Ve stínu, Odpad město smrt, či pokud chcete něco stravitelnějšího pro zdejší čtenáře – Okresní přebor?
    A je skutečně kritériem pro nejlepší snímek zvýšené tulení vaší partnerky?

    • Zuzana Fricová

      Dobrý den, hned na začátku (v názvu článku, opakuje se v perexu) píšeme, že jsou filmy vybrané podle toho, co se líbilo redaktorům naší redakce, tudíž se nemusí nutně jednat o objektivní názor, ale pouze o subjektivní názory našich redaktorů, ale s většinou z nich, jako autorka článku souhlasím. Zároveň vám chci poděkovat, že jste reagoval na výzvu v závěru článku a napsal nám, které filmy podle vás chybí, příště, až budeme sestavovat nový žebříček, budeme na ně určitě myslet. A k vaší poslední otázce – článek je celý laděn nadneseně, tudíž ve zvýšeném tulení partnerky nevidím žádný problém:)