Secret of Kristine

Mám ostatním co nabídnout, říká Kristýna ze Secret of Kristine

Krása a móda / 27.4.2014

Přinášíme vám další rozhovor ze seriálu České blogerky! Tentokrát jsme vyzpovídali Kristýnu ze Secret of Kristine.

ČESKÉ BLOGERKY

V internetovém světě se stávají stále populárnějšími a postupně získávají vliv také ve světě módy a krásy. O kom je řeč? O internetových blogerkách, které vám pravidelně dávají možnost nahlédnout do svých šatníků, životů, kuchyní a podobně. Připravili jsme pro vás seriál, ve kterém postupně představíme oblíbené české blogerky. Sledujete nějakou blogerku, o které byste si rádi přečetli v našem novém seriálu? Neváhejte, napište nám a my ji oslovíme!

ČTĚTE TAKÉ další rozhovory ze seriálu:

rozhovor s Annou (Dazzlicious coconut)

rozhovor s Petrou (Petra Lovely Hair)

rozhovor s Lucií (Život podle Lucie)

rozhovor se Sandrou (Boo Needs New Shoes)

Co tě přivedlo k myšlence založit si vlastní blog?

Měla jsem pocit, že mám ostatním co nabídnout, něčím je inspirovat. Lidé v mém okolí mě často chválili a ptali se, jak dělám tohle a tamto a to mě dovedlo k myšlence začít blogovat.

Co ti dává blogování?

Na prvním místě je to radost z toho, co dělám. Baví mě to, baví mě psaní, móda a kosmetika. Myslím, že mě to posouvá i dál. Stanovuji si vyšší a vyšší laťky, ať se to týká čehokoliv – fotek, kvality psaní, outfitů… A v neposlední řadě díky spolupracím dostávám občas i hmotné věci třeba v podobě kosmetiky k testování.

Secret of Kristine

Kristýnu už od mala zajímá móda, focení a umění. Zdroj: archiv Kristýny

Dle čeho jsi volila název svého blogu?

Chtěla jsem mít své malé holčičí tajemství, což už teď samozřejmě není pravda, o mém blogu vědí snad všichni mí blízcí, ale prvotní myšlenka taková byla – mít virtuální tajemství.

Pokud ses někdy setkala s negativní kritikou, jaká byla tvoje reakce?

Samozřejmě jsem se s ní setkala, vždy mě mrzí a nejvíce, když je to pravda. Díky ní se ale také posouvám dál, vyvaruji se chybám, které mi jsou vytýkány. Pak je ale také kritika, která je nesmyslná, urážlivá a hloupá. Tu házím za hlavu, nemá cenu ji řešit.

Rozebíráš s někým dalším to, co si oblékneš na focení, ze kterého pak uveřejňuješ fotky na blogu?

Spíš ne, do takových věcí si moc mluvit nenechám. Mám ale skvělého přítele, který mi poradí a případně rozmluví to, pro co se rozhodnu.

Její tajemství už není tajné, protože její blog čte denně několik čtenářů.  Jak už z názvu blogu Secret of Kristine vyplývá, jeho autorka se jmenuje Kristýna. Je jí 18 let a bydlí v severních Čechách. Fascinuje ji umění, proto se mu věnuje hned v několika odvětvích. Studuje střední uměleckou školu (obor grafik), tancuje, baletí a fotí. Žije módou a kosmetikou.

Vzpomeneš si, kdy ses začala zajímat o módu a řešit, co si kupuješ, oblékáš a jak se líčit?

Módu jsem řešila od malička, stupňovat se to začalo asi až v půlce základní školy, kdy jsme se s kamarádkama předháněly v tom, co která budeme mít lepší. Nejsem z toho období moc nadšená, ale co se teď dá dělat. Kosmetikou jsem se začala zabývat tak v 15ti letech, kdy jsem nosila brýle a zakrývala jsem si kruhy pod očima, v 16ti jsem se líčila kompletně ale nevýrazně.

Kolik času trávíš řešením módy, když se třeba vydáš na nákupy?

No popravdě, na nákupy se cíleně nevydávám často. Nakupuji totiž ráda v sekáčích, kde objevuji úžasné kousky. S tím si celkem vystačím, i když už to není to, co to bylo dřív. Jinak když se v obchodech objevím, přesně vím, pro co jdu. Jsem strašně vybíravá a náročná a máloco se mi opravdu líbí.

V kterých obchodech nejraději nakupuješ a jaké módní značky máš nejraději?

Mám ráda H&M. Miluju místní obchod KikiRiki, kde mají nádherné věci a hlavně kabelky. Pak taky Lindex. A hlavně ty sekáče, které jsou u nás na 1!

Secret of Kristine

„Chtěla jsem mít své malé holčičí tajemství.“ Zdroj: archiv Kristýny

Prozradila bys nám, pokud to sama víš, kolik zhruba měsíčně utratíš za módu a kosmetiku?

Pokaždé je to jinak. Někdy vůbec nic a pak, třeba v měsících, kdy jsou veletrhy kosmetiky, je to třeba kolem 1000 Kč. U oblečení nemám vůbec ponětí.

Sleduješ lidi kolem sebe (na ulici, ve škole,…), jak se kdo obléká a kritizuješ (třeba v duchu)?

JO! Dělám to neustále a strašně ráda. Nejvíce mě rozčilují legíny, ty nemohu vidět. S kamarády i přítelem je to naše tajná zábava.

Sleduješ i ostatní blogerky? Máš nějaké své oblíbené?

Ano, je to mým koníčkem. Ráda se od nich nechávám inspirovat. Mám ráda Péťu z LH, ale to asi není nic překvapivého. Pak různé roztomilé malé blogy, které oplývají nádhernými fotkami, jako je třeba dandelijon.blogspot.cz/

Považuješ někoho z módní branže za svůj vzor?

No, v zahraničí bych si asi vybrala. Líbí se mi Miranda Kerr a vlastně všichni andílci Victoria Secret. Z Čech si nikoho nevybavím.

Secret of Kristine

„Kritika mě posouvá dál.“ Zdroj: archiv Kristýny

Jak bys popsala svůj typický den?

No, ty školní nejsou ničím zajímavé. I když má umělecká škola je celkem kreativní, často kromě učení výtvarničíme, ať už rukama nebo pracujeme na počítačích na nějakých grafických projektech. Už od rána se pak těším na oběd a od oběda na večeři. Několikrát týdně se věnuji sportu, tancuji. To je příjemný relax, dělám to ráda. A samozřejmě do toho všeho patří blog, tedy psaní článků a focení fotek, což občas zabere dost času.

Jaké máš plány do budoucna, čím by ses chtěla živit?

Strašně moc bych se chtěla věnovat tomu, o čem píši. Ať by to bylo líčení, fotografování, něco, co spojuje módu s krásou nebo odvětví designu, ať už interiérového, nebo být grafikem by mě také bavilo.

Vzkázala bys na závěr něco našim čtenářům/čtenářkám?

Dělejte to, co vás baví a radujte se z maličkostí!

Zdroj perexové fotografie: archiv Kristýny

Sandra Svobodová

Sandra Svobodová

Je spoustu věcí, které nám život nabízí. Mě baví se o takových věcech dozvídat - baví mě vzdělávání a četba, studuji vysokou školu. Ráda se směji a snažím se koukat na věci z více úhlů - vše nemusí být tak špatné/skvělé, jak se na první pohled zdá.

Zanechte komentář