Sidney_Crosby

Hokejové akce, které zvedají diváky ze sedadel

Sport / 23.4.2014

Od října do dubna probíhala základní část NHL. Podívejme se na ty nejlepší okamžiky.

Fanoušci z celého světa se těší na začínající play-off NHL. Je ale nejvyšší čas se ohlédnout za uplynulou základní částí a především za akcemi, které diváky zvedají ze sedadel.

TOP 10 hitů

Bum, prásk! Hokej je rychlá a tvrdá hra. To je jeden z důvodů oblíbenosti tohoto sportu. V současné době se na rozdíl od let minulých vedení NHL stará o bezpečnost hokejistů, a tudíž bylo zavedeno několik pravidel, které učinily hokej v NHL „měkčím“. Ve skutečnosti jde především o tvrdé trestání zákroků na hlavu, které by měly zcela vymizet. Naopak tvrdé zákroky do těla se stále cení a někteří hráči jsou správným načasováním svého nájezdu na soupeře proslulí.

Mezi tyto pořízky patří třeba český Radko Gudas nebo také Dustin Brown, který zranil českého talentovaného mladíka Hertla záměrným úderem na koleno. O tom, že Brown pro svou hru není příliš oblíben, se můžete přesvědčit hned v prvních obrázcích videa, kde kapitán Los Angeles dostane naloženo od Millera z Bostonu. Mezi deseti vybranými zákroky dostane hned dvakrát za vyučenou zadák New Jersey Devils Peter Harrold, kterého můžeme pasovat na bolestivého smolaře základní části.

TOP 10 zákroků

Puk letí do sítě a v tu chvíli se mihne cosi ve vzduchu a útočník jen zalapá po dechu. Brankář právě předvedl neskutečný zákrok, diváky dostal do varu a střelce dohnal k pláči. Nejlepší okamžiky pro muže s maskou opanoval Jonathan Quick, kterého redaktoři NHL.com pasovali na gólmana s nejlepším zákrokem uplynulé základní části. Je vidět, že hbitý Jonathan je v brankovišti jako doma.

TOP 10 střelců

To nejlepší nakonec. Vyhnout se těm nejlepším obráncům a poté ještě překonat ty nejlepší brankáře. Být střelcem je prostě kumšt. Dát hezkou branku je práce ještě těžší. Přesto se najdou tak talentovaní hokejisté, nad jejichž uměním se dá jen kroutit hlavou. Českého fanouška potěší i naše stopa ve výběru toho nejlepšího. Mezi světově nejuznávanější hokejisty jako Sidney Crosby, Jonathan Toews, Claude Giroux nebo Corey Perry se vměstnaly i šikovné české ručičky. Konkrétně Tomáš Hertl a jeho úžasná branka, kterou na začátku sezony ohromil hokejový svět, a také šikula z Pardubic Aleš Hemský, momentálně hrající v Ottawě, který získal dokonce cenu pro nejlepší gól základní části.

Tyto akce jsou tou nejlepší pozvánkou na nadcházející play-off nebo Mistrovství světa 2014 v běloruském Minsku, ve kterém opět budou hrát důležitou roli hráči z České republiky.

Zdroj perexové fotografie: Wikimedia Commons

Miroslav Jirásek

Miroslav Jirásek

Sportovně založený student VŠE, který si rád hraje - jak s balonem, tak s počítači, tak s přítelkyní. Hltá každý zápas Arsenalu, kvůli kterému by zmeškal i vlastní pohřeb, rád čte, dívá se na anglické filmy, užívá volného času s kamarády. Má chuť se neustále něco užitečného dozvídat, kromě drbů, které považuje za největší zbytečnost na světě.

Zanechte komentář