Med jako přírodní zázrak 3. díl

Krása a móda / 2.5.2014

Med je zdravá věc, to víme. Je to lepkavá sladká hmota, kterou si dáváme do čaje a na chleba. Víme ale, že se dá med použít ke kráse?

Protože předchozí medové články se těšily vysoké čtenosti a úspěšnosti, je na čase přinést třetí story o medu!

Med jako přírodní zázrak 1. díl: vlasy naleznete zde. Med jako přírodní zázrak 2. díl: pleť naleznete zde.

Už dřív se med používal jako lék – nebyly antibiotika, takže med léčil infekce a má antibakteriální a antiseptické účinky. Nejen k jídlu nám udělá dobře! Zkuste si několikrát za sebou říct pomalu to slovo: MED. MED. MED… to slovo samo o sobě zní jako sladká hustá „tekutina“, nemyslíte?

Med

Zdroj: photl.com

Jak využít med ke zkrášlování?

Vlasová maska na zjemnění vlasů a proti lupům. Máte-li lupy nebo „hrubé“ vlasy, zkuste si do pokožky hlavy vmasírovat sem tam trošku medu a trochu ho naneste i na délky vlasů. Nechte působit 15 minut a dobře opláchněte. Lupy zmizí a vlasy se zjemní jako po kondicionéru! Doporučujeme využít med „obchodový“, čili tekutý. S domácím hustějším by byla aplikace poněkud složitější.

Tip: Nekupujte kondicionéry plné silikonů, zkuste vlastní: Podle délky vlasů odměřte med (na vlasy po ramena asi půl hrníčku) a přidejte lžičku olivového oleje (na delší vlasy více, na kratší méně, opět v poměru k množství medu), promíchejte a naneste na vlasy. Po půl hodině působení opláchněte vlažnou vodou a je to!

Potřebujete-li zvláčnit rty, vyléčit popraskané rty nebo doléčit opar, namažte rty medem. Stačí malá vrstva několikrát denně, nechat působit (ne abyste si ho hned slízli!) a během pár hodin budou rty vláčnější, ozdravené, vyživené. Na opar můžete nanést silnější vrstvu medu a nechat přes noc. Trpíte-li na suché rty a chcete odstranit odumřelou kůži, dejte do medu trochu mleté kávy. Směs bude dobře fungovat jako jemný peeling.

Tip na pleťovou masku s medem: Smíchejte syrovátku s trochou mléka a lžící medu, aby vznikla kašička. Naneste na vyčištěný obličej a nechte působit 20 minut. Poté smyjte. Hotovo.
Med

zdroj: photl.com

Kromě toho, že si můžete z medu udělat pleťovou masku, která zvláční pleť a zahojí drobné ranky, můžete si medem taky „vytahat“ černé tečky! Naneste vrstvu medu na nos/bradu/čelo a prsty poplácávejte nebo poťupkávajte. Lepivost medu vytáhne černé tečky. Nelekejte se, když se med zbarví do šeda či černa – znamená to, že skutečně vytahuje nečistoty.

Med lze využít nejen na obličej!

Trik na černé tečky zmíněný výše můžete použít i na tělo, například na záda, jestli tam černé tečky máte. Tohle doporučení jsem dostala přímo od masérky, když jsem byla na medové masáži: naneste med na záda nebo dekolt a dlaněmi pomalu poplácávejte (položte dlaň na medem pomazanou část a odlepujte ji směrem nahoru, nejprve zvedněte plochu dlaně, pak prsty). Med se dá přidat i do domácího peelingu – smíchejte trochu cukru s olejem (mandlovým, olivovým, kokosovým, … atd.) a přidejte med. Chcete-li peeling hustší, dejte cukru víc, máte-li radši peeling krémovější s hrubými částečkami, přidejte víc medu a oleje.

Tip: Med zvláční suchá místa. Udělejte si před sprchou zábal – suchá místa potřete medem a nechte působit. Pozor, abyste se nepřilepili k nábytku (smích).

Dočetli jste? Tak na co čekáte, běžte si k babičce pro med!

Zdroj perexové fotografie: photl.com

Kamila Ostružinová

Kamila Ostružinová

Dvaadvacet na krku, Praha kolem mě, pracovní nasazení je mou celodenní náplní. Miluju boty (ale neumím chodit na podpatcích), miluju knížky (ale soudím knihu podle obalu), miluju sourozence, přítele a kamarády (tady žádné "ale" nenajdete, miluju je bez výhrad). Mám ráda muziku, výrobu módních doplňků, umění (Dalího), filmy, pohled na krásné vlasy a ženy, přirozenost a spoustu dalších věcí. Snažím se být co nejaktivnější, protože již nechci býti lenochem, proto píšu vlastní blog a fotím! Lenóra je ale často silnější, a proto se mi občas stane, že ležím u notebooku a upravuju fotky, sleduju drbárnu na facebooku, pokouším se vařit. Moje fotky můžete sledovat na fb stránce Kamila Kyseláková - Photos. Pěkný den přeju! :)

Zanechte komentář