Velikonoční tradice nejsou jen o mazanci

Na talíři / 16.4.2014

Pojďte s námi nakouknout pod pokličku velikonočních tradic. Kolik z nich pro vás bude neznámých?

Květná neděle (letos připadla na 13. 5.) značí Kristův vjezd do Jeruzaléma.

Velikonoční týden, nazývaný také pašijový nebo svatý, začal už v neděli a přes Modré pondělí a Šedivé (někdy Žluté) úterý se dny přehouply až k známější Škaredé středě. Nebo taky Popelavé, Černé či Sazometné.

Co se týče jídelníčku, měli bychom se dnes připravovat na nadcházející půst, což opravdu znamená se pořádně nacpat. Především večeře byla tradičně bohatší. A jak je to s tím škareděním? Jedna tradice říká, že jídlo by mělo vypadat škaredě a nepovedeně. Dokonce se traduje, že pokud se připravovaly placky, lívance či bramboráky, schválně se potrhávaly, aby vypadaly ošklivě – a odtud máme tolik oblíbený trhanec.

Tradici ale můžete pojmout i opačně a snažit se udělat jídlo veselé. Co třeba vytvořit z jídla smajlíka nebo si večeři zpestřit zábavou? Co takhle udělat si sushi nebo fondue?

Vyzkoušet můžete i recepty, kterými jsme bojovali proti únorové nudě. Pomerančový pilaf nebo opravdu hravé muffiny.

Škaredé nebo zábavné jídlo?

Škaredé nebo zábavné jídlo?

Ve čtvrtek nejen zelené pivo

Tradice, kterou znají většinou i ti, kteří jinak o Velikonoce tolik nestojí: na Zelený čtvrtek bychom měli sníst něco zeleného, což trochu hrálo do karet, protože maso už se většinou nejedlo, ačkoliv dnem největšího půstu je pátek. Kromě nejproslulejších pokrmů, jimiž jsou čočka a špenát, můžete být originálnější a zkusit nějakou variantu salátu nebo využít v kuchyni zelený chřest. Dříve se připravovaly hlavně luštěniny, jarní bylinky anebo pučálka, tedy vyklíčený hrách, který se zprudka opekl na másle a podával buď na slano, nebo na sladko s rozinkami. Poslední roky se pivovary snaží o mnoho inovací, a tak restaurace nabízejí i zelené pivo.

Kromě zeleného jídla by však neměly chybět upečené jidáše. Jejich postup je jednoduchý a stačí vám kynuté těsto. Určitě vám pomůže i následující názorné video.

V hlavní roli půst

O Velkém pátku se jedlo hlavně ovoce, zelenina a chléb. Dnes už se půst tolik nedodržuje, ale proč si nevyzkoušet bezmasý den? Inspirací na vegetariánské recepty najdete spousty. Oblíbené byly hlavně zeleninové polévky, především luštěninové.

Bílá sobota je sice stále ve znamení půstu, ale začíná se navařovat na neděli. Dříve se jídlo také nosilo ke kostelu, protože mše začíná až večer a je začátkem Kristova vzkříšení. „Vracejí se zvony z Říma“ a o půlnoci končí půst. V sobotu tedy upečte mazanec, na který vám v páteční škole pečení přineseme recept – a pokud chcete být opravdu tradiční, připravte na neděli pečeni.

I v pátek můžete pokračovat zelenými jídlo a dodržet půst.

I v pátek můžete pokračovat zelenými jídly a dodržet půst.

Neděle symbolem hostiny

O Božím hodu velikonočním (neděle) podaroval hospodář každého vajíčkem, aby rodina byla soudržná. Dneska se nám tento zvyk trochu změnil. Stále se ovšem dodržují slavnostnější obědy, na které se jezdí hlavně k babičkám. Začínají masovým vývarem a jako hlavní chod je pečené maso. Pokud máte také to štěstí, že jste na nedělní oběd pozvaní, připravte alespoň nějaký dezert. Co třeba tartaletky, klasickou bábovku nebo rovnou dort?

A nezapomeňte uvařit a obarvit vejce na pondělí. A co když vám nějaké zbudou? Nebojte, i na to myslíme! Těšte se na pokračování seriálu, kde hlavní roli hraje jedna surovina. Tentokrát to budou právě vejce.

Napište nám, jaké tradice dodržujete vy. A nemusíte se omezit jen na jídlo.

Zdroj fotografií: photl.com

Zdroj videa: youtube.com

Alice Jendelová

Alice Jendelová

Jsem holka plná protikladů. Ačkoliv už věkem přes 20, stejně milovnice pohádek, Hello Kitty a hlavně Harryho Pottera. Ačkoliv už ne studentka, stejně sběratelka lepíků, notýsků, zvýrazňovačů a všelijakých dalších roztomilostí a nutností z papírnictví. Ačkoliv milovnice domova a svého klidu, stejně cestovatelka celým srdcem s mnoha cestovatelskými sny. A ačkoliv kuchtička, co mnohokrát něco připálí a zaneřádí celou kuchyň, stejně redaktorka sekce Na talíři. ♥

Zanechte komentář