Předsíň laděná do bíla

Zařiďte si multifunkční předsíň

Design / 12.5.2014

Proměňte předsíň tak, aby sloužila účelu, který potřebujete! A je jedno, zda má rozměry menší haly nebo úzké nudle. V článku vám ukážeme, jak na to.

Stanovte si požadovaný cíl!

Na začátku je dobré pořádně si rozmyslet, co od předsíně potřebujete a co si od ní slibujete. Chcete, aby byla stylovým uvítáním do vašeho domova? Nebo má nahradit nedostatek úložných prostorů  a proměnit se částečně i v šatnu? Většina z nás pravděpodobně nedisponuje bydlením velkých rozměrů, které umožňují plýtvat prostorem předsíně a nechat ho skoro prázdný, aby vynikla jeho rozlehlost. Většinou potřebujeme dostatek skříní a zároveň se však nechceme vzdát ani hezkého vstupu do svého domova.

Kouzelné zrcadlo

Jakýkoliv prostor vždy rozšíří a ozvláštní zrcadlo. Můžete ho nalepit na zeď či na šatní skříň. Zvláštní nádech luxusu dodá zrcadlo ve starožitném rámu, které se stane dominantou celé předsíně. Zrcadlo v předsíni je navíc pomocníkem při poslední kontrole vašeho vzhledu při odchodu z domova.

zdroj: http://foter.com, Felipe Andreoli

nádech luxusu
zdroj: foter.com, Felipe Andreoli

Pohodlné posezení

V předsíni je důležité také místo k sezení. Pomůže navodit větší pohodlí při obouvání či zouvání obuvi. Sklápěcí sedátko šetří vzácný prostor. Designový kousek zase posune vzhled vaší předsíně o stupínek výš.

Boty, botky, botičky

V každé předsíni by neměl chybět ani úložný prostor na boty. Dobrým nápadem, předtím než koupíte nebo si necháte vyrobit nový botník, je změřit si nejdelší botu v rodině. Předejdete tak problémům, že se do úložného prostoru boty prostě nevejdou.

Předsíň laděná do modro bíla

Pověšení kabátů nemusí být nuda! zdroj: ikea.com

Nemusíte se však omezovat jen konvenčními způsoby ukládání bot. Úložný prostor můžete využít i netradičně. Například zavěšením bot na tyč se předejde zakopávání o nezměrný počet bot při každém pohybu v předsíni. Zbude vám také více místa na zavěšení kabátů a kabelek.

Kam s kabáty?

Kabáty a bundy patří neodmyslitelně do předsíně. Zavěšení na háčky není na delší dobu vhodné. Navíc kabát zvlhlý od deště by takto ani neuschnul. Háčky jsou proto vhodné leda tak pro návštěvníky. Na dlouhodobé uložení jsou nejvhodnější ramínka.

Už nikdy nehledejte klíče

Praktické je do předsíně zakomponovat místo na odkládání klíčů. Může to být miska, kam se klíče jednoduše odloží. Existuje také mnoho nápaditých systémů na zavěšení jednotlivých svazků klíčů.

Nálepky stříbrných ptáčků, které slouží k zavěšení klíčů.

samolepicí věšáčky SUCK UK Bird Hooks
zdroj: naoko.cz

Posviťte si na to!

Neméně důležité pro pohodlí v předsíni a navození správné atmosféry je zvolit správné osvětlení.  Ideální je pochopitelně přirozené denní světlo. Jelikož tuto možnost většina z nás ale nemá, je dobré umělé světlo zvolit takové, aby se co nejvíc podobalo tomu venkovnímu. Taková správně zvolená lampa nebo lustr může změnit celý dojem z místnosti!

velká předsíň

slunce v předsíni
zdroj: foter.com

Další nápady naleznete v knize Průvodce bytového designéra.

Kniha má za cíl prostřednictvím základních pravidel a rad pomoci se zařízením domova. Autoři vysvětlují důležitost barev, materiálů a dalších věcí, na které bychom neměli zapomenout. Kniha je rozčleněna podle témat, přičemž k jednotlivým místnostem (jako je kuchyně, obývací pokoj, ložnice) je v rámci kapitoly věnován samostatný oddíl.

Průvodce bytového designéraOBÁLKA

Jana Boháčková, Tomáš Havránek, Leona Fousková, Zuzana Staňková
Nakladatels
tví EDIKA, vydalo CPress 2013
Více informací o knize najdete ZDE

Zdroj perexové fotografie: ikea.com

Petra Vetterová

Zanechte komentářVaše názory

  • Droby

    Modrá stěna na kabáty vypadá moc pěkně, ještě mi tam chybí držáky na deštníky:)