Jágrovo Kladno opouští extraligu

Sport / 15.4.2014

Po dvanácti letech přichází nejvyšší hokejová soutěž o tradiční klub z Kladna, který nezvládl baráž o extraligu.

O sestupu týmu majitele Jaromíra Jágra se definitivně rozhodlo v 9. kole baráže na ledě Olomouce. Přitom zápas začal pro kladenské hokejisty excelentně a po pěti minutách hry vedli 3:0.

Senzační obrat

Olomouc se ovšem nevzdala a ještě do konce třetiny snížila na rozdíl jediného gólu. V prostřední části Hanáci vyrovnali a ve třetí třetině dokonali senzaci na konečných 5:3. „Je to nejhorší okamžik v mé kariéře. Všichni jsme z toho zdrcení. V šatně bylo ticho, nic než ticho. Jinak to ani vypadat nemohlo,“ řekl dvaačtyřicetiletý veterán Pavel Patera, rekordman v počtu odehraných zápasů v kladenském dresu.

Tomáš Kaberle

Tomáš Kaberle přišel do Kladna z Montrealu, který mu ukončil smlouvu

Jágr plánuje změny

Kladenští Rytíři tak tři kola před koncem baráže přišli o teoretickou šanci dostat se v tabulce na první dvě místa zaručující extraligu. „Když jsem odjížděl na zápas, tak Kladno vedlo po pěti minutách 3:0. Když jsem ale přijel do haly a zjistil, že prohráli 3:5, tak jsem byl hodně hodně naštvaný. Ale takový je život, nedá se nic dělat,“ řekl pro Český rozhlas Jaromír Jágr, který si uvědomuje, že brzy nastanou velké změny: „Nezbude mi nic jiného, než všechno překopat.“

Zlatá éra v sedmdesátých letech

Tradiční hokejový klub ze středu Čech má na svém kontě 6 československých titulů, z nichž 5 získal v sedmdesátých letech. V samostatné české lize skončili nejlépe třetí. V ročníku 2001/2002 Kladno sestoupilo, ale hned následující rok se dokázalo vrátit mezi elitu. Loni při výluce NHL si za Kladno zahráli slavní odchovanci Jaromír Jágr, Tomáš Plekanec, Jiří Tlustý a Marek Židlický a dokázali tým dostat do play-off.

V současném kádru Kladna najdeme dva olympijské vítěze, kromě kapitána Pavla Patery má zlatou medaili z Nagana i obránce Libor Procházka. Další zkušený obránce Tomáš Kaberle je pro změnu vítěz Stanleyova poháru z roku 2011 s Bostonem.

Zdroj všech fotografií: Wikimedia Commons