Knižní pecky, na které se můžeme těšit v roce 2013

Literatura / 1.1.2012

Co si na nás během následujícího roku nakladatelé přichystají? 

Abyste se během toho nového roku s nešťastnou číslicí třináct měli na co těšit, vybrala jsem pro vás ty nejlákavější knižní tituly, které si pro nás nakladatelé přichystali. Vybere si mezi nimi téměř každý!

NEJEN PRO KÁVOFILY

Mezi zrnky kávy – Cleo Coyle

Datum vydání: 30. dubna

Hlavní hrdinka Clare Cosiová se po deseti letech vrací zpátky do své historické kavárny, jejíž provozování ji naplňuje radostí. Brzy po svém příchodu najde svého asistenta mrtvého ve skladu. Všude kolem něj jsou rozházena kávová zrnka. Policie případ uzavře jako nešťastnou nehodu, protože nenašla známky cizího zavinění. Clare o tom však přesvědčená není. Proč musel její asistent zemřít? A nehrozí náhodou nebezpečí i jí? A proč musí být všichni detektivové tak zatraceně sexy?

annaFANOUŠKŮM FANTASY

Anna krví oděná – Kendare Blake

Datum vydání: 23. ledna

Cas po svém otci zdědil poslání – zabíjí mrtvé. Poté, co je jeho otec zabit duchem, odchází Cas s matkou do jiného města. Zde má zabít ducha, kterému místní přezdívají Anna krví oděná. Lidé ji tak přezdívají proto, že stále nosí šaty, které na sobě měla v den své brutální vraždy v roce 1958. Anna zabíjí každého, kdo se odváží vkročit do opuštěného viktoriánského domu, který byl kdysi jejím domovem. Case však ušetří. Proč?

50PRO VELKÉ HOLKY

Fifty Shades Darker / Padesát odstínů temnoty – E L James

Datum vydání: 31. leden

První díl celosvětového erotického bestselleru u nás vyšel na podzim a získal si přízeň mnoha čtenářek. Příběh dominantního a neodolatelného podnikatele Christiana Greye a mladé, nezkušené studentky Anastasie vypráví o temných touhách v každém z nás. Poté, co Ana na vlastní kůži pocítila, jaká tajemství Christian skrývá, ho opouští. Nemůže na něj však zapomenout a Christian se brzy znovu objeví v jejím životě a předloží ji novou smlouvu. Podepíše ji Ana?

rowlingPRO TY, KTERÉ ODKOJIL POTTER

Prázdné místo – J. K. Rowlingová

Datum vydání: jaro?

I přesto, že kniha The Casual Vacancy v angličtině už dávno vyšla, český čtenář si na překlad musí ještě nějaký ten měsíc počkat. Ředitel nakladatelství Albatros Václav Kadlec tvrdí: „Všichni členové našeho týmu jsou plně připraveni udělat ihned po vyjití originální knihy maximum pro to, abychom českou i slovenskou verzi nabídli čtenářům ještě v letošním roce. Zcela klíčová je pro nás však dokonalá kvalita překladu i grafického a technického zpracování této mimořádné publikace, proto přesný termín zatím nedokážeme zodpovědně garantovat.“ Takže se této knihy určitě dřív jak v létě nedočkáme …

coelhoVYDEJME SE NA DALŠÍ DUCHOVNÍ POUŤ

Rukopis nalezený v Akkonu – Paulo Coelho

Datum vydání: 1. února

Při psaní nejnovější knihy se brazilský spisovatel inspiroval objevením akkonského rukopisu archeologem sirem Walterem Wilkinsonem v roce 1974. Čtenáře přenáší tisíc let zpátky do roku 1099, kdy se Jeruzalém chystá na útoky křižáků. V tento napjatý okamžik svolává učenec místní a udílí jim rady. Nejsou to však válečné rady, ale snaží se je podnítit, aby v nelehké situaci a tváří v tvář blížící se porážce pátrali po hodnotách a vědomostech, jichž nabyli v každodenním životě.

Zdroj fotografií: bux.cz a kosmas.cz.

Zdroj perexové fotografie: damajority.com.

Jitka Holčáková

Jitka Holčáková

Editorka sekce Hudba, studentka žurnalistiky na Univerzitě Palackého, knihomol, psavec, hudební maniak a životní optimistka, co se řídí heslem "Nesnaž se porovnávat s ostatními, snaž se být lepší verze sebe sama!"

Zanechte komentář