Kuchařka pro dceru

S kuchařkou Jany Florentýny Zatloukalové uspějete hned napoprvé

Na talíři / 23.4.2014

Nevíte v kuchyni, jak začít, stále se vám jen nedaří a nedaří? Našli jsme pro vás řešení – Kuchařku pro dceru!

Možná si říkáte, že přeci dceru ještě nemáte a ani zdaleka neplánujete, tak proč by zrovna tato kuchařka měla mít místo ve vaší gastroknihovničce. Odpověď je prostá. Třeba jste, stejně jako já, nikdy neměli tendence dívat se mámě pod ruce, když v kuchyni vařila jednu z těch báječně vonících dobrot, po kterých se olizovala celá rodina.

Jana

Žena, jež učí dcery vařit – Jana Florentýna Zatloukalová, autorka kuchařky.
Zdroj: Niki Strbian

Jenže pak najednou přišel ten den. Den, kdy jste poprvé stanuli před sporákem s vařečkou v ruce, ať už na koleji či v první společné domácnosti sdílené s láskou vašeho života. Den, kdy jste zjistili, že sporák nutně nemusí kamarádit s každým a z krásného kusu masa koupeného u řezníka lze udělat vytvrzenou vražednou zbraň mávnutím kouzelného proutku.

Jistě, ne z každého může být Roman Paulus hned na první dobrou, ale pokud už jste koupili stohy kuchařek, vyzkoušeli všechny možné (a občas i nemožné) recepty a stále to není ono, je Kuchařka pro dceru stvořená právě pro vás.

A nejen pro vás. Své v ní najdou i mnohem vyvařenější kuchaříčci. Nás v redakci kniha nadchla i pobavila. Nejedná se totiž o klasickou kuchařku. Kuchařka pro dceru je zároveň příjemně čtivá kniha plná vtipných postřehů, nespočtu rad a hlavně obrovské podpory. Je to jako by vedle vás opravdu stála máma a vedla vaši ruku.  Najdete v ní 185 receptů, které jsou prověřené a vyzkoušené. Nemusíte se tedy bát, že nebudou fungovat a hledat záludnosti. Každý je napsán tak, aby i ten, jež do kuchyně zabrousil spíše omylem, naservíroval na stůl báječné jídlo.

Umění vládnout hrncům a vařečkám se podobá schopnosti číst. Nejprve se člověk musí naučit jednotlivá písmenka, pak teprve slabiky a nakonec celá slova, věty, souvětí a přes jednoduché texty se propracuje až ke krásné literatuře. S vařením je to stejné. Buď se budoucí vládkyně kuchyně může zpaměti naučit přípravu několika pokrmů a ty pak bude opakovat stále dokola, nebo se nejprve seznámí se základy vaření, dušení, smažení a pečení, s vlastnostmi surovin a přísad a pak může uvařit v podstatě cokoli, co si zrovna zamane.

Z knihy Kuchařka pro dceru

Kniha je rozdělena na jednotlivé etudy, které vás provedou křížem krážem širokou škálou receptů. Naučíte se skvělé a snadné sendviče, ale také upéct kachnu či připravit svíčkovou omáčku.

Řízková etuda

Řízková etuda vás naučí připravit dokonalý řízek.
Zdroj: Barbora Venháčová, Generace21, z knihy Kuchařka pro dceru

Ovšem uspořádání receptů do jednotlivých etud činí knihu velmi nepřehlednou. Hledáte-li totiž konkrétní recept, jde to velmi těžko. Ano, můžete ho najít v závěrečném rejstříku řazeném dle druhů jídel, ovšem nevíte-li přesný název pokrmu, hledání se vám značně komplikuje. Toto se snaží řešit rejstřík surovin, který umožňuje hledání dle hlavní suroviny. Přesto se mi celý systém zdá trošku zmatený a možná i zbytečně komplikovaný.

Zdroj: Barbora Venháčová, Generace21, z knihy Kuchařka pro dceru

Zdroj: Barbora Venháčová, Generace21, z knihy Kuchařka pro dceru

Z kuchařky jsme v redakci vyzkoušeli hned několik receptů. Pochutnali jsme si na snadné svíčkové, která sice nebyla jako od babičky, ostatně nic takového se autorka nesnaží čtenářům namluvit, ale výsledek nás i přesto mile překvapil. Byť nás zarazilo použití mražené zeleniny, na výsledku nic nebylo znát a člověk ušetřil spoustu času i námahy.

A protože v redakci milujeme taštičky z „Mekáče“, propukli jsme v jásot, když jsme recept na tuto dobrotu v jedné z etud také objevili. A znovu se zkoušelo. Musím říci, že bylo velmi příjemné zjistit, že obyčejný toustovač zvládne během chvíle takovou dobrotu.

Jablečné taštičky z knihy Kuchařka pro dceru

Zdroj: Barbora Venháčová, Generace21, z knihy Kuchařka pro dceru

Zdroj: Barbora Venháčová, Generace21, z knihy Kuchařka pro dceru

Suroviny:

  • balíček listového těsta, vyváleného na plát o tloušťce zhruba 3mm a pokrájeného na čtverce 15x15cm
  • 3 jablka
  • 1 lžička škrobu
  • 5 lžic vody
  • cukr dle libosti
  • vanilkový cukr na posypání
  • máslo

V mikrovlné troubě na 2 lžících vody poduste nastrouhaná nebo na malé kousíčky pokrájená očištěná jablka. Jakmile jsou měkká, přidejte škrob, rozmíchaný ve zbylé vodě a ještě krátce povařte, aby vznikla jablečná kaše s případnými kousky jablek. Oslaďte.

Pláty těsta lehce potřete máslem. Namazanou stranou dolů položte do rozehřátého sendvičovače, doprostřed každého čtverce dejte lžíci jablečné kaše a přikryjte dalším plátem těsta, namazanou stranou nahoru. Zapečte dozlatova a teplé posypte vanilkovým cukrem.

Zdroj: Barbora Venháčová, Generace21

Zdroj: Barbora Venháčová, Generace21

Suma sumárum. Kniha si nás získala bez výjimky. A to i přesto, že už jsme za plotnou nějaký čas strávili a do řad naprostých začátečníků jistojistě nepatříme. Přesto nás Kuchařka pro dceru bavila a nalezli jsme v ní spoustu inspirace a skvělých tipů. Zjistili jsme, že dobrý recept, to není jen soupis ingrediencí a pár strohých vět k postupu. Dobrý recept má totiž i duši. A Florentýna dokázala vdechnout duši každému jednotlivému řádku.

Díky Kuchařce pro dceru se lehce stanete vládcem kuchyně, kuchařským mistrem na kolejích nebo možná tím, jehož budou všichni vyzdvihovat a obdivovat. Protože, co si budeme povídat, nejlépe je vždy tam, kde voní kus dobrého žvance.

Kuchařku pro dceru vydalo nakladatelství Smart Press a pořídit si ji můžete ve vybraných knihkupectvích či na internetových stránkách www.smartpress.cz.

Zdroj perexové fotografie: Barbora Venháčová, Generace21

 

Barbora Venháčová

Barbora Venháčová

Obyčejná holka, momentálně máma na plný úvazek a kuchařka tělem, duší a hlavně srdcem. Na vaření nemám papír, ale jídlo, vařečky a plotna jsou mou největší vášní. A největší radostí zase to, když chutná. "Když si člověk počíná pečlivě, když používá správné přísady a všemu dá, co tomu patří, může většinou uvařit něco moc dobrého."

Zanechte komentář