Špalíčková kuchařka nabízí recepty čínské i Čínou inspirované

Na talíři / 3.5.2014

Protože není čína jako Čína.

Čínská kuchyně se vyznačuje především rozmanitostí. Mezi kuchařskými zvyklostmi v jednotlivých regionech panují velké rozdíly mezi surovinami, přísadami i způsobem přípravy. Základním způsobem přípravy je však rychlé smažení na pánvi wok. Upravuje se tak především maso, zelenina, tofu, houby nebo předem uvařené nudle či rýže. Oblíbené je rovněž vaření v páře, dušení, vaření v kotlíku, uzení za tepla či grilování.

zdroj: wikipedie.cz

Asijská kuchyně je u nás věcí známou a zažitou. Snad každý už někde ochutnal čínské nudle, ať už ze stánku na  festivalu, ve fastfoodu, či v čínské restauraci. Milovníci nudlí na všechny způsoby jistě uvítají i šikovnou a skladnou kuchařku čínských receptů. Přesně takovou je i kuchařka z edice Špalíček receptů z nakladatelství Slovart.

O knize

Kuchařka je členěna do přehledných kapitol, kde je věnován prostor čínským jídlům od předkrmů až po dezerty. Na své si přijdou i vegetariáni, celá jedna kapitola je věnována zeleninovým jídlům. V úvodu je pěkně popsaná historie a základní principy čínské kuchyně a také typické suroviny, se kterými se v receptech setkáme. Na konci knihy najdeme i šikovný rejstřík. Nevýhodou je malý formát knihy, kdy i jedinci se zrakem jako ostříž budou mít knihu přilepenou až na nose, aby to malé písmo dokázali přečíst.

Příprava jídel je srozumitelně popsaná a vyfocená a na celé pravé straně je vždy foto hotového pokrmu. Přidán je i malý tip a možnost obměny či zpestření receptu, což ale není vždy přínosem, protože rada, že kuřecí můžete nahradit krevetami u každého druhého receptu je úplně zbytečná, stejně tak jako doporučení, že suroviny je možné sehnat v asijských obchodech či supermarketech. Kde asi jinde, že?

Hotová jídla jsou vždy i vyfocena. Zdoj: Petra Junková, Generace 21

A co samotné recepty? Klasických čínských receptů je zde většina, najdeme zde ale i takové, které Čínu viděly jedině tak z rychlíku, protože takový toustový chleba s krevetami lze za čínské jídlo považovat opravdu těžko. Celkově recepty ale vypadají dost lákavě a mnoho z nich je opravdu nenáročných na přípravu, čas i ingredience.

Odzkoušeno redakcí

Pekingské zelí a pórek se smetanou

  •  450 g nakrájeného pekingského zelí
  • 2 nadrobno nakrájené pórky
  • 2 lžíce arašídového oleje
  • 4 prolisované stroužky česneku
  • 300 ml zeleninového vývaru
  • 1 žíce světlé sojové omáčky
  • 2 lžičky kukuřičného škrobu
  • 4 lžičky vody
  • 2 lžíce smetany nebo bílého jogurtu

sůl

1. Nakrájené pekingské zelí povaříme půl minuty, pak propláchneme pod tekoucí studenou vodou a necháme okapat. V předehřáte pánvi wok rozehřejeme olej a opékáme nakrájený pórek, zelí a česnek asi 3 minuty.

2. Přidáme zeleninový vývar a sojovou omáčku, stáhneme oheň a dusíme pod pokličkou 10 minut. Zeleninu vybereme z woku, tekutinu přivedeme k varu a necháme odpařit zhruba polovinu.

3. Ve vodě rozpuštěný kukuřičný škrob vlijeme do woku a mícháme, dokud omáčka nezhoustne. Do omáčky přidáme zpět zeleninu a dochutíme solí. Přidáme smetanu a necháme lehce prohřát, ale už nevaříme, jinak se omáčka srazí.

Rychlá zeleninová večeře nebo příloha k rýži. Zdroj: Petra Junková, Generace 21

Název: Čínská kuchyně

Edice: Špalíček receptů

Nakladatelství: Slovart

Rok vydání: 2004

ISBN: 80-7209-589-7

Kde koupit

Čínská kuchařka vyšla v edici Špalíček receptů v nakladatelství Slovart už v roce 2004 a v roce svého vydání se dočkala velké obliby stejně jako další kuchařky z této edice. Dnes je  k dostání v sortimentu e-shopů například zde a stánkových výprodejů, což je výhodné zejména pro ty, kteří chtějí obstojnou kuchařku a nechtějí sahat hluboko do kapsy.

 Zdroj perexové fotografie: Petra Junková, Generace 21.

Petra Junková

Petra Junková

Ráda poznávám daleké kraje, jejich chutě, vůně a taky nové zažitky, a to nejen na talíři. Kromě vaření miluju i dobře vychlazenou desítku, filmy Tima Burtona, hudbu Marilyna Mansona, styl Dity Von Teese, všechny možné i nemožné knížky, babí léto, tetování a černý humor.

Zanechte komentář