Svěrák točí pohádku s Vojtou Dykem a Tomášem Klusem

Film Kultura / 16.4.2014

Jan Svěrák, mnohými označován jako nejúspěšnější současný český režisér, se na podzim vrátí na plátna našich kin s pohádkou Tři bratři.

K filmu si napsal vlastní scénář, a to na motivy dětských pohádkových minioper Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. Jedinečná spolupráce otce a syna Svěrákových je navíc ověnčena takovými jmény, jako je Vojtěch Dyk nebo Tomáš Klus. Už z obsazení známých zpěváků je jasné, že pohádka to bude veskrze hudební.

Vojta Dyk, Zdeněk Pištula a Tomáš Klus (zleva) jako tři bratři na cestě do světa. Zdroj: kultura.idnes.cz

Vojta Dyk, Zdeněk Pištula a Tomáš Klus (zleva) jako tři bratři na cestě do světa. Zdroj: oficiální facebook filmu

Tři bratři

Pohádka/rodinný film

Režie i scénář: Jan Svěrák

Hrají: V. Dyk, T. Klus, Z. Piškula, B. Polívka, J. Lábus, O. Kaiser a další

Tři bratři, Tomáš Klus, Vojtěch Dyk a nejmladší Zdeněk Piškula, se vydají do světa, aby se zbavili svých nehezkých vlastností – nerozhodnosti, zapomnětlivosti a zbrklosti. Vlastností, které jsou typické pro všechny děti. Na svých cestách se utkají s mnoha dobrodružstvími, čekají je setkání milá i nemilá. Kam patří čarodějnice v podání Jiřího Lábuse, posuďte sami z následujícího traileru. A na konci hrdiny čeká – jak už to v pohádkách bývá – nevěsta a šťastný konec.

Jan Svěrák dlouho hledal inspiraci na film, na kterém by mohl spolupracovat se svým otcem. „Mnoho let jsme hledali námět na pohádku, kterou by táta napsal, a já mohl režírovat,“ vysvětlil Svěrák pro denik.cz. „Až v létě 2011 se konečně zrodil nápad realizovat pohádkový hudební film z minioperek, které vznikly pro televizní pořad Hodina zpěvu.“

Tomáš Klus a režisér Jan Svěrák při natáčení. Zdroj: denik.cz

Tomáš Klus a režisér Jan Svěrák při natáčení. Zdroj: oficiální facebook filmu

Film je složen ze tří klasických pohádek, Šípkové Růženky, O dvanácti měsíčcíchČervené Karkulky, a doplněn čtvrtou, zbrusu novou. Tu napsal sám Zdeněk Svěrák a všechny pohádky pojí dohromady. Do českých kin by snímek mohl přijít v létě 2014, premiéra je naplánovaná na 14. srpna.

Zdroj perexové fotografie: bioscop.cz

Jana Leichterová

Zanechte komentář