Tropická perla Karibiku jménem Saona

Cestování / 15.4.2014

Karibik. Slovo, které rozechvívá a vyvolává pocity touhy v každém z nás. Okuste s námi část tohoto pozemského ráje.

Představte si nádherné bělostné pláže omývané průzračnými vodami Karibského moře ve stínu vysokých palem. Tato scenérie se může jevit jako kýčovitý obrázek z katalogu, avšak přesně takový je ostrov Saona.

Ostrov Saona se rozkládá v srdci Karibiku nedaleko jihovýchodního břehu Dominikánské republiky, ke které politicky přísluší. Jeho rozloha činí pouhých 110 kilometrů čtverečních a s osídlením to také není žádná sláva. Ostrov obývá jen něco málo kolem tří set domorodců. Z tohoto pohledu je ostrov téměř pustý. Ovšem pod mořskou hladinou to opravdu žije! Na korálových útesech najdeme neuvěřitelně rozmanitý svět, který hýří všemi barvami.

korálový útes

Potápěči si na Saoně přijdou na své. Zdroj: foter.com, utnapistim

Na ostrově se nenachází žádný hotel. Navštívit tento karibský ráj je proto možné jen v rámci jednodenního výletu přímo z hlavního ostrova Hispaniola. Dobrodružství ale začíná už při cestě na ostrov, na který se dopravíte obvyklým místním dopravním prostředkem – katamaránem.

Při příjezdu na ostrov se vám otevírá výjev skutečně jako z letního katalogu cestovní kanceláře. Pokud je pravda, že dominikánské pláže jsou nejkrásnější na světě, o ostrově Saona to platí minimálně dvojnásob.

vesnice Mano Juan

Mano Juan je jedinou vesnicí na ostrově. Zdroj: foter.com, and+

Jedinou vesnicí na ostrově je Mano Juan, kde žije veškerá populace. Při návštěvě ostrova tak máte možnost poznat tradiční život místních obyvatel. V roce 2009 vzniklo v Mano Juan malé muzeum, které seznamuje turisty s příběhem ostrova a životem lidí z této malebné rybářské vesničky.

Saona se skutečně jeví jako ráj na zemi. Ať už jste romantické duše, které se rozplývají při západu slunce, či zapálení potápěči, kteří tráví více času pod mořskou hladinou, ostrov Saona vám nabídne jen to nejlepší.

Zdroj perexové fotografie: foter.com, and+

Michal Voráček

Michal Voráček

Student žurnalistiky s hlubokým zájmem o historii, cizí jazyky a společenské vědy, vášnivý cestovatel, milovník umění, dobrého vína a čokolády ve všech podobách.

Zanechte komentář