5 nejlepších velikonočních filmů

Film Kultura / 21.4.2014

Den se se dnem sešel a opět nastává období Velikonoc. Jako velikonoční nadílku vám dnes přinášíme 5 tipů na velikonoční filmy.

Ačkoliv ve městech se velikonoční tradice dnes nedodržují tolik jako na vesnicích, nejznámější z nich – malování kraslic – se dodržuje snad všude. A protože jsou Velikonoce nejen náboženským svátkem, ale i důvodem setkávání se s rodinou a známými, odpočinku či hodování, spousta lidí se na ně těší a náležitě se na ně připravuje. Ať už k této skupině lidí patříte nebo ne, můžete si velikonoční náladu navodit sledováním filmů s velikonočními motivy.

Hopsněte si s Hopem

Jestliže máte náladu na nenáročnou komedii, u které nebudete muset přemýšlet, je pro vás Hop ta pravá. Hlavními hrdiny jsou velikonoční zajíček Hop a líný Fred, který je pro změnu člověk. Zajíček Hop je tak trochu vyvrhelem velikonoční společnosti, protože nechce být obyčejný zajíček rozdávající dobroty a pokračovat tak v otcových stopách. Jeho snem je stát se slavným bubeníkem v rockové kapele. Jak se osudy dvou těchto postav spojí? Jednoho dne Fred Hopa přejede autem a rozhodne se mu to vynahradit tím, že se o něj bude starat. Dva hrdinové pak čelí řadě komických situací. Zajímavé je zejména skloubení hrané a animované tvorby, které ve výsledku vůbec nedopadne špatně.

Legendární parta – když se spojí superhrdinové

Výstřižek

Hrdinové Legendární party. Zdroj: Bontonfilm

Zloduchů je na světě hrozně moc a hrdinů nikdy dost, proto se spojili Sever (což je vlastně Santa), Víla Zuběnka, Velikonoční zajíčekSandman s Jackem Frostem a vytvořili skupinu, kterou nazvali Legendární parta. Tito hrdinové se snaží zabránit hlavnímu padouchovi Stínu, aby ovládl dětské sny a vzal nejmenším radost ze života. Oblíbené animované postavy v jednom filmu jsou zárukou zábavy, u které se pobaví nejen dítě, ale i dospělý. Lákavé je také hvězdné dabérské obsazení: například Hugh Jackman, Alec Baldwin, Isla Fisher nebo Jude Law – o to ale v případě sledování dabované verze přijdeme. Ale to nevadí, pokud máte animované filmy rádi, Legendární parta vás určitě nezklame.

Veselí zajíčci

Nemáte moc času nebo se vám nechce trávit velikonoční čas u televize? Podívejte se na Veselé zajíčky, 46. díl seriálu „Silly Symphony“, kde se zajíčci připravují na Velikonoce. Seriál má za sebou poměrně dlouhou historii, byl totiž vytvořen už v roce 1934 režisérem Wilfredem Jacksonem ve spolupráci s Waltem Disney. I sedmiminutová pohádka vám vykouzlí úsměv na tváři a zpestří vám den.

Vzhůru na Velikonoční přehlídku

Milovníci starých filmů můžou zajásat, film Velikonoční přehlídka pochází totiž z roku 1948. Nepostrádá kouzlo tak typické pro starou kinotvorbu a co víc, jedná se o velikonoční muzikál. Jakožto jeden z úspěšných filmů „zlaté éry“ je známý i dnes. Romantický a naivní příběh doplňují písně. V hlavní roli Hannah se představila Judy Garland a jako Don Fred Astaire. Nadine a Don jsou skvělý pár tanečníků, Nadine se však rozhodne pro sólo kariéru, protože s Donem má menší pravděpodobnost na úspěch. Don pak potká Hannah, z které se rozhodne učinit „novou Nadine“, donutit ji žárlit a dokázat, že zvládne z obyčejné dívky udělat hvězdu. Celý příběh nakonec dopadne úplně jinak, nechceme vás však ochudit o překvapení… Malá nápověda: roli v tom hraje velikonoční průvod.

20480390_00317725_2

Hannah a Don na jevišti. Zdroj: Warner Bros

Velikonoce trochu jinak

Poslední film, který vám představíme, se jmenuje Život Briana. Ač jsou Velikonoce křesťanským svátkem, proč si den nezpestřit komedií parodující příběh o Ježíši? Příběh vypráví o Brianovi, který se narodil ve stejný den i v té samé ulici jako Ježíš. Celý jeho život ho pak pronásledují omyly, vtípky, někteří ho zaměňují za mesiáše. A to vyústí v řadu komických situací. V hlavní roli účinkuje Graham Chapman, který je znám zejména pro svou komediální kariéru. Tento film byl několikrát oceněn, po svém uvedení byl však také ostře kritizován lidmi, kteří se cítili dotčeni a považovali to za neúctu k církvi. Dnešní společnost už je na parodování kontroverzních témat zvyklá, a tak se jimi spíše baví. A co vy, dáte Brianovi šanci vás pobavit?

Chapman_as_Brian (1)

Brianův život je plný překvapení. Zdroj: Bontonfilm

Jestli o Velikonocích nikam nepojedete nebo je nechcete trávit klasicky, není nic lepšího, než se odreagovat sledováním filmů. A naše tipy zaručí nastolení té správné atmosféry.

Zdroj perexové fotografie: Bontonfilm

Ketrin Jochecová

Zanechte komentář