twerking

Kroucení zadkem není jen tak. Zkuste twerk dance!

Sport / 3.5.2014

Rozkročte nohy, pokrčte kolena, prohněte se mírně v zádech a pánví pohybujte tam a zpět. Seznamte se s twerkingem, novým fenoménem ve světě tance.

Nejedná se o žádný výmysl. V letošním roce slovo twerk uznal i Oxford Dictionary. Tento slovník uvádí, že se jedná o sexuálně provokativní tanec. Vznikl spojením slov twist a jerk. Tancují ho především ženy. Vypadá zhruba takto: tanečnice je v podřepu a pohybuje boky dopředu a dozadu, zároveň poskakuje takovým způsobem, že se její hýždě třesou.

Twerking proslavila v poslední době především zpěvačka Miley Cyrus, ale není jediná. Eroticky laděný tanec můžete vidět i u Beyoncé, Taylor Swift nebo Rihanny. Ale o žádnou novinku se nejedná. Na scéně se vyskytuje už dvacet let, kdy vyšel ze scény hip hopu v New Orleans. Avšak jeho úplný původ sahá ještě dál. Prvky, které se v něm vyskytují, pochází z Jamajky. Dnes jsou také součástí Dancehallu.

Kvůli sexuálnímu podtextu se twerk dance setkává jak s pozitivními, tak negativními ohlasy. V některých místech ho zakazují a označují jako vysoce nevhodný.

U nás kurzy pořádá taneční studio Stage v Praze. Nově hodiny twerkingu připravilo i Centrum tance. Zakroutit si zadečkem můžete v Praze nebo Plzni. S rostoucí popularitou se lekce chystají i v dalších městech. Za jednu lekci zaplatíte přibližně 120 korun.

Co si o nyní populárním tanci myslíte? Přijde vám žensky sexy, nebo již nevhodný? Máte s ním vlastní zkušenost? Napište nám!

Zdroj perexové fotografie: youtube.com (upraveno)

Monika Hrušková

Monika Hrušková

Studentka žurnalistiky, fotbalový maniak, seriálový závislák, hudební fanda a především velký jedlík. Miluje pohlednice, gramofonové desky a ráda si čte klasické knížky, protože ji baví obracet stránky. Životní motto: Den se střídá s nocí, úspěch s neúspěchem, radost se smutkem a láska s nenávistí, ale nejde-li o život, jde o ho*no.

Zanechte komentář