Letošní veletrh krásy zabodoval – vrátí se opět v říjnu

Krása a móda / 11.4.2014

Make-up od expertů, vyšetření znamének – to vše a mnohem více bylo možné 4. – 5. dubna na tradičním festivalu krásy – Interbeauty Prague. 

Pro milovnice kosmetiky jistě není tato událost novinkou. Sejdou se zde profesionální kadeřníci, maskéři, prodejci kosmetiky, oblečení, šperků a dalších doplňků. Lákadlem ale mohou být i speciální soutěže pro vizážisty, názorná ukázka pro ženy, jak si vyšetřit poprsí, nebo třeba kontrola mateřských znamének.

Každá žena je krásná. Ale vždy se tomu dá trochu pomoct!

Jak bojovat proti rakovině prsu – radí muži

Již výše zmíněná demonstrace domácího vyšetření prsou byla opravdu zajímavou vsuvkou, a to zejména díky moderátorům. Byli to totiž muži. Dva pěkní svalnatí muži, kteří zvedali svá svalnatá ramena, a názorně na sobě ukazovali, kde přesně si má žena prsa samovyšetřovat.

Tak o tomto je řeč! Zdroj fotografie: Aneta Kuchařová, Generace21

Tak o tomto je řeč!
Zdroj fotografie: Aneta Kuchařová, Generace21

Normálně bych nejspíš prošla bez povšimnutí, protože to je věc, která by na festivalech pro ženy neměla chybět, tudíž by mě nijak nepřekvapila. Když ale z pódia zaslechnete velmi mužný hlas ve spojení s vyšetřováním prsou, pozornost to zaujme chtě nechtě. Napjatě poslouchající, chvilkami chichotající se publikum tvořené převážně z dam toho bylo důkazem. Pěkně vymyšleno!

Další velmi příjemná věc byla možnost nechat si zkontrolovat svá mateřská znaménka. Celá akce nemohla trvat déle než 10 minut, podle toho, kolik znamének jste chtěli prověřit, a tím si ulevit ze špatného pocitu z nějaké pihy.

Ach ty barvičky. Zdroj fotografií: Aneta Kuchařová, Generace21

Ach ty barvičky. Zdroj fotografií: Aneta Kuchařová, Generace21

Zase o něco krásnější

K dispozici bylo také několik „stánků“, které nabízely profesionální nalíčení zdarma. Mimo jiné například Make – up Institute Prague, který jsme vyzkoušely i my. Pravda, fronty se tvořily, protože paní vizážistky si daly záležet na každém líčení, ale trpělivost se vyplatila. Jakmile jsme se dostaly na řadu, na chvíli jsme se odpoutaly od shonu na veletrhu, popovídaly si s příjemnými vizážistkami a za necelých 15 minut jsme odcházely krásnější a bohatší o pár barev na obličeji.

A co vy, dorazíte na další Interbeauty festival? Třeba budou na pódiu zase ti samí muži!

Zdroj perexové fotografie: Aneta Kuchařová, Generace21

Zuzana Horáková

Zuzana Horáková

Některé mandarinky smrdí a jiné ne. Sledujte mě i na Instagramu http://instagram.com/zuzanks/

Zanechte komentář