Vyzkoušeli jsme rozvoz jídel s Foodpanda

Na talíři / 10.4.2014

Ve Foodpandě milují jídlo. A zamilujete si vy Foodpandu? Máme pro vás zhodnocení výhod a nevýhod této služby.

V dnešní době rozvoje internetu byla tato služba na spadnutí. Stránky, kde je přehled všech restaurací v okolí a vy jen vybíráte, na co máte chuť. Měla jsem pocit, že pro mě to je zbytečná záležitost. Většinou vím, co si chci dát, tak si přece vyhledám nejlepší pizzerii v okolí a je to. Jenže po vyzkoušení služeb Foodpanda jsem to pochopila. Tyto stránky vám ušetří hlavně čas.

Kdy službu využijete? Při objednávce obědu, večeře nebo když pořádáte párty a víte, že budete potřebovat nějaké jídlo. Stačí najet na jedny stránky, zadat vaši adresu a už se na vás sypou výsledky restaurací, které nabízí dovoz až k vám domů.

Jak to tedy celé funguje?

Foodpanda nabízí i aplikaci přímo do vašeho telefonu nebo tabletu. Najdete ji ve svém App Store nebo Google Play.

Do prohlížeče si zadáte stránky Fooodpanda.cz, vyberete si město, zadáte ulici, nebo vyberete přímo z mapy a pak už jen vybíráte restauraci. Každá z nich má v seznamu základní informace, kde najdete stručný popis jídel, která nabízejí, dobu doručení objednávky, její minimální výši a poplatek za doručení, který bývá často zdarma.

Vyhledávání lze přizpůsobit snad všem případným požadavkům. Nejprve si vybíráte z řazení a třídění podle relevance, hodnocení, minimální hodnoty objednávky a poplatku za doručení. Na levé straně však můžete svoje požadavky specifikovat ještě více. Chcete třeba platit kartou? Objednat si jídlo na později, nebo najít nejrychlejší rozvoz?

Úvodní stránka je jednoduchá a velmi návodná.

Úvodní stránka je jednoduchá a velmi návodná.

Foodpanda funguje v Brně, Olomouci, Ostravě, Plzni a Praze.

A aby toho nebylo málo, můžete si nabídky roztřídit podle toho, na co máte chuť. A tady je výběr opravdu velký. Nemusíte se spokojit pouze s výběrem vegetariánská restaurace, nebo ta, co nabízí maso. Máte chuť na indickou, českou kuchyň, nebo byste si radši dali burger, sushi či těstoviny? Stačí si zaškrtnout možnosti a pak už vybírat pouze z toho, co vám vyhovuje.

Když najdete restauraci, která vás zaujme, rozliknete ji a objeví se vám jídelní lístek, kde si jednoduše překlikáváte z předkrmů na polévky, hlavní jídla, dezerty. Až najdete jídlo, na které máte chuť, kliknete na přidat a je to.

Objednávku vidíte po celou dobu a můžete ji snadno upravovat.

Objednávku vidíte po celou dobu a můžete ji snadno upravovat.

Vpravo se vám přehledně zobrazuje vaše objednávka, kterou můžete upravovat a až bude všechno, jak má být, potvrdíte objednávku, napíšete svou adresu (samozřejmě si můžete jídlo i vyzvednout) a čekáte na poslíčka.

Naše zkušenost

My jsme vyzkoušeli služby Foodpanda, když jsme byli v Praze na výletě a chtěli si domů odvézt večeři. Původně jsme pracovali s mobilní aplikací, ale ta má ještě své mouchy na vychytání. Nenačetlo nám to jídelní lístek jedné z restaurací, zřejmě díky vysokému rozlišení fotek, tak jsme se přihlásili přes prohlížeč. Objednávka byla opravdu rychlá a vše bylo přehledné.

Půl minuty po objednávce už nám zvonil telefon s potvrzením a ochotná spojovatelka nám i zjistila, jak dlouho bude příprava jídla trvat. I když na stránkách byla 1 hodina přípravy, ve finále to bylo 20 minut, což bylo přesně tolik času, kolik nám zabrala cesta z centra k restauraci. Ačkoliv jsem z počátku byla ke službě skeptická, mít za 20 minut v autě jídlo, které si jen vyzvednete po cestě domů, je paráda.  Další velkou výhodu vidím také v tom, že díky jedné službě nebo aplikaci si ušetříte prohledávání několika stránek restaurací, složité zjišťování, zda poskytují rozvoz, kdy vám jídlo dovezou a za jakých podmínek. Tady máte vše přehledně na jednom místě.

Ze stránek můžete objednat i vína a vybrat tak přesně to, co se hodí k vaší večeři.

Ze stránek můžete objednat i vína a vybrat tak přesně to, co se hodí k vaší večeři.

Zkoušeli jsme pizzerii Casa Nostra (Křenova 9, Praha 6), bohužel jedno jídlo spletli (a když dostanete panenku na houbách a houby nejíte, je to trochu problém). Jinak bylo jídlo dobré, rozhodně odpovídalo ceně a našemu očekávání. Foodpanda však chybu restaurace nenechala jen tak a vše skvěle dořešila. Věříme tedy, že už se to nestane.

A především nemáte pocit, že komunikujete se strojem a nikomu nezáleží na vašich zkušenostech. Druhý den se opět rozzvonil telefon a spojovatelka se ujišťovala, že vše proběhlo v pořádku. Nahlásili jsme i chybu v aplikaci a na opravě už se pracuje. Líbí se mi, že Foodpandě záleží na zpětné vazbě.

Shrnutí:

[tabs tab1=“Výhody“ tab2=“Nevýhody“]

[tab id=1]

  • úspora času
  • přehlednost
  • bohatý výběr
  • aplikace
  • zájem o zpětnou vazbu

[/tab]
[tab id=2]

  • pouze v pěti velkých městech
  • prozatímní chyby v mobilní aplikaci

[/tab]
[/tabs]

Vyzkoušejte službu i vy a dejte nám vědět!

 

Zdroj perexové fotografie: photl.com (upraveno logo www.foodpanda.cz)

Zdroj fotografií v textu: Print screen ze stránek www.foodpanda.cz (pořídila: Alice Pazderová, Generace 21)

Alice Jendelová

Alice Jendelová

Jsem holka plná protikladů. Ačkoliv už věkem přes 20, stejně milovnice pohádek, Hello Kitty a hlavně Harryho Pottera. Ačkoliv už ne studentka, stejně sběratelka lepíků, notýsků, zvýrazňovačů a všelijakých dalších roztomilostí a nutností z papírnictví. Ačkoliv milovnice domova a svého klidu, stejně cestovatelka celým srdcem s mnoha cestovatelskými sny. A ačkoliv kuchtička, co mnohokrát něco připálí a zaneřádí celou kuchyň, stejně redaktorka sekce Na talíři. ♥

Zanechte komentář