Orloj v San Marcu v Itálii

Zvěrokruh udává styl

Design / 19.4.2014

Když už si nevíte se zařizováním rady, vsaďte na horoskop!

Pro někoho jsou výklady znamení zvěrokruhu fámy a pro někoho odrazovým můstkem při jakémkoliv rozhodování. Když už ovšem selžou všechny pokusy a nápady, jak si vkusně zařídit a sladit bydlení, mohly by vám tyto rady být nakonec k užitku. Zjistěte, co je pro vás z hlediska znamení zvěrokruhu stěžejní pro vytvoření dokonalé harmonie domova. Koneckonců můžete tento výklad využít i jako zdroj nápadů na dárek pro kamaráda nebo člena rodiny, což vám výrazně ušetří čas a námahu.

Beran rád inovuje interiér (21.3. – 20.4.)

Tento ohnivý živel rád šokuje okolí a potrpí si na výraznější design. Ať už se jedná o nábytek, dekorace nebo umění, vždy si vybere do svého bydlení kousek, ze kterého číší luxus a extravagance. Beran je přímočarý, a proto se bude dobře cítit v obklopení textilií s geometrickými tvary. Potrpí si na pohodlí a odpočinek, takže měkká lenoška či kvalitní sedačka obložená polštáři v jeho bytě nesmí chybět. Z celé škály barev má beran nejblíže k agresivní červené, která mu dodá energii, ale nebrání se ani jasným pastelovým barvám.

Pro býka je kuchyně svatyní (21.4. – 21.5.)

Býk klade ve svém životě velký důraz na pohodlí. Co se týče zařízení bytu, preferuje ve svém zázemí vzdušnost a lehkost. Potrpí si na měkké, jemné a pohodlné kusy nábytku, které vyzařují především svým kvalitním zpracováním. Není tajemstvím, že býk je rozený kuchař a na svou kuchyň nedá dopustit. Právě proto se rád obklopuje různými kuchyňskými dekoracemi jako jsou misky, ošatky, dózy a jiné. Barvy má rád teplé, především zemité, od jemně žluté po hnědou.

Proměnliví blíženci (22.5. – 21.6.)

Akčnost a svéráznost jsou tomuto znamení vlastní a tak není divu, že blíženec stíhá klidně několik věcí najednou. Jeho bydlení by mělo být spíše účelové se smyslem pro organizaci. Zařízení bytu by odpovídalo zařízení pracoven, kde má vše své místo a řád, odkládací plochy by měly být bez zbytečností. Jelikož blíženci často mění své postoje a nálady, měli by mít doma i různorodě zařízené místnosti – v radostných i zklidňujících barvách. Velkou roli pro něj hraje společenská místnost, která by měla být vybavena rozměrnou sedačkou se spoustou měkkých polštářků v pastelových teplých barvách.

Domů bychom se měli vracet s radostí. Zdroj: sxc.hu

Domů bychom se měli vracet s radostí. Zdroj: sxc.hu

Starožitnosti rakovi učarují (22.6. – 22.7.)

O racích se traduje, že se rádi setkávají v rodinném kruhu a staví jejich spokojenost nad svou vlastní. Neznamená to však, že se chtějí za každou cenu zavděčit ostatním i zařízením interiéru. Rak potřebuje doma cítit bezpečné zázemí, které může představovat buď divokou exotiku, nebo klidné lesní prostředí – cílem je vtáhnout přírodu k sobě domů. Styl feng-shui bude rakům povědomý. Ostré hrany jim nic neříkají, jelikož ani v přírodě není nic pravidelné. V barvách tíhnou k variaci hnědé, modré či zelené v kombinaci s bílou, které jim dodávají optimismus.

Inspirace pro raky: Zařiďte si ložnici podle feng-shui

Královsky smýšlející lev (23.7. – 22.8.)

Lev jako ohnivý živel má rád vše, co se blýská a vyzařuje nefalšovaným luxusem. Bílé zdi ve spojení s velkými obrazy a výrazným nábytkem dodávají jeho bydlení na majestátnosti. Výhradou pro lva je fakt, že nic nesmí být v bytě tak výrazné, aby to zastínilo jeho energickou a mnohdy hlučnou náturu. Byt spolehlivě zchladí a zároveň ozdobí doplňky ze dřeva, kamene a skla. Lev si hoví v obklopení žlutých odstínů a dokonce i odvážné zlaté barvy.

Na umělé materiály pannu nedostanete (23.8. – 22.9.)

Toto éterické znamení si váží svého klidu a soukromí, proto i zařízení bydlení vyzařuje intimitu. Panna bývá kreativně založená a obklopuje se ručně dělanými doplňky, povětšinou i vlastní výroby. Rovnoměrné a logické uspořádání nábytku vnáší do bydlení řád a poukazuje na pannin výborný smysl pro kompozici. Jelikož má panna ráda pobyt venku, ani doma jí nechybí spoustu květin, o které ráda pečuje. Miluje podzimní barvy v jejich typických odstínech.

Čerstvé květiny vždy prozáří interiér, bez ohledu na znamení. Zdroj: sxc.hu

Čerstvé květiny vždy prozáří interiér, bez ohledu na znamení. Zdroj: sxc.hu

Váhy jsou mistři v zařizování (23.9. – 23.10.)

Dokáží za nábytek utratit doslova tisíce, protože je to zkrátka baví. Váhy se obklopují velkou hromadou dekorací v různých barvách, materiálech a tvarech, které dokáží vkusně zkombinovat s ostatními kusy nábytku a umístit je tak, aby každý kousek náležitě vynikl. Váhy milují brouzdání po obchodech a pátrání po něčem, co si můžou koupit. Mají rády příjemně osvětlené místnosti s nádechem zelené, tyrkysové či dokonce rudé barvy.

Štír si váží svého soukromí (24.10. – 22.11.)

Štíři se řadí mezi extrémisty, kteří žijí svůj život naplno a ze všeho se snaží vytěžit maximum. Bohatost a pestrost hrají roli nejen v osobním životě, ale i v zařízení interiéru. Vytvářet doma kontrasty v barvách či materiálech jsou pro štíry naprostou nutností. Nábytek si vybírá účelný a pohodlný, aby mohl v klidu odpočívat u televize nebo oblíbené knížky. Neradi obměňují nábytek, protože se jim s těmito, vzpomínkami propletenými, kousky těžko loučí. Oblíbenou místností je hlavně ložnice, ve které nesmí chybět extravagantně řešená postel i doplňky a těžké závěsy, které vytváří intimitu.

Kde si střelec lehne, tam se vyspí (23.11. – 21.12.)

Neklidný a roztěkaný střelec doma potřebuje vypnout, uklidnit se a jít spát v pohodové náladě. Chladné odstíny mu k tomu velmi příjemně dopomůžou. Střelci jsou živá znamení, milující společnost, proto kladou velký důraz na velkou společenskou místnost, která bude ve středu bytu. Navodit v domácnosti pocit zázemí a klidu dopomůže dřevěný nábytek z masivu, rostliny a dekorace ze samorostů. Vyhnout by se měl červené a oranžové barvě, která jej zbytečně dráždí, obzvlášť v ložnici.

Společenské živly by měly dbát na výběr sedačky. Zdroj: sxc.hu

Společenské živly by měly dbát na výběr sedačky. Zdroj: sxc.hu

Posezení u ohně kozoroh zbožňuje (22.12. – 20.1.)

Kozoroh se nerad otevírá druhým, a proto si velmi váží svého soukromí. Pocit bezpečí a intimní atmosféra u něj doma hrají hlavní roli. Má rád dřevo v jakékoliv formě – nábytek i obložení stěn v něm vyvolává pocit bezpečí. Nesnáší přeplácanost, proto volí opravdu malý počet dekorací ve střízlivém stylu, nejlépe v kovovém provedení. Klasické tvary bez zbytečných záhybů a ostrých přímek jsou jeho doménou. Ačkoliv je kozoroh zemské znamení, má velmi rád oheň, který jej spolehlivě uklidní, proto se rád obklopuje svíčkami.

Vodnář vidí krásu i tam, kde jiní ne (21.1. – 20.2.)

Jedinečnost a originalita jsou vodnářovi vlastní. Jeho entuziasmem neutuchající osobnost se promítá i do jeho stylu bydlení a tak není divu, že rád kombinuje různé druhy materiálů i vzorů – kupodivu se mu to daří velmi vkusně sladit. Potřebuje kolem sebe spoustu prostoru na jeho neřízené pobíhání a mít pocit lehkosti a svobody. Jako společenský živel si nevystačí s malým jídelním stolem a čtyřmi židličkami. Nemá rád tmu, a proto se uchyluje do místností, kde pronikne nejvíce denního světla. Z palety barev mu vyhovuje téměř každý odstín, ale přednost dává výhradně elegantním tónům včetně šedé barvy.

Ryba je vodní živel každým coulem (21.2. – 20.3.)

Ryby jsou jak názvem, tak i osobností naprosto spjaty se vším, co souvisí s vodou. Toto znamení by mělo mít svou vlastní zahradu s jezírky, skalničkami, fontánou a květinami. Rády si hoví na měkkých polštářích, přikrytí hebkou dekou. Milují interiér v bílých barvách a libují si mezi dekoracemi z keramiky a skla. Vyvarovat by se měly umělým materiálům, které narušují v bytě přírodní nádech. Ryby kladou velký důraz na zařízení koupelny, která je pro jejich odpočinek stěžejní.

Zdroj perexové fotografie: pixabay.com

Anna Kovárová

Anna Kovárová

S láskou pro design jsem se narodila, ale lásku ke psaní ve mně vzbudila Generace 21. Jsem ráda, že jsem našla zalíbení v tom co dělám :-)

Zanechte komentářVaše názory

  • Kristýna

    Zajímavé 🙂 Musím podotknout, že to z větší části i celkem sedí 😉 Díky za přínosný článek.