HC Kometa Brno vs HC Sparta Praha, semifinále playoff, Extraliga 2013/2014

Zlín konečně zabral, Kometa jde do vedení

Sport / 8.4.2014

Semifinále play-off hokejové extraligy má za sebou tři utkání. Pojďte se s námi podívat na to, kdo má jaké vyhlídky na postup do finále.

Třinecký stroj ve Zlíně narazil

V první semifinálové dvojici mezi Třincem a Zlínem se zdál být vývoj jednoznačný. Po dvou vysokých vítězstvích na domácím ledě, 4:0 a 5:2, byla výhoda na straně Ocelářů. Nejen díky přesvědčivým výkonům v obou zápasech se zdálo být rozhodnuto předem. Jak se pro hokej.cz vyjádřil kapitán Radek Bonk, chtějí Třinečtí vyhrát každý zápas a postoupit do finále co nejkratší cestou.

PSG Zlín vs HC Oceláři Třinec, semifinále playoff, Extraliga 2013/2014

Zlínští obránci odvedli v domácím zápase skvělou práci. Zdroj: hcocelari.cz, autor Marian Ježowicz

Po nedělním utkání, ve kterém se série přesunula do Zlína, už víme, že se jim to nepodaří. Hnáni domácím publikem, dokázali Berani konečně zvítězit a snížit tak stav série na 2:1. V brance se v rámci série s Třincem ukázal už třetí brankář a zdá se, že konečně to byla šťastná volba. Libor Kašík utkání odchytal dokonce s čistým kontem, zápas skončil za stavu 2:0. Faktem je, že ale zlínští hráči byli v posledním utkání výrazně aktivnější než na ledě Třince. Uvidíme, co přinese další zápas, který se hraje opět ve Zlíně.

Fatální chyby stály Spartu vedení v sérii

Série utkání mezi Spartou a brněnskou Kometou je od začátku vyrovnanější. Hned v prvním zápase se podařilo Brnu zaskočit Spartu na jejich vlastním ledě a ukořistili cenné vítězství 2:5. V dalším zápase už se pražští hráči výrazně více koncentrovali a výhrou 3:0 dostali sérii do vyrovnaného stavu. K nedělnímu zápasu v brněnském Rondu tedy nastupovali s psychickou výhodou domácí hráči Komety.

Jedna z mnoha strkanic, které provází celou sérii. Zdroj: hcsparta.cz, autor Jan Beneš

Nicméně zápas začala lépe Sparta, která už na začátku druhé třetiny vedla 0:2. Hráči Komety ale dokázali během minuty a půl srovnat stav. V prodloužení pak rozhodl zlatým gólem Jan Káňa a domácí tak vyválčili vedení v sérii na svoji stranu. Zápas byl velmi vyrovnaný, přesto ho měla Sparta pod kontrolou a vítězství Kometě nabídla v podstatě na stříbrném podnose.

Oba góly brněnského celku v základní hrací době totiž padly po chybách soupeře – obránci Sparty v podstatě přihráli hráčům Brna na gól. O to víc je může ztracený zápas mrzet. Další utkání se hraje opět v Brně.

Zdroj perexové fotografie: hcsparta.cz, autor Jan Beneš