Věnovat se golfu může každý! 2.část

Sport / 20.4.2014

Autor:

Přinášíme vám další důležité informace a zajímavosti nejen pro začínající golfisty. Kde se dá hrát a jaké potřebujeme vybavení?

Už v minulém článku Věnovat se golfu může každý jsme referovali o tom, že golf je mylně označován za sport bohatých. Samozřejmě, najdou se v České republice i taková hřiště a golfové kluby, kde členství a teetime (rezervace hřiště) není levnou záležitostí, ale na druhou stranu se najdou i ta, která vám díru do kapsy neudělají.

Klubové členství

Zpravidla jste po získání zelené karty povinni si do roka najít golfový klub (většinou sídlí tam, kde je hřiště) a zaregistrovat se v něm. Vstupní poplatek do klubu něco stojí a mezi kluby jsou znatelné rozdíl. Může to být jen několik tisíc, ale setkáme si i s kluby, které si svého členství váží natolik, že poplatek vyjde i daleko přes sto tisíc.

Ceny klubového členství ve vybraných klubech

(Studenti mají většinou slevu až 50%)

Golf Club Teplice : 8 000 Kč

Golfový Klub Hluboká nad Vltavou : 16 900 Kč

Golf Club Hořehledy : 18 000 Kč

Golf Park Plzeň : 140 000 Kč

Golf Resort Karlovy Vary : 170 000 Kč

Je nutno podotknout, že „dražší“ kluby o vás budou lépe pečovat, budete mít komfortní zázemí a možná se i lépe najíte v tamní restauraci. Ale pokud jste nenáročný hráč a jde vám především o sport, nemá smysl utrácet o několik desítek tisíc navíc. Po zaregistrování v klubu už jen zbývá nakoupit hole (pokud je nemáte) a jde se hrát.

Golfové hole

Golfové hole se rozdělují na puttery, železa a dřeva

Golfové hole se rozdělují na puttery, železa a dřeva.

Hole jsou nedílnou součástí vybavení každého golfisty, pokud nevíte, kde se dají koupit, nebo potřebujte poradit, na internetu existuje mnoho e-shopů a poraden, kde se dozvíte více. Celkově se hole rozdělují do tří skupin. První skupina jsou tzv. puttery, které slouží při hře na greenu (prostor u jamky). Dále máme železa. Ta se rozdělují podle sklonu čepele a označují se písmeny a čísly. Čím větší sklon, tím vyšší a kratší rána.

Poslední typ jsou tzv. dřeva. I když tyto hole v počátcích byly ze dřeva opravdu vyráběny, na jejich název to nemá vliv. Dnes jsou speciálně vyrobené z grafitu a dalších zvláštních materiálů. Dřeva slouží hráčům k nejdelšímu odpalu. Profesionální hráči dokážou dřevem odehrát i přes 300 metrů dlouhou ránu. Začátečník se dřevem do míčku většinou netrefí, ale všichni to musí zkusit.

Hraj golf, změň život

Toto golfové heslo chce naznačit, že golf vám změní život – a je to pravda. Říká se, že první podařený odpal vás natolik pohltí, že nebudete chtít skončit. A proč končit? Golf se dá hrát každý den od rána až do večera a ještě k tomu na čerstvém vzduchu. Není nad to, když je odpočinek propojen hrou. A jestli se v ČR dá hrát? Rozhodně! V ČR se nachází přes 100 golfových hřišť. Výběr je opravdu široký a stojí to za to.

Zdroj všech fotografií: Wikimedia Commnost; Valaistourism, Yuki Shimazu

Jakub Novák

Jakub Novák

Sportovec tělem i duší. Studuji politologii, aktivně hraji golf a občas si kopnu do míče. Řídím se heslem: „Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi.“

Zanechte komentář