Jste MLADÍ A AKČNÍ? Zapojte se do stejnojmenného projektu

V obraze / 3.1.2013

Máte zájem o dění v Evropě a ještě vám nebylo 30 let? Zapojte se do programu Evropské komise Youth in Action!

Evropská komise spustila pro roky 2007 až 2013 program Youth in Action. Cílovou skupinou jsou mladí lidé do 30-ti let, kteří se zajímají o dění v Evropě, chtějí rozšířit své znalosti a zkušenosti a nebojí se být aktivníkreativní. Do programu spadá celá řada dílčích projektů, takže si vybere určitě téměř každý.

Kdo jsou ti mladí a akční?

Program Mládež v akci je určen všem, kteří chtějí snadno vyjet do zahraničí a třeba se nedostali na Erasmus, potřebují financovat projekt, pracují s mládeží, anebo je zajímá mezinárodní zkušenost, kontakt se zahraničím, s jinou kulturou, stylem života. Do Mládeže v akci se můžete zapojit jako jednotlivec, skupina, pracovník s mládeží nebo nezisková organizace.

zdroj: mladezvakci.cz

zdroj: mladezvakci.cz

Přestože je program Mládež v akci součástí neformálního vzdělávání, Evropská komise uděluje jeho účastníkům tzv. Youthpass, tedy potvrzení o získání zkušeností. Cílem celé akce je rozšířit povědomí mladých lidí o občanství EU, zapojit je do občanské společnosti, rozšířit unijní spolupráci.

Program také podporuje zapojení lidí s omezenými možnostmi. Sem nepatří jen osoby hendikepované, ale i lidé z oblastí, ve kterých není tolik příležitostí zapojit se do podobných projektů. Pocházíte z malé vesničky, kde široko daleko nic pořádně není? Tak právě na vás  Youth in Action myslí.

Youth in Action nabízí pět projektů:

  1. Mládež pro Evropu – výměny mládeže, iniciativa mladých lidí, projekty o demokracii
  2. Evropská dobrovolná služba – dobrovolnické projekty v zemích EU a dalších partnerských státech, pozice je neplacená, zaměřuje se na ekologii, umění, práci s dětmi
  3. Mládež ve světě – projekty se sousedními státy EU a dalšími zeměmi
  4. Systémy na podporu mládeže – podpora rozvoje kvality projektů Mládež v akci, určeno jak pro pracovníky s mládeží, tak pro samotnou mládež
  5. Podpora evropské spolupráce v oblasti mládeže – podpora kontaktu mladých lidí s politikou a mezinárodními organizacemi

Využijte šance!

Česká národní agentura programu Mládež v akci pořádá několik školících seminářů každý měsíc, právě přes ni pak máte největší šanci se zapojit do samotného programu. Protože příští rok jde Youth in Action do finále, byla by škoda tuto příležitost propásnout. Evropská komise sice s projekty týkající se mládeže nekončí, proč ale čekat, co další období přinese? Mládež v akci už své ovoce nese, tak se přidejme ke sklizni!

Navštivte webové stránky programu a přihlaste se.

Zdroj perexové fotografie: mladezvakci.cz

Jana Brouková

Jana Brouková

Chcete být také V obraze? Zaujalo vás něco a chcete se k tomu vyjádřit? Napiště mi na jana.broukova@generace21.cz

Zanechte komentář