Je lepší utíkat nebo se temnotě postavit čelem?

Film Kultura / 9.1.2013

Autor:

Existují filmy na motivy her, které jsou vcelku povedené (Resident Evil), na druhé straně jsou takové, které by již nikdy neměly spatřit denní světlo (Alone in the Dark). To, kam zařadit film Silent Hill: Revelation je tak trochu oříšek.

WelcomeToSilentHillZdroj: wallz.eu

Hlavními postavami příběhu jsou Harry a jeho dcera Heather. Oba již několik let prchají před minulostí – od doby, co se dívčině matce Rose podařilo dostat dceru ze Silent Hill. Ovšem jsou tady lidé, kteří se dívku snaží dostat zpět do města.

Harry se snaží Heather chránit, jak nejlépe dovede, zvrat nastane ve chvíli, kdy jej unese tajemný Řád Valtiaro.

Návrat domů?

Přestože je Silent Hill poslední místo, kam by Heather měla jít, rozhodne se do města dostat a otce zachránit. V tom jí pomáhá její přítel Vincent. Ten ale není tak docela tím, za koho se vydává…

silent-hill-revelation-3dAdelaide Clemens a Kit Harington Zdroj: digitallifeplus.com

Přestože se dá film zhlédnout i bez znalosti předchozího dílu, je rozhodně lepší ho vidět. Na jedničku jsou zde četné odkazy, které nezasvěcený divák nemusí pochopit a film mu poté může připadat neucelený.

Co ovšem musím vyzdvihnout je způsob, jakým je film zpracovaný, stejně jako v prvním dílu, je tu výborně vyřešen přechod mezi zkoumáním, shromažďováním informací, obecným pátráním a následně samotnou akcí. Co také zůstalo od jedničky výborně zpracované, jsou monstra. Setkání se „starými známými“ potěší a nová monstra i překvapí.

Silent-Hill-2_02Pyramid Head Zdroj: filmofilia.com

Naopak, co nebylo podle mého názoru naplno využito, byl již výše zmiňovaný Řád Valtiaro. Čekal jsem, že se o něm dozvíme víc informací, stejně jako se trochu více odhalí spojitost Heather se Silent Hillem, ale bohužel se tak nestalo. Je možné, že nás to čeká v dalším pokračování. Film totiž nemá přímo uzavřený konec, takže nechává prostor pro případné pokračování.

Přestože Silent Hill: Revelation nedosahuje takových kvalit jako první film, určitě stojí za to jej vidět, ať už z toho důvodu, že jste fanoušky herní/filmové série (film je totiž kombinací třetího dílu herní série a lehce navazuje i na příběh prvního filmu) nebo jen máte rádi psychologické horory.

Video: youtube.com

Zdroj perexové fotografie:  renderedbits.blogspot.cz

Martin Vrána

Martin Vrána

No co říct :) Asi to, že miluju filmy, seriály a bez hudby bych nedokázal přežít ani den.

Zanechte komentář