Co nás zaujalo v březnu: Krym, první polibky a hnutí #happy

V obraze / 6.4.2014

V březnu vzkvétala láska, štěstí a radost, začínající jaro se však též otřáslo šokem z událostí na Ukrajině a v letecké dopravě.

Co přinesl uplynulý měsíc? Jelikož jsem se na nedávné přednášce učitele kreativního psaní Reného Nekudy dozvěděla, že konec příběhu ovlivňuje naše zpětné vnímání celého děje, neplánuji končit negativně. Naopak, pojďme si březnové strašáky odbýt rovnou na začátek. Pak si úlevou dáme pusu, cvakneme selfie a budeme #happy.

Všechny oči se upínají na Krym

O událostech na Ukrajině jsme informovali již článkem z 1. března, to jsme ovšem nevěděli, co velký bratr chystá. V rozmezí pouhých hodin po zveřejnění našeho článku, ve kterém jsme diskutovali krymský sud se střelným prachem, spustil Putin vysláním ruských jednotek na inkriminované místo nezadržitelné domino politických událostí. Ty už znáte z médií sami.

A uši poslouchají vyzvánění mobilů

Jedním okem jsme v březnu sledovali východní invazi, druhým jsme popoháněli satelity, aby konečně našly zmizelé malajsijské letadlo. Boeing linky MH370 z Kuala Lumpur do Pekingu se v sobotu 8. března ztratil z radarů a jeho osud nebyl dodnes objasněn. Podle některých zpráv zvonily ještě pár dní poté mobilní telefony pasažérů, případné trosky letadla zatím pátrací jednotky nenašly.

Celý svět dojatě prožívá první polibky

A asi protože byl začátek měsíce náporem nemilých zpráv, chtěli jsme si to všichni vynahradit. Kalendář ještě ani neodškrtl první jarní den a na internetu už se kdekomu zapalovala lýtka. Způsobil to videoklip, který by rozněžnil i skálu. Chcete recept? Stačí proti sobě postavit dva naprosto cizí lidi a sledovat jejich počínání při prvním polibku. Nápad Melissy Coker, majitelky módní značky Wren, online populaci nadchl – virální video má dnes přes neskutečných 70 000 000 zhlédnutí.

Bradley Cooper má moc krátkou paži

Pěkné číslo, mohli by říci účastníci nejsdílenější selfie všech dob, ale spadl snad kvůli vám Twitter? Oscarový snímek herecké špičky z rukou sympaťáka Bradleyho Coopera se postaral o hotovou internetovou senzaci. Téměř 3,5 milionkrát sdílený tweet s fotkou patřil moderátorce Ellen DeGeneres, která si úsměvně postěžovala, že by paže autora fotky mohla být trošku delší – možná by pak snímek zachytil i posmutnělého Lea, kterému to všichni ze srdce přejeme příště.

Pharell Williams roztančil celý svět

Celé to začalo 24hodinovým klipem k písni Happy od Pharella Williamse. Jednoduchá vzletná melodie a pozitivně laděný klip roztančených lidí v ulicích Los Angeles inspiroval nejprve Američany a potom celý svět k natáčení vlastních verzí – #happy je tak Indie, Čína, Německo a dokonce i ČR:

Od minulého týdne je šťastné i Brno, klikněte si.

Zdroje videí: YouTube.com

Zdroj úvodní fotografie: sxc.hu

Pavla Lokajová

Pavla Lokajová

Copywriterka, redaktorka a věčná životní idealistka. V hlavě se mi neustále rodí nové nápady. Píšu články, které bych sama chtěla číst. Stephena Kinga považuji za mistra slova, z Marquezových knih čerpám moudrost pro každý den.

Zanechte komentář