Turnaj Masters v Miami

Hingisová v Miami po sedmi letech slaví titul, dvouhru ovládli Djokovič a Williamsová

Sport / 2.4.2014

Prestižní tenisový turnaj série Masters v Miami je za námi, co nejdůležitějšího přinesl?

Po hodně dlouhé pauze si slovenská rodačka Martina Hingisová připsala tenisový triumf. V Miami ovládla spolu se Sabine Lisickou ženskou čtyřhru a pro Hingisovou to byl 38. vítězný debl v kariéře.

Martina Hingisová

Bývala světová jednička Hingisová.

Změna spoluhráčky jí prospěla

Naposledy vyhrála před sedmi lety dvouhru v Tokiu a čtyřhru v Dauhá, ve stejné sezóně ovšem byla pozitivně testována na kokain, dostala dvouletý trest a ukončila kariéru. Třiatřicetiletá hráčka hájící barvy Švýcarska se k tenisu vrátila minulý rok a zaměřila se na čtyřhru. S parťačkou Danielou Hantuchovou se jí ale příliš nevedlo, tak ji vyměnila za Němku Lisickou. S tou měla před turnajem odehraný pouze jediný zápas na turnaji v Indian Wells.

Djokovič nedal Nadalovi šanci

Srbský tenista Novak Djokovič ve finále porazil světovou jedničku Rafaela Nadala hladce 6:3, 6:3 a v Miami slavil celkový triumf již počtvrté. Byl to pro něj druhý vyhraný turnaj série Masters za sebou, před dvěma týdny v Indian Wells porazil ve finále Rogera Federera. Celkově slavil Djokovič 43. turnajový titul v kariéře.

Berdych skrečoval

Česká jednička Tomáš Berdych měla turnaj výborně rozjetý a výhrou ve čtvrtfinále nad Ukrajincem Dolgopolovem si Berdych připsal 450. výhru na okruhu ATP. Zastavil se až v semifinále, kde musel vzdát zápas Nadalovi kvůli žaludečním potížím. Přerušení série dosavadních šestnácti proher v řadě s Nadalem tak bude muset odložit na jindy. I postup do semifinále ovšem Berdychovi stačil na posun v žebříčku na páté místo, což je vyrovnání jeho maxima.

Ženská dvouhra pro Williamsovou

Světová jednička Serena Williamsová potvrdila roli favoritky a získala svůj 59. titul na okruhu WTA. V semifinále porazila přemožitelku Petry Kvitové Marii Šarapovovou, která na ni nenašla recept již po patnácté v řadě, a ve finále přemohla Číňanku Li Na. S tou sice prohrávala v prvním setu 2:5, ale od té doby zápas naprosto ovládla a vyhrála 7:5, 6:1 a vylepšila svůj rekord ziskem sedmého titulu z Miami. Petra Kvitové se díky účasti ve čtvrtfinále posunula z 8. příčky na 6. místo.

Zdroj všech fotografií: Wikimedia Commons