playoff extraliga 2013/2014, HC Oceláři Třinec

Oceláři narazí na Berany, Kometa září nad Spartou

Sport / 1.4.2014

Autor:

Už ve středu začnou první boje semifinále hokejového play-off. I zpočátku vyrovnané série se nakonec zlomily. Kdo se s kým utká?

Oceláři narazí na Berany

Na začátku týdne byla ještě čtvrtfinálová série mezi PSG Zlín a Hradcem Králové vyrovnaná. Mountfield odjížděl do Zlína po vydatném vítězství 5:1 na domácím ledě. Zlínští si ale nenechali ujít výhodu domácího publika a vysokou porážku týmu z Hradce vrátili, vítězstvím 4:0 si vybojovali vedení v sérii 3:2 na zápasy. V dalším utkání, tentokrát na ledě Mountfieldu, pak dotáhli gólově chudý stav až do prodloužení, ve kterém rozhodl zlatou trefou Petr Čajánek.

playoff extraligy 2013/2014, PSG zlín, semifinále

Nejeden zápas přinesl potyčky a rvačky. Zdroj: hokej.zlin.cz, autor Jiří Zaňát

Hradec, který byl ale rozhodně vyrovnaným soupeřem, se tak s play-off rozloučil. Postupující Zlín už se připravuje na Třinec. Oceláři měli v semifinále snazší výchozí pozici, jelikož hráli proti Pardubicím, které se musely do play-off probojovat předkolem. Únava sice nebyla na první pohled patrná, ale je možné, že i ona sehrála svou roli. Pardubice podlehly Třinci už v pěti zápasech, série skončila 4:1. Uvidíme, zda Oceláři využijí výhodu delšího odpočinku i proti Zlínu, který odehrál o jedno náročné utkání víc.

Kometa září nad Spartou

Minimálně všichni fanoušci brněnského klubu by si přáli, aby zářila. Kometa ve čtvrtfinále nastoupila proti mistrovské Plzni. Všechny zápasy byly vyrovnané, bylo vidět, že oba týmy do toho dávají všechno. Průlom nastal až v pátém zápase, kdy Brňáci těsným výsledkem 2:3 vyloupili hokejovou arénu v Plzni. Do Kajot arény v Brně tedy nastupovali s psychickou výhodou a neuvěřitelným publikem za zády. Velmi vyrovnaný zápas rozsekl v prodloužení Hynek Zohorna a Kometa se tak posunula do semifinále.

playoff extraliga 2013/2014, semifinále, HC Kometa Brno

Hoši, děkujem! Zdroj: hc-kometa.cz, autor Ivo Dostál

Díky tomuto výsledku tak ani Martin Straka, plzeňský veterán, nezdvihne ve své poslední sezóně nad hlavu pohár pro vítěze ligy. Podobně jako liberecký Petr Nedvěd oznámil ukončení hráčské kariéry krátce poté, co jeho tým nepostoupil do dalších vyřazovacích bojů.

Nadcházející soupeř Komety, pražská Sparta, se po skvělých výsledcích v základní části trápila. V sérii s Vítkovicemi sice zvítězila 4:1, jediný přesvědčivý výsledek byl ale ve čtvrtém zápase na ledě Vítkovic. Tehdy Sparťani vybojovali výsledek 3:5 a uklidnili kritiky i fanoušky. Na domácím ledě uvítali soupeře s náskokem dvou vítězství v sérii. Přesto poslední zápas nerozhodli přesvědčivě, jak se od nich čekalo. Rozuzlení přinesly až samostatné nájezdy, šťastným střelcem byl Lukáš Pech.

Uvidíme, s jakou formou nastoupí Pražané proti Brnu, první zápas se hraje v obou sériích už ve středu 2. dubna.

Zdroj perexové fotografie: hcocelari.cz, autor Marian Ježowicz

Jan Markel

Jan Markel

Chronický ironman s touhou posouvat hranice snění i bdění, fyzických i psychických sil, zarputilý optimista, který věří, že když něco děláte dostatečně dlouho a intenzivně, tak zblbnete, pardon, naučíte se to alespoň na průměrné úrovni. Věří, že lze dokázat cokoliv a s oblibou to dokazuje. Je velmi ješitný, proto často googlí sám sebe. K smrti rád vyplňuje profily nudnými informacemi.

Zanechte komentář