Zkuste jarní rybí kotlík

Na talíři / 8.4.2014

Přinášíme vám recept na voňavou rybí pochoutku plnou zeleniny.

Ryby jsou zdravé a měli bychom je zařadit do našeho jídelníčku alespoň jednou týdně. Pokud ryby vaříme často, můžeme být občas s variacemi receptů v koncích. Rybí kotlík, který zasytí i početnou rodinu, může být vítanou změnou v jídelníčku.

Ingredience

400 g pevného bílého rybího masa

anglická slanina

1 l mléka

balíček mražené zeleniny, nebo čerstvé dle výběru alespoň 300 g

1 pórek

300 g oloupaných brambor

hl. mouka

sůl, pepř, koření na ryby

cuketa na ozdobení

Postup

1. Do velkého hrnce nalijeme půl litru mléka, osolíme, opepříme a necháme přijít k varu, potom vložíme osolenou rybu a necháme uvařit. Když je ryba hotová, vyjmeme ji z mléka a dáme stranou.

2. Zatímco se ryba vaří, nakrájíme si na malé kousky pórek, slaninu a oloupané brambory, popřípadě čerstvou zeleninu. Na slanině osmahneme pórek se zeleninou a zvlášť brambory. Kromě slaniny nemusí být vše úplně hotové, jen aby pórek chytl trochu barvu a chuť, zelenina rozmrzla a brambory se lehce opekly.

3. Z mouky a mléka si přichystáme směs na zahuštění, zbytek mléka vylijeme do kastrolu k mléku z ryby a zahřejeme. Vlijeme směs a vsypeme zeleninu s pórkem a brambory. Necháme vařit a pokud je potřeba, zředíme vodou. Přisypeme rybí koření a popř. dochutíme solí a pepřem.

4. Když je zelenina téměř měkká a mouka provařená, stáhneme plamen na minimum a necháme pomalu dojít. Když je vše uvařené, opatrně přidáme rybu tak, aby se nám příliš nerozpadla. Mezitím si osmahneme či ogrilujeme jednu malou, na kolečka nakrájenou cuketu. Nalijeme do misek a ozdobíme cuketou. Jídlo je samo o sobě vydatné, ale můžeme podávat i s pečivem. Báječně chutná s cibulovou bagetou.

Jídlo, které je možné uvařit i na několik dní dopředu. Zdroj: Petra Junková, Generace 21

Rybí kotlík je sytý a zdravý. Je možná i vegetariánská varianta a uvařit místo rybího kotlíku kotlík zeleninový, bez slaniny a ryby.

Zdroj perexové fotografie: Petra Junková, Generace 21

 

Petra Junková

Petra Junková

Ráda poznávám daleké kraje, jejich chutě, vůně a taky nové zažitky, a to nejen na talíři. Kromě vaření miluju i dobře vychlazenou desítku, filmy Tima Burtona, hudbu Marilyna Mansona, styl Dity Von Teese, všechny možné i nemožné knížky, babí léto, tetování a černý humor.

Zanechte komentář