fotoaparát, Vánoce

Vyfoťte si Štědrý den!

Design / 24.12.2012

Vezměte fotoaparát a udělejte pár snímků. Budou vás těšit i v létě!

Štědrý den máme rádi všichni! Pojídání cukroví, pohodlné vyvalování v křesílku a pohádky v televizi. Procházka zasněženými ulicemi, sváteční cinkání příborů a rozbalování dárků. Nesmí chybět ani Popelka nebo vánoční koledy linoucí se z přehrávače. Vánoční pohoda, které byste si měli vážit, protože není samozřejmá. Můžete sedět v teple domova, vychutnávat si vánočku a vnímat přítomnost vašich blízkých? Buďte za to vděční! A zkuste si vytvořit novou tradici. Mějte po ruce fotoaparát a občas si cvakněte obrázek pro radost do truhličky vzpomínek. Štědrý den má totiž, stejně jako dny ostatní, jen dvacet čtyři hodin. A byla by škoda ho nechat odeznít do zapomnění!

Přinášíme vám několik tipů, na které se můžete zaměřit, až budete cvakat spoušť. Zapomeňte na výmluvy, že váš fotoaparát není žádné profesionální nádobíčko, o to tu nejde. Jde tu o to zachytit nezapomenutelný den, v němž by měl klid, mír a sounáležitost převládnout nad vším ostatním.

1.    Vyfoťte příběh

Štědrý den je mozaikou ze spousty malých střípků. Nevěříte na zlaté prasátko a dáváte si tradičně vánočku s kakaem? Zachyťte ten okamžik. Poproste sestru, ať vás vyfotí. Nebo vyfoťte ji. Stejně tak můžete vyfotit, jak Ježíšek dává pod stromek dárečky. Jak váš přítel smaží kapra, nebo vy chystáte vánoční tabuli. Radost z dárků. Večerní procházku. Zaznamenejte chronologii celého dne. Ty nejdůležitější momenty, které dělají Štědrý den Štědrým dnem!

2.    Zachyťte dekoraci

Pokud máte možnost fotit na makro (na fotoaparátech to bývá skryté pod ikonkou kytičky), zvolte ji. Budete tak moci fotit z větší blízkosti!

Dali jste si záležet na letošní dekoraci? Krásné svícny dokonale korespondují s větvičkami, které máte na jídelním stole? Na parapetu máte přírodní dekoraci s šiškami? Jste pyšní na svůj nazdobený vánoční stromeček či věnec na dveřích? Vyfoťte malé detaily, které jasně říkají, že je ve vašem domově vánoční atmosféra. Vycvaknout můžete i cukroví nebo větvičky voňavého stromku.

Vánoční dekorace

Baňka na stromečku, vánoční cukroví nebo naaranžované svíčky – vyfoťte to!
Zdroj: photl.com

3.    Spojte se

Vzpomínáte, jak jste se v dětství fotili s celou rodinou? A proč to neudělat i letos? Udělejte si společnou fotografii! Žijete se svou drahou polovičkou? Vsaďte na samospoušť u stromečku. Společné fotografie v tak sváteční den mají své nezaměnitelné kouzlo. Stejně tak nezapomeňte fotit ani ve chvíli, kdy žijete v domácnosti s rodiči. Možná se budou zpočátku tvářit na váš nápad nedůvěřivě, nenechte se tím ale odradit. Společné fotografie bývají těmi nejcennějšími vzpomínkami, které máme. Nikdo nám je nevezme a dokážou nás vrátit zase do chvíle, kdy byly vytvořeny!

4.    Pobavte se

Bavte se i o Vánocích. Máte vánoční čepičku Santa Clause? I když u nás dárky nosí Ježíšek, pro jednou si ji nasaďte a nechce se vyfotit. Stejnou škádlivost můžete udělat i svému psímu mazlíčkovi a dát mu ji taky. A na krk červenou šálu. Sobí parohy taky nic nezkazí! Naopak vás to dokonale pobaví. Až bude váš mazlíček lítat po domě a připomínat soba Rudolfa, bude vás od smíchu bolet bránice.

Jedinečný nápad: Vytiskněte vánoční předlohy, přilepte ke špejli a bavte se. Máme pro vás tip z webu Oh Happy Day.

Předlohy na focení

Vytiskněte si předlohy na focení. Pobaví vás!
zdroj: ohhappyday.com

 

5. Zachyťte světlo

Co by byly Vánoce bez voňavých svíček! A světýlek na stromku. Září to u vás? Zachyťte to boží světlo! Pokud nemáte lepší fotoaparát, možná to nebudou nejkvalitnější fotky, ale budou mít nezapomenutelnou atmosféru, která vás zahřeje i ve chvíli, kdy budete marně čekat na první jarní paprsky. Nenechte se odradit prvními rozmazanými pokusy, zkoušejte to do chvíle, až budete se svým výtvorem spokojeni! Vyzkoušejte různé režimy, které váš fotoaparát nabízí. Stojí to za to!

6.    Do alba s tím!

Vyfocením to ale nekončí. Po Vánocích si dejte za úkol vyvolat ty nejlepší fotografie! Jako obal alba můžete použít zbytek vánočního papíru, do něhož jste letos zabalili většinu dárků. Založte si do svého vzpomínkového alba také malé drobnosti, které vám budou připomínat tento den. Visačku od dárků nebo třeba přání od vaší kamarádky. Ty nejkrásnější vzpomínky sice nosíme ve svém srdci, není ale od věci si je občas připomenout i takto.

Vzpomínky

Žijte tak, abyste měli na co vzpomínat!
Zdroj: sxc.hu

Zdroj perexové fotografie:  Hunter Skipworth, pocket-lint.com

Silvie Olbrichová

Silvie Olbrichová

V duši stále malá holka, která má ráda milé lidi, hřejivé slovo, motivační citáty a fotografie. Inspiraci hledá všude kolem sebe a nachází ji i tam, kde ostatní ne. Miluje, když den prožije naplno a napíše hezký článek. Kontaktovat ji můžete na silvie.olbrichova@generace21.cz

Zanechte komentářVaše názory

  • Fotograf Uherský Brod

    Vánoční focení je už u nás doma tradicí, protože je to jedna z mála příležitostí v roce, kdy se všichni sejdeme připravení a ochotní k vytvoření společné fotky =)