Masturbuji, tedy jsem

Osobní rozvoj Vztahy / 10.4.2014

 Sebeukájení má jistou pozici v životech většiny z nás a jako každé potěšení bychom jej neměli brát příliš vážně.

Sex je slast a naplňuje nás štěstím, ať už jsme na něj dva, či jen jeden. I ve 21. století se stále setkávám s tabuizováním tématu onanie. V době, kdy musím svému malému bratranci zakrývat oči, když se v dětském televizním pořadu objeví Miley Cyrus, je tato snaha o popření aktu, jenž je člověku přirozený stejně jako potřeba dýchat, až zarážející. Masturbace není záležitostí výhradně mužského pohlaví, praktikují ji v hojné míře i naše něžné polovičky. Ze statistik sice vyplývá, že procento mužů, kteří se oddávají onanii, je vyšší, než procento masturbujících žen, tento rozdíl nicméně není nijak extrémní a lze tedy tvrdit, že ipsace je činnost nezávislá na pohlaví.

Masturbace není zlo. Zdroj: sxc.hu

Masturbace není zlo. Zdroj: sxc.hu

Onanie vs. náboženství

Nutno podotknout, že masturbace, ať už mužská či ženská, se v průběhu dějin netěšila zrovna vřelému přijetí. Významnou roli v jejím odmítání hrálo (a stále hraje) náboženství, a to z důvodu narušení samotné podstaty procesu rozmnožování, jehož hlavním cílem by mělo být, podle většiny náboženství, zplození potomka. Masturbace je tedy brána jako určitá konkurence pohlavního styku, který nese, na rozdíl od sebeukájení, své plody (dává život novým věřícím). Onanisté byli po staletí pronásledováni a trestáni za tento zločin proti přírodě a bohům, není tedy divu, že dodnes vnímáme značný ostych, přijde-li řeč na toto téma.

Intimita především

Další překážkou k „zrovnoprávnění“ samohany na poli sexuálních praktik je vysoká míra intimity spojená se samotným aktem. Naše vlastní tělo je totiž to první, které nám dalo nakouknout za oponu fyzických potěšení. Chováme k němu specifický vztah, protože je pro nás primárním zdrojem pohlavního uspokojení. Sdílení našich těl s partnerem či partnerkou je společností bráno jako akceptovatelnější než „syslení“ si svého sexuálního potenciálu jen pro sebe. Kořeny tohoto evergreenu opět hledejme v náboženství, ale také v tlaku médií a v jakémkoli jiném systému či institucích kladoucích důraz na funkční rodinu.

Masturbace je potěšení. Proč si ho nedopřát? Zdroj: SXC.hu

Masturbace je potěšení. Proč si ho nedopřát? Zdroj: sxc.hu

Masturbace je zábava

Jak jsem již zmínil v úvodu, sebeukájení nám přináší výhradně pocit štěstí a se štěstím jde ruku v ruce zábava. Už jen počet výrazů, které pro tuto fantastickou činnost existují, mi dává za pravdu. Proto zde nabízím 20 neprůstřelných argumentů, proč je z pohledu chlapa dobré masturbovat.

1. Proč nemasturbovat?

2. Je to fajn.

3. Stačí vám jedna ruka.

4. Stačí vám vaše ruka.

5. Pusou si tam nedosáhnete.

6. Jestli ano, závidím vám.

7. Víte, jak to máte rádi.

8. Víte, jak to nemáte rádi.

9. Váš malý soudruh je v těch nejlepších rukou.

10. Vaše ruka na vás nekřičí, když přijdete pozdě z hospody. Ještě za vás zaplatí.

11. Můžete si dát trojku s druhou rukou, aniž by to jedné z nich vadilo.

12. Lepší penis v hrsti, než milenka na střeše.

13. Masturbace ranní zažene chuť k spaní.

14. Zažene i smutek.

15. I stres.

16. A strach.

17. A nezvané hosty v místnosti, kde se jí zrovna oddáváte.

18. Firmy vyrábějící papírové kapesníčky vám nabídnou věrnostní slevu.

19. Ten pocit, když si pak potřesete rukou s osobou, kterou nesnášíte.

20. A jak pravil Woody Allen: „Nezavrhuji masturbaci – je to sex s někým, koho miluji.“

 

Na úplný závěr ještě jeden bonusový bod. Pánové, masturbujte dokud můžete.

Zdroj perexové fotografie: sxc.hu

Martin Kovařík

Martin Kovařík

Mladý a pohledný student sociologie miluje hokej, plzeňské pivíčko a příjemnou společnost. Rád se projede na kole nebo potrápí nohy při běhu či florbalu. A samozřejmě napíše článek do G21.

Zanechte komentář