Once upon a Time in Wonderland - jeden z končících seriálů. Zdroj: csfd.cz

Seriály, které nedostaly zelenou

Film Kultura / 19.4.2014

Stejně jako každou sezónu, i letos některé seriály kvůli nízké sledovanosti končí.

Každý rok vzniká a pokračuje spoustu seriálů a každý rok několik seriálů ve svém vysílání nepokračuje. Zkrátka mají moc malou sledovanost na  to, aby mělo smysl je vysílat. Které série dostaly červenou letos?

Once Upon a Time in Wonderland

Prvním takovým seriálem je Once Upon a Time in Wonderland. Tento seriál je spin-offem k úspěšnějšímu Once Upon a Time. Děj seriálu byl zasazen do viktoriánské Anglie, kde žije dívka jménem Alenka hovořící o neznámé zemi. Ta podle jejího vyprávění existuje na druhé straně králičí nory, nicméně lékaři ji mají za duševně chorou a chtějí jí dát lék, po kterém by zapomněla. Na poslední chvíli se v nemocnici objevují bílý králík a Kárový spodek, kteří ukáží Alence cestu do Říše divů.

Třináctá a zároveň poslední finálová epizoda tohoto seriálu byla odvysílána 3. dubna 2014. První díly seriálu se začaly vysílat v říjnu loňského roku a stabilně si udržovaly sledovanost kolem šesti milionů diváků. Někteří herci z tohoto seriálu – například Michael Socha – mají namířeno do tzv. základního již zmíněného seriálu Once Upon a Time.

Mind Games

Mind Games jsou druhým zrušeným seriálem této sezóny. Jednalo se o drama stanice ABC, které vypráví o Rossovi a Clarkovi Edwardsových. Ti vlastní speciální firmičku na „splněná přání“. Pokud chcete získat vysněnou práci nebo vymluvit dceři jejího přítele, navštivte tyto dva pány a nebudete litovat. Své úkony provádějí především za pomoci psychologických manipulací. Clark trpí bipolární chorobou a jeho bratr na tom taky není zrovna nejlíp – je to podvodník, který má jistou praxi v manipulování s lidmi. Oba dva jsou nemalými experty na svoji práci…

Seriál byl nečekaně zrušen již po pěti odvysílaných epizodách, protože jej sledovaly pouhopouhé dva miliony diváků. Jediný, kdo utrpí větší újmu, je Kyle Killen, jemuž byly zrušeny celkem 3 seriály. V současné době bude jako náhrada tohoto seriálu vysíláno opakování Resurrection a přibližně od 15. dubna jej nahradí Celebrity Wife Swap, což je nám všem známá Výměna manželek v hlavní roli s celebritami.

Seriál Mind Games se začal vysílat od února letošního roku. Zdroj: youtube.com

Seriál Mind Games se začal vysílat od února letošního roku. Zdroj: youtube.com

The Michael J. Fox Show

NBC je jednou z mnoha televizních stanic, která stejně jako ostatní ruší své seriály. Tentokráte to je The Michael J. Fox Show, jejíž děj pochází z televizního prostředí. Moderátor televizních zpráv se vzdal své kariéry, aby svůj nově získaný čas strávil léčbou Parkinsonovy choroby a mimo jiné se chtěl věnovat i rodině. Jak už to tak bývá, děti dospějí a Mike bude uvažovat o návratu do práce, což s sebou přináším  zvládat rodinu, kariéru i domov.

Tento seriál se nevysílá už delší dobu. Z televizních obrazovek byl stažen takřka ze dne na den. Po skončení Olympijských her byl nahrazen Hollywood Game Night. Může se i zdát, že zrušení tohoto seriálu nebylo zrovna nejšťastnější volbou, už jen proto, že si stanice NBC objednala rovnou 22 epizod, které měly znamenat i comeback hlavního hrdiny Michaela J. Foxe.

Sean Saves the World

Dalším seriálem televizní stanice NBC, který se do sezóny 2014/2015 rozhodně nevrátí, je Sean Saves the World. Ten byl zrušený už po 12 epizodách a NBC ve stejnou chvíli přerušila natáčení nových dílů. Poslední díl byl odvysílán 27. února 2014. Ostatně se není ani čemu divit, protože konečný rating seriálu byl 0.7.

Hlavním hrdinou seriálu byl Sean (Sean Hayes, Will a Grace). Sean nikdy nedělá nic napůl a chce být tím nejlepším otcem. Jenže to by se na scéně nesměl objevit nový majitel firmy, ve které pracuje. Ten se totiž rozhodl, že ze zaměstnanců sedře kůži, což znamená spoustu přesčasů. A je to právě Sean, který by tohle jako jeden z mála mohl zvládnout.

Sean Hayes si roli gaye nezahrál poprvé. Zdroj: youtube.com

Sean Hayes si roli gaye nezahrál poprvé. Zdroj: youtube.com

Back in the Game

Back in the Game byla komedie pocházející ze stájí stanice ABC. Samotný seriál měl tu smůlu, že nezaujal jak fanoušky, tak kritiky. Zrušení seriálu potvrdil i samotný tvůrce seriálu Robb Cullen, který poděkoval za podporu fanoušků a kamarádů. Back in the Game mělo to štěstí, že bylo odvysíláno všech 13 dílů a seriál měl celkově dobrou sledovanost.

Komedie se točí kolem rozvedené matky Terry, která se dává dohromady se svým otcem a začíná trénovat baseballový tým, ve kterém hraje její syn. Tím se vrací zpátky do světa sportu, což už rozhodně neměla v plánu.

Na obrazovkách trochu překvapivě zůstává jiný ze seriálů ABC, Trophy Wife. Ta je považována za nejhůře sledovanou komedii, ale na rozdíl od Back in the Game se může těšit velkým zájmem kritiků a novinářů.

Ironside & Welcome to the Family

Dalšími dvěma seriály, které se nedočkají nové sezóny, jsou Welcome to the FamilyIronside, který byl stažen už po třech epizodách. Jedná se o remake seriálu z roku 1967. Původní seriál přežil téměř 200 epizod a jeden televizní film. Děj seriálu se zaměřuje na detektiva, který skončí na vozíku, ale to není překážkou pro výpomoc v řešení případů svých kolegům.

Tím dalším seriálem je tedy Welcome to the Family, který nahradil seriál Parks and Recreation. Seriál vyprávěl o hispánské rodině, kde dcera Dana a Kariny složí maturitu, přijmou ji na univerzitu a ještě čeká dítě s jistým bělošským chlapcem, a tak rodině nezbývá nic jiného, než jej přijmout. A aby toho nebylo málo, musí se sžít i s chlapcovou rodinou.

Oba seriály se řadí mezi nejhůře sledované; už od pilotního dílu byla jejich sledovanost takřka kritická.

Část povedené seriálové rodinky. Zdroj: youtube.com

Část povedené seriálové rodinky. Zdroj: youtube.com

The Goodwin Games

The Goodwin Games je seriál pocházející ze stanice FOX. Původně bylo naplánováno 13 epizod, ale nedlouho poté byl zkrácen na pouhých sedm. Tato série se na televizních obrazovkách objevila ke konci sezóny a ačkoli to nebylo přesně řečeno, už jen díky sníženému počtu epizod bylo jasné, že seriál nebude mít šťastný konec.

Příběh vypráví o třech sourozencích, kteří – pokud chtějí získat dědictví po svém zesnulém otci – musí splnit jednu jedinou podmínku: opět navázat kontakt mezi sebou navzájem.

We Are Men

We are Men je komedie ze stáje stanice CBS, která skončila už po pouhých 2 epizodách. Ačkoli komedie byla zasazena do vysílacího plánu v tom největším vysílacím boomu, nedočkala se vysoké sledovanosti. Ta byla kolem pouhých 5, 4 milionů diváků.

Právě odkopnutý svou budoucí manželkou se Carter Thomas stěhuje do bytového komplexu, kde se seznamuje s rozvedenými třicátníky, kteří ho vtáhnou do tajů vztahů a vysvětlují mu, proč většina vztahů nedopadne zrovna nejlépe, ačkoli sám Carter doufá, že svou lásku získá zpátky.

Hlavní parta seriálu We are Men. Zdroj: csfd.cz

Hlavní parta seriálu We Are Men. Zdroj: youtube.com

Sledovali jste výše zmíněné seriály? Souhlasíte s jejich zrušením nebo myslíte, že měly dostat svou šanci? Váš názor nás zajímá!

Zdroj perexové fotografie: youtube.com

Monika Faltýnková

Monika Faltýnková

Filmová fanynka, literární maniak a zcela nevinná slečna v jednom ;)

Zanechte komentář