Trabanti slaví 10 000 diváků venkovní projekcí zdarma

Film / 29.3.2014

Autor:

Film Trabantem až na konec světa vidělo za první dva týdny v kinech více než 9 000 diváků. A to už si žádá oslavu!

„Je velká radost vidět zase jednou vyprodaná kina. Máme radost a rádi bychom se o ni podělili s fanoušky filmu,“ říká producent filmu Jiří Konečný. Společně s režisérem Danem Přibáněm proto film promítnou v jarním kině klubu Cross v pražských Holešovicích tuto neděli 30. března od 19 hodin. „Je možné, že divák s pořadovým číslem 10 000 dorazí právě tam,“ dodává Konečný. Vstupné je zdarma, pro vylosovaného „desetitisícího diváka“ mají pořadatelé připravenou malou pozornost.  

[two_third]

DAN PŘIBÁŇ
Cestovatel, filmař a novinář Dan Přibáň je autorem dokumentárních cestopisných filmů, vytrvalým propagátorem vědy a techniky a člověkem, který rád přijímá velké výzvy. S minimálním technickým vybavením projel trabantem Hedvábnou stezku, Afriku a Jižní Ameriku. V duchu kréda „cesta je cíl“ rád připomíná, že „kudy“ a „jak“ jsou při cestování důležitější než „kam“. Jeho film Trabantem napříč Afrikou se dlouhodobě drží mezi nejlépe hodnocenými českými filmy na portálu CSFD.cz.

[/two_third]

Po dvou týdnech od premiéry je film Trabantem až na konec světa druhým nejlépe hodnoceným českým filmem na portálu csfd.cz, v celkovém žebříčku všech filmů figuruje na 18. místě.

„Film v hodnocení překonal Sedm statečných, Matrix a všechny díly Pána prstenů. Aktuálně si brousí zuby na Mlčení jehňátek, Pulp Fiction a další trháky,“ konstatuje Zuzana Pudilová z distribuční společnosti Aerofilms. Snímek zachycuje neuvěřitelné dobrodružství cestovatelů, kteří dokázali přejet celou Jižní Ameriku ze severu až na nejjižnější výběžek. Místo land roverů si přitom vystačili s vozovým parkem v podobě dvou trabantů, polského fiátku a jawy z roku 1957.

Jak jsme už o trabantích výletech psali si můžete přečíst tadytady.

„Film jsme točili s tím, aby někomu udělal radost, potěšil ho, motivoval k tomu, aby si splnil svůj sen, ať je to sebevětší pitomost, i když mu všichni kolem říkají, že to nejde, nebo to nemá cenu. Nám to o filmu říkali taky. Kdo by na takovou věc šel do kina, když tam dávají Hobita? A najednou máme 10 000 diváků za dva týdny a dozvídáme se, že občas lidi v kině tleskají. Jen tak, i když je nemůžeme slyšet. Tak si člověk říká, že to všechno mělo cenu,“ popisuje Dan Přibáň. Nedělní promítání na travnaté ploše u klubu Cross začne tuto neděli po sedmé hodině večerní, klub naleznete na adrese Plynární 23, Praha 7.

TRABANTEM AŽ NA KONEC SVĚTA
Cestovateli Danu Přibáňovi a jeho partě nestačilo, že dokázali nemožné, když přejeli trabantem Afriku a natočili o tom nezávislý film. Rozhodli se vypravit na ještě náročnější cestu. 21 124 kilometrů napříč Jižní Amerikou až na konec světa. A aby to nebylo moc jednoduché, tentokrát nepojedou jen trabantem. Sestava snů v mezinárodním týmu Čechů, Poláků a Slováků patří podle Dana „buď do blázince, nebo na šrotiště.“

Dva trabanty, polský fiátek a jawa 250 z roku 1957 se místo toho vydává vstříc tomu nejnáročnějšímu, co se dá v Jižní Americe najít. Amazonský prales, pětitisícové průsmyky And, pouště i oceán. Tahle šílená jízda rozhodně není bezstarostná, je však zároveň fascinující a zábavná. Jak se dokáže snést osm lidí ze tří zemí, kteří se navzájem skoro neznají, čtyři měsíce ve žlutých ponorkách? Ta největší výzva není venku, ale uvnitř.

Zdroj perexové fotografie: amerika.transtrabant.cz

Generace21

Generace21

Zanechte komentář