Duben v kinech: Captain America, Mádlovo Pojedeme k moři a mnohem víc

Film / 1.4.2014

V dubnu přichází do českých film výjimečně zajímavý balíček novinek. Můžeme se těšit na akční hrdiny, plnou náruč romantiky i režisérskou prvotinu Jiřího Mádla.

Akční hrdinové Captain America a Spider-Man

Hned první týden v dubnu se k nám „navrátí“ další z úspěšně zfilmovaných komiksových hrdinů. Captain America: Návrat prvního Avengera je pokračováním prvního dílu z roku 2011. Řadí se po bok filmů na motivy komiksů společnosti Marvel, jako jsou Avengers, Neuvěřitelný Hulk, dva filmy o Thorovi či Iron Man, který se dočkal dokonce třídílného zpracování. V roli Kapitána se již tradičně představí Chris Evans, po jeho boku najdeme Scarlett Johansson jako Černou vdovu.

Chris Evans se vrací jako Kapitán Amerika, sekunduje mu Scarlett Johansson. Zdroj: csfd.cz

Chris Evans se vrací jako Kapitán Amerika, sekunduje mu Scarlett Johansson. Zdroj: falcon.cz

V dubnu nás čekají ale hned dva filmy o akčních hrdinech. Tím druhým není žádný jiný než Amazing Spider-Man 2, druhý díl nového zpracování příběhů o pavoučím muži. Můžete být sebevětším fanouškem starého spider-manovského páru Tobey Maguire a Kristen Dunst, jisté však je, že jejich mladší verze, Andrew Garfield a Emma Stone, jen tak plátna kin neopustí. Producenti už totiž plánují třetí i čtvrté pavoučí pokračování na roky 2016 a 2018.

Druhý Spider-man v novém - pod červeno modrým oblečkem se skrývá Andrew Garfield. Zdroj: csfd.cz

Druhý Spider-Man v novém: pod červeno-modrým oblečkem se skrývá Andrew Garfield. Zdroj: falcon.cz

Jarní romantika

Film Vášeň mezi řádky přináší příběh jednoho z nejvýznamnějších anglických spisovatelů všech dob, Charlese Dickense, a jeho milenky, v podání herců Ralpha Fiennese (známý například pro svou roli Voldemorta) a Felicity Jones. Krok za krokem film ničí suchopárnou a nudnou představu o autorovi například Olivera Twista a nahrazuje ji aktivním charismatickým mužem, který vedle péče o ženu a deset dětí udržuje ještě milostný poměr.

Film odhaluje milostný poměr slavného spisovatele Charlese Dickense. Zdroj: csfd.cz

Film odhaluje milostný poměr slavného spisovatele Charlese Dickense. Zdroj: bontonfilm.cz

A ani fanoušci jednoduchých romancí s fešným svalovcem, co skrývá temnou minulost, a křehkou (a bohatou) blondýnkou v hlavních rolích nepřijdou v dubnu zkrátka.  Právě pro ně tu je Nekonečná láska. Snímek je již druhým filmovým zpracováním románu Scotta Spencera o první lásce, které rodiče nepřejí a která spojila dva mladé lidi z rozdílných sociálních prostředí. Film představuje především ne tak známé herce, někomu ale můžou být tváře Alexe Pettyfera a Gabrielly Wilde povědomé.

První lásce Alexe Pettyfera a Gabrielly Wilde nepřejí ani rodiče, ani společnost. Zdroj: csfd.cz

První lásce Alexe Pettyfera a Gabrielly Wilde nepřejí ani rodiče, ani společnost. Zdroj: cinemart.cz

Drama a napětí

První z filmů, ze kterých vám bude běhat v setmělém sále mráz po zádech, je britskou filmovou adaptací novely F. M. Dostojevského. Hlavní hrdina v podání Jesse Eisenbegra vede osamělý a lhostejný život. Vše se změní ve chvíli, kdy v práci potká člověka, který je jeho přesnou kopií – mnohem sebevědomější, zábavnější a přitažlivější kopií, která postupně začíná ovládat jeho život místo něho. Snímek britského režiséra a známého sitcomového herce Richarda Ayoadeho nese název Dvojník.

Snímek Dvojník je filmovou adaptací novely F. M. Dostojevského. Zdroj: csfd.cz

Snímek Dvojník je filmovou adaptací novely F. M. Dostojevského. Zdroj: aerofilms.cz

Přestřelky, efektní výbuchy, namakané agenty v oblecích a velké zbraně, to vše přináší snímek 3 dny na zabití. Navrch přidává velkorysou dávku humoru a Kevina Costnera v roli vysloužilého agenta tajné služby, který umírá a víc času se svou dcerou mu může poskytnout jen speciální lék. Ten ale není zadarmo. A za peníze také ne.

Kevin Costner, tajný agend ve výslužbě, běhá, střílí a baví jako za mlada. Zdroj: csfd.cz

Kevin Costner, tajný agent ve výslužbě, běhá, střílí a baví jako za mlada. Zdroj: bioscop.cz

Posledním thrillerem z dubnové nabídky je hvězdně obsazené sci-fi Transcedence. Johnny Depp, Kate Mara nebo Morgan Freeman se představí ve filmu o kontroverzním vědci, který stvoří umělou inteligenci schopnou obsáhnout veškeré vědění lidstva. Ústředním motivem příběhu je etika a morální dilema o tom, co je správné a co už ne.

Johnny Depp musí řešit morální dilema ohledně umělé inteligence chytřejší než  člověk. Zdroj: csfd.cz

Johnny Depp musí řešit morální dilema ohledně umělé inteligence chytřejší než člověk. Zdroj: bontonfilm.cz

Něco navíc: animovaní zpívající papoušci i dokument o Justinu Bieberovi

Nemusíte se vymlouvat na mladší sourozence a hrdě vyrazte do kina, i když už dávno nesplňujete věk cílové skupiny tohoto filmu. Animované Rio 2 plné zpívajících papoušků, barevné džungle, humoru, zábavy a trochy napětí dostane své místo na plátnech hned druhý dubnový týden. Hrdinové prvního dílu, papoušci Blue a Perla, musí společně se svými dětmi odletět do divoké Amazonie, aby se Blue mohl utkat jak s tchánem, tak s mstivým šéfem papouščí mafie.

Papoušci Blue a Perla tvoří šťastný pár - nebezpečí na ně číhá i v druhém díle. Zdroj: csfd.cz

Papoušci Blue a Perla tvoří šťastný pár – nebezpečí na ně číhá i v druhém díle. Zdroj: cinemart.cz

Jiří Mádl je známý spíše pro své herecké zkušenosti, proslavil se v teenagerské komedii Snowboarďáci již před dlouhými deseti lety. Nyní se vrhl na jiné řemeslo: sám napsal scénář a zrežíroval film Pojedeme k moři. Hlavním hrdinou snímku je jedenáctiletý Tomáš, který skrze svou domácí kameru zachycuje rodinné a přátelské vztahy, které ho obklopují, a i pár nepříjemných tajemství. Na Mádlův debut zatím kritici pějí samou chválu, oceňují jednoduchost, upřímnost filmové výpovědi a kvalitně odvedenou práci jak režiséra, tak herců. Názor si můžete udělat sami – už 10. dubna.

Hlavní hrdina filmu ztvárněný Janem Maršálem natáčí na obyčejnou kameru svou rodinu i kamarády. Zdroj: csfd.cz

Hlavní hrdina ztvárněný Janem Maršálem natáčí svou rodinu i kamarády. Zdroj: falcon.cz

Na závěr vás čeká opravdová lahůdka. Justin Bieber je zpěvákem kontrastů – lze ho milovat, nebo nenávidět. Pro ty, co se hlásí k první možnosti – a možná i pro pár zvědavců z druhé kategorie – tu je dokument Justin Bieber’s Believe. Trailer ukazuje nejen davy šílících fanynek, nýbrž i mladého kluka, který se ve svých „nácti“ dostal pod tlak a stres slávy, o které si mohou nechat zdát i jeho mnohem starší a zkušenější kolegové. S podobným formátem, představujícím vybranou hvězdu i mimo zář reflektorů, jsme se mohli setkat minulý rok na podzim, kdy v kinech běžel dokument One Direction: This is us o oblíbené chlapecké skupině z Británie.

Justin Bieber, zpěvák, kterého buď milujete, nebo nenávidíte. Zdroj: csfd.cz

Justin Bieber, zpěvák, kterého buď milujete, nebo nenávidíte. Zdroj: bioscop.cz

Zdroj perexové fotografie: stránky distributorů, upraveno

Jana Leichterová

Zanechte komentář