Horká čokoláda

Teplé nápoje, které si jen tak někde nedáte

Na talíři / 27.12.2012

Venku je -15 ° C a vy se chcete zahřát pořádně horkým drinkem, jenže čaj hledáte marně a na kafe není chuť. Vyzkoušejte tedy naše horké nápoje.

Právě jste se po náročném dni vrátili domů do příjemně vytopeného bytu. Za oknem je počasí, že i váš pes raději ignoruje výzvy k odchodu na procházku a zavrtává se hloub a hloub do svého pelechu ve snaze stát se neviditelným. Necháte ho tedy být, odložíte zasněžený kabát a posadíte se k televizi či knize. Jenže! Máte na něco chuť. Mělo by to být teplé, přiměřeně sladké a nemělo by to dát moc práce. Právě pro tyto chvíle jsem si pro vás připravila dva výtečné horké nápoje, které vám jistojistě rozproudí krev.

Domácí ovocný čaj s granátovým jablkem

Domácí čaj

Čaj z granátového jablka vás nejen zahřeje, ale blahodárně působí i na vaše zdraví. Semena obsahují mimo jiné velké množství vápníku, fosforu, železa, hořčíku a z vitamínů pak například vitamín B a C.

[two_third]

Suroviny na 2 větší šálky:

Slupky z 1 jablíčka

Slupky z jedné hrušky

Slupky z ½ pomeranče

Slupky z ½ citrónu

2 vydlabaná granátová jablka

1 hvězdička badyánu

1 svítek celé skořice (či špetka mleté)

4 celé hřebíčky

Cca 0,5l horké vody

Med

[/two_third]

Ovoce si důkladně omyjteoloupejte. Na přípravu čaje je vždy lepší použít ovoce v bio kvalitě, nejvíce se za to přimlouvám u pomerančů a citrónu. Ani tím nejdůkladnějším mytím z jejich kůry neodstraníte všechnu chemii nutnou k tomu, aby zvládly převoz. Pokud se vám bio ovoce nepodaří sehnat, jablíčka a hrušky vyberte české a citrusy omyjte obyčejným mýdlem a pořádně propláchněte studenou vodou. Semínka granátového jablíčka společně se slupkami a kořením vložte do hrnce a zalijte vroucí vodou, na nejmenším plameni nechte louhovat přibližně deset minut. Oslaďte medem a můžete podávat.

Z ovoce, které vám zbylo, si buď připravte ovocný salát, sezobejte ho jen tak a nebo ho klidně nakrájené na kostičky přidejte do čaje. Nic tím neztratíte, ba právě naopak. A že čaj nemá ten správný říz? Nebojte se a přilijte panáčka rumu či vodky.

Mandlové mléko se skořicí

 
Mandlové mléko si můžete dopřát v alko i nealko verzi. Nemáte-li rádi skořici, posypte si povrch čokoládovými hoblinkami nebo kakaem.

[two_third]

Suroviny na 2 šálky:

150g loupaných mandlí

400ml vody

200ml mléka

Kapka mandlové tresti (není nutné)

Špetka skořice

Med

[/two_third]

Příprava tohoto mandlového mléka je kapku složitější než příprava domácího čaje. Ale vaše snaha bude odměněna lahodným spojením jemné chuti mandlí, pikantní a voňavé skořice, mléka a medu.

Mandle nasekejte nebo rozmixujte najemno. Zalijte teplou vodou a nechte dvě hodiny odstát. Mandle i s vodou rozmixujte v mixéru a výslednou tekutinu smíchejte s mlékem. Povařte, přidejte kapku mandlové tresti a přeceďte, nejlépe přes čisté plátýnko či utěrku. Nalijte do šálku, oslaďte medem podle své chuti a posypte skořicí. Pokud doma nemáte mixér, nezoufejte. Nemixujte a postupujte podle popisu. Jen nevynechejte tresť, neumixované mandle nebudou uvolňovat takové aroma.

Chcete-li si připravit variantu de-luxe, mléko částečně nahraďte smetanou v poměru 2:1 a povrch posypte jemnými hoblinkami bílé čokoády, či do nápoje vložte malé marshmallows. A varianta pro zimní večer na horách po dni plném lyžování? Do každého šálku přidejte velkého panáka bílého rumu.

A nezapomeňte, že nabídnout horký nápoj příteli v nozi stanovuje společenský protokol. (Verzi videa v čj můžete stáhnout na uložto.cz, epizoda Jak je důležité míti Sheldona.)

Dobrý teplý drink lze vykouzlit také třeba jen z jablíček, skořice či hřebíčku. Pěstuje za oknem vaše maminka citŕonovou meduňku? Neváhejte a kousek jí ustřihněte. Čaj z ní pohladí na těle i duši.

Všichni také jistě znáte zázvorový čaj. Nemusíte na něj chodit do restaurace. Bude vám stačit malý kousek zázvoru nakrájený na plátky a horká voda. Nebojte se experimentovat, prozkoumejte lednici a to, že jste si zapomněli koupit čaj vám brzy přestane drásat nervy.

Máte také vy svůj oblíbený domácí hot drink? Podělte se o něj s námi na našem facebooku.

Zdroj perexové fotografie: Wikimedia commons

Zdroj ostatních fotografií: Barbora Venháčová, Generace21

Barbora Venháčová

Barbora Venháčová

Obyčejná holka, momentálně máma na plný úvazek a kuchařka tělem, duší a hlavně srdcem. Na vaření nemám papír, ale jídlo, vařečky a plotna jsou mou největší vášní. A největší radostí zase to, když chutná. "Když si člověk počíná pečlivě, když používá správné přísady a všemu dá, co tomu patří, může většinou uvařit něco moc dobrého."

Zanechte komentář