Kosmetická akupunktura

Kosmetická akupunktura

Krása a móda / 4.5.2014

Jehličky zabodané do těla? Au! Představujeme vám metodu zkrášlování, na které vám ukážeme, že akupunktura nebolí. Čtěte dál. 

Kosmetická akupunktura se zaměřuje na čistou a zářivou pleť. A to přirozeným stylem. Dá se najít také pod pojmem „omlazení obličeje“. Proto se jedná o alternativu oproti botoxu. Jde o odnož čínské medicíny, kde se používá nejen samotná akupunktura, ale i akupresura prsty, čínské bylinky a čínská dietní terapie.

Tato metoda existuje již celá staletí, některé záznamy jsou až 800 let staré. Sloužila ke zkrášlování vlivných a bohatých žen.

Pro koho je kosmetická akupunktura určena?

Záleží na problémech s pletí. Doporučuje se ovšem začít hned v raném věku 30ti let, aby se předešlo známkám stárnutí. Čím déle samozřejmě necháte svou pleť v nerovnováze, tím déle trvá než jí navrátíte ztracenou harmonii.

Jak to probíhá?

Po odlíčení pleti jsou aplikovány akupunkturní jehličky do problémových partií. Následuje dvacetiminutové uvolnění mysli a hlavně odpoutání se od reality všedních, obyčejných a stresujících dnů. Poté se jehličky vyjmou. Na takové ošetření pleti se dochází jednou týdně a výsledky jsou znatelné již po první návštěvě. Záleží samozřejmě na spolupráci. Tyto výsledky však nejsou trvalé, proto by měl klient docházet zhruba 5 – 10 týdnů, což je plná léčebná kúra.

Jak to funguje?

Používáním diagnózy tradiční čínské medicíny, která se zjišťuje z tepu, jazyka, z obličeje a dále otázkami, kterými se zjišťuje nerovnováha v těle. Právě tato nerovnováha je příčinou vrásek. Pokud se začne pracovat na této nerovnováze, zlepšuje se tím lidské zdraví. Zasunutím akupunkturní jehličky na ta správná místa, začíná fungování pozitivní Qi energie. Jedná se o místa – tzv. meriadány, která jsou napojená na vnitřní orgány těla. Právě použitím jehličky se tato místa posilují a dochází ke stimulaci Qi energie a krve.

Bolí to?

V lidech je všeobecně zakódovaná bolestivost jehel. V takovém ošetření pleti se ale opravdu není čeho bát. Akupunkturní jehlička je tak tenká, že pokud něco ucítíte, tak maximálně drobounké bodnutí. Většinou ani to ne a ošetření je zcela bezbolestné.

Akupunkturní jehlička.

Vidíte sami, že jehlička je skutečně velmi tenká a její aplikace je díky tomu bezbolestná. Zdroj: www.foter.com

Kolik zaplatíte?

Záleží samozřejmě, komu svou pleť svěříte, ale ceny se pohybují kolem 500 Kč na úvodní hodině, která trvá 50 – 90 minut a poté samotný zákrok stojí 1 000 Kč za 1,5 hodiny.

Vedlejší účinky?

Čínská medicína je k lidskému tělu velice šetrná. Po takovém ošetření bývá pleť mírně zarudlá, což způsobuje krev  v obličeji. Tento stav ovšem trvá jen pár hodin. Mohou se objevit i drobné podlitiny v místě vpichu, ale to se stává velmi zřídka. Naopak lidé se po procedurách cítí velice dobřevyrovnaně.

Na co všechno je kosmetická akupunktura dobrá?

Nejedná se jen o vrásky. Kosmetickou akupunkturou lze ošetřit i akné, atopický ekzém nebo celulitidu.

Kde?

Na webové stránce www.kosmetickaakupunktura.cz zjistíte veškeré potřebné informace a rovnou se můžete objednat na ošetření či jen na konzultaci.

Rovněž www.cosmetic-studio.cz nabízí ošetření pleti kosmetickou akupunkturou. A nejen to. Salon nabízí i například mikrodemabrazi, při které se odstraňují mrtvé buňky z povrchu pokožky nebo stále populárnější epilaci cukrovou pastou.

Jak se vám líbí takové ošetření pleti? Vyzkoušeli byste ho?

Zdroj perexové fotografie: www.cosmetic-studio.cz

Andrea Mikolášová

Andrea Mikolášová

Ráda zkouším nové kosmetické produkty a sleduji trendy z oblasti vizážistiky. Kontakt: andymikol9@gmail.com

Zanechte komentář