chelsea-vs-arsenal

PL: Modrý válec smetl Arsenal z boje o titul

Sport / 27.3.2014

Šlágr 31. kola anglické Premier League se změnil v exhibici. Domácí Chelsea deklasovala Gunners 6:0.

Měl to být další souboj typu kdo s koho. Blues by v případě vítězství drželi první místo před dotírajícími soupeři, Arsenal by se po porážce vzdálil už příliš. B je správně. Gunners nezvládli začátek utkání, když Eto’o už po pěti minutách zaseknul v šestnáctce a přesně trefil růžek branky. Za dvě minuty přidal další branku Shurrle, který propasíroval střelu téměř do stejného místa. Tisící zápas trenéra kanonýrů Wengera ale i po hrůzném startu pokračoval v režii Chelsea.

Klíčový moment přišel v 17. minutě. Oxlade-Chamberlain předvedl na brankové čáře proti pokusu Hazarda výstavní robinsonadu, ale jelikož mu patří místo v záloze, měl jít podle regulí ze hřiště. Sudí Marinner správně nařídil penaltu, ale záložníka za jasnou ruku nevyloučil. Ve shluku hráčů v šestnáctce ukázal červenou kartu chybně Gibbsovi a obránce Gunners opustil scénu místo Chamberlaina. Hazard pokutový kop proměnil a bylo po zápase. Do poločasu se ještě trefil Oscar a druhou pětačtyřicetiminutovku ozdobili domácí ještě dvěma brankami. Brazilský záložník Oscar přidal svou druhou trefu a výsledek pečetil premiérovým zásahem Salah. Arsenal utrpěl debakl 6:0.

chelsea

Kandidáti na titul. Londýnská Chelsea. Zdroj: youtube.com

United po vydařené odvetě v Lize mistrů hostovali v Upton Parku. Domácí West Ham, který je stále ohrožen sestupem, na Red Devils nestačil. Skóre otevřel Wayne Rooney pokusem, kterému už mnozí dávají nálepku gól roku. Těsně za polovinou hřiště napálil skákavý balón, který skončil až za zády Adriana. Útočník hostů tak připomněl gól Davida Beckhama z roku 1996 proti Wimbledonu. Sám Beckham sledoval jeho branku z ochozů. United kontrolovali zápas a ještě do poločasu stanovili konečný výsledek. Byl to opět Rooney, který byl na správném místě ve správný čas a doklepl odražený balón do prázdné brány. Manchester porazil West Ham 2:0. Další kandidát na titul, Manchester City, si zastřílel proti poslednímu Fulhamu. Hlavní hvězdou byl Yaya Touré, který vstřelil první tři branky zápasu. Manchester jasně ukázal kvalitativní rozdíl mezi celky a Fulham celý zápas takřka nepustil do šance. Po úvodním Tourého hattricku modří přidali ještě dvě branky v poslední desetiminutovce a jasně vyhráli 5:0.

Newcastle Crystal Palace 1:0

V Cardiffu bijí na poplach. Nováček soutěže je jen bod od posledního místa a plně utopen v zóně sestupu. Těžký zápas proti Liverpoolu ale začali domácí skvěle. Už v 9. minutě otevřel skóre Mutch. Liverpool ale brzy odpověděl. Kanonýr Suaréz přidal další zásah do své gólové pokladnice. Domácí ale nic nevzdávali. Campbell je po 20 minutách hry opět poslal do vedení. Reds ovšem našli recept i na jeho trefu. Dvakrát se trefil slovenský obránce Škrtěl, jednou Sturridge a ostrostřelec Suaréz dokonce završil hattrick. Po zásahu v 60. minutě přidal ještě branku v závěru. Domácí vzdorovali, ale Liverpool je rozjetý a chce jediné – titul. Cardiff 3:6 Liverpool. Stejně jako Reds, i Tottenhamem dotahoval v zápase se Southamptonem. Hosté měli už dvougólový náskok, ale Spurs dokázali do 46. minuty zápas vrátit do remízového stavu. Dlouhá přetahovaná poté vyvrcholila v samotném závěru. Sigurdsson rozhodl o výhře londýnského klubu v nastaveném čase – 3:2.

rooney

Bude Rooneyho trefa gólem roku? Zdroj: youtube.com

Norwich se vzdaluje od sestupu. Náskok navýšil už na sedm bodů po výhře nad Sunderlandem 2:0. Výhru rovněž ozdobil premiérový zásah Tetteyho, který ranou z voleje nedal Mannonemu šanci. Hull City sice nezískal povolení na přejmenování svého klubu na Hull Tigers, ale tři body z utkání proti West Bromu si vzít nenechal. Hosté, za které nastoupil střídající Matěj Vydra, inkasovali během sedmi minut prvního poločasu a nedokázali se znovu postavit na nohy – 2:0.

Everton lépe zvládl souboj se Swansea, která se také začíná bát o svou působnost v dalším ročníku. Na penaltu Bainese dokázal ještě reagovat Bony, ale dobrý nástup do druhého poločasu rozhodl. Toffees dvěma brankami v rozmezí pěti minut zajistili tři body do boje o Evropské poháry. Na Arsenal už ztrácejí jen šest bodů. Swans ještě v závěru snížili, ale z Liverpoolu odjížděli bez bodu – 3:2.

Přehled končíme klesající formou Aston Villy a skvělým finišem Newcastlu. Ve Villa Parku v zápase se Stoke poprvé jásali domácí – už po pěti minutách se trefil Benteke. To bylo ale pro většinu fandů na stadionu to poslední, z čeho se mohli radovat. Dále byl zápas v režii Potters. Hosté nastříleli čtyři branky a drží desáté místo – 1:4. Newcastlu stále chyběl na lavičce trenér Pardew, kterému byl kvůli nedávnému incidentu zakázán vstup na stadion po dobu tří zápasů. Jeho asistent neměl jednoduchou roli. Šance proti Crystal Palace přibývaly, branky nikoliv. Spasitelem domácích a zlodějem cenných bodů pro sestupový Palace byl Cisse, který skvěle zužitkoval centr od Ben Harfy v poslední minutě duelu – 1:0.

Těšíme se příště s další dávkou Premier League!

Zdroj perexové fotografie: youtube.com