Znáte je: hudba z reklam

Hudba / 25.12.2012

Znáte to – celý den si prozpěvujete  nějakou melodii, a pak zjistíte, že ji znáte z reklamy.

Coca-cola, symbol Vánoc?

Pokud mám mluvit za sebe, tak pro mě je jedním ze znaků Vánoc televizní reklama na Coca-colu. Popěvek „Vánoce jsou tady, Vánoce jsou tady, Coca–colu si vychutnej…“ známe všichni a jen každý rok čekáme na to, až si tuto melodii budeme prozpěvovat.

Reklama byla tak úspěšná, že její nahrazení nepřipadalo v úvahu, ale od roku 2007 pro nás Cola chystá každým rokem novou reklamu s novou znělkou. Já osobně si myslím, že staré kamiony a znělka „Coca-colu si vychutnej…“ je nepřekonatelná, ale porovnejte sami.

 

Reklamy, jejichž znělka je tak otravná, že i když nechcete, tak se melodie vryje do paměti.

Za mě to jsou reklamy od O2.

O2 si v reklamě „už vím, proč mít internet v mobilu“ vypůjčilo písničku Wash my hands – Kormac, která sama o sobě není špatná, ale rozhodně to není melodie, kterou by chtěl člověk slyšet několikrát za večer.

Letošní rok si O2 přichystalo reklamy se znělkou Little Boxes – Sniffy Dog ft. Adriane Stiefel. Tato znělka je nejen v televizi, ale i na internetu, takže rozčiluje daleko více.

 

Příjemnější reklamy, které si nepotřebují uměle vynucovat vaší pozornost.

Rozhodně sem patří reklama na Becherovku (Becherovka sbližuje již od roku 1877). Hudbu složil skvělý muzikant a skladatel Jan P. Muchow.

Další skvělá píseň, která se dostala do televize je Unkle – Kared and Able, Lawless. Tuhle melodii použil Jägermeister na svou reklamu: volání do divočiny. A rozhodně to byl dobrý tah.

 

Sáhnout po klasice rozhodně není špatná volba.

A to tvůrci reklamy na parfém Giorgio Armani nebo na whisky Jameson dobře ví.

V reklamě John Jameson „ztracený osud“ zaslechneme  Mozartovo – Violin Concerto #3, K216 in G.

Giorgio Armani vsadil na skvělý výběr písně – Cinematic orchestra arrival of the birds. Ta jen podtrhne celý dojem z dobrého televizního spotu.

Ať už chceme nebo ne, reklamy jsou součástí televizních programů. Některé jsou hloupé, některé jsou chytré a zábavné. Je jen na nás, co na nich najdeme pozitivního.

Zdroj perexové fotografie: foter.com

Alice Muziková

Alice Muziková

Sluchátka a knihy jsou neoddělitelnou součástí mých dnů. Všechny tyto radosti prokládám dobrou kávou. Večer podléhám filmům a britskému přízvuku. Život "kavárenského povaleče" si umím patřičně užít!

Zanechte komentář