Seriál Grimm zaujme svou atmosférou

Také věříte, že pohádky nejsou skutečné? Mýlíte se a Grimm vám to dokáže.

Film / 6.1.2013

Seriál Grimm je inspirován pohádkami bratří Grimmů, ale své náměty si vypůjčuje i z jiných pohádek, ovšem poněkud jiným způsobem – tím děsivějším.

Nick Burkhardt (David Giuntoli) je potomek rodu Grimmů a kromě toho pracuje u policie, kde mu dělá parťáka Hank Griffin. Oba detektivové společně řeší všední a nevšední případy a věřte nebo ne, to druhé zní o dost pravděpodobněji. Nick coby takzvaný Grimm má jisté nadpřirozené schopnosti, o kterých sám sice neví, ale o něčem svědčí fakt, že má prapodivné vidiny: lidé se před ním mění v nadpřirozené nestvůry, ale ve stejném okamžiku nabudou opět svoji lidskou podobu, jakoby k žádné proměně ani nedošlo. Nick nic z toho nechápe, dokud se u něj jednoho krásného dne (pokud se tomu tak dá říct) neukáže jeho teta v doprovodu záhadného karavanu.

Juliette je Nickovi velkou oporou | zdroj: scifi-tv.ru

Juliette je Nickovi velkou oporou | zdroj: scifi-tv.ru

Stane se Nick plnohodnotným Grimmem?

Za jiných okolností by se jednalo o milou příbuzenskou návštěvu, ale nyní? Od své nemocné tety se Nick dozvídá, kdo doopravdy je, že jeho rodiče byli zavražděni a v neposlední řadě to, že se má rozejít se svou snoubenkou, aby se mohl naplno věnovat honu zloduchů. A aby toho nebylo málo, po rozhovoru plného informací přichází na řadu praktická část, abychom se přesvědčili, jestli je Nick ten správný Grimm. Během rozhovoru se totiž odkudsi vynoří neznámý tvor, kterého musí neprodleně zlikvidovat. Po této nepříjemné zkušenosti se Nickova teta ocitá v nemocnici a později na následky svého zranění umírá.

Je pochopitelné, že se Nick se svým tajemstvím nemůže jen tak někomu svěřit a právě v tuhle chvíli přichází na scénu Monroe – tak trochu napravený vlk, který už se neživí mladými dívkami a dělá pilates. Monroe se stane pro Nicka jakousi vrbou a kromě toho mu pomáhá řešit všechna ta až nadpřirozená úmrtí (a že jich není zrovna málo).

Seriál Grimm u nás vysílá stanice Prima Cool každé pondělí ve 20:15 hodin a opakuje jej následující ten (tedy úterý) v 16:20 hodin.

Zdroj perexové fotografie: sweetsantuary.wordpress.com

Monika Faltýnková

Monika Faltýnková

18tiletá studující slečna na gastronomické škole Adolpha Kolpinga se svými zájmy řadí mezi nadšeného sledovatele filmů, nenapravitelnou čtenářku a věčně píšící dívku, jejíž hlavní zaměření zde na webu je rubrika "Film".

Zanechte komentář