FC Barcelona

El Clásico ovládla Barca a bitva o španělský titul se vyrovnává

Sport / 25.3.2014

Na 226. El Clásicu se diváci rozhodně nenudili. Viděli sedm gólů, hattrick i červenou kartu.

Dvacáté deváté kolo španělské fotbalové ligy přineslo slavný souboj Realu Madrid a Barcelony, který je zároveň soubojem dvou nejlepších fotbalistů planety, Christiana Ronalda a Lionela Messiho. Přestože Real dvakrát v divokém zápase vedl, z výhry 4:3 se nakonec radoval katalánský velkoklub.

Čtyři góly do poločasu

Gólový účet zápasu načal již v sedmé minutě po přihrávce Messiho Andrés Iniesta. Hosté se však z vedení neradovali dlouho, ve dvacáté minutě našel Ángel di María přesným centrem Karima Benzemu a bylo vyrovnáno. O čtyři minuty později si oba gólovou akci jako přes kopírák zopakovali a Real vedl. Tři minuty před koncem poločasu využil zaváhání domácí obrany Messi a vyrovnal na 2:2.

Lionel Messi

Argentinec Lionel Messi zaznamenal hattrick.

Tři penalty po změně stran

Krátce po změně stran fauloval na hranici vápna Dani Alves Ronalda a rozhodčí ukázal poprvé v zápase na značku pokutového kopu. Sám faulovaný penaltu proměnil. O necelých deset minut později přišel klíčový okamžik utkání. Sergio Ramos fauloval v šestnáctce Neymara a za svůj zákrok vyfasoval červenou kartu. Nařízenou penaltu proměnil Lionel Messi a skóre bylo 3:3. A aby těch penalt nebylo málo, tak sedm minut před koncem Xabi Alonso stáhl ve vápně na zem Iniestu, na penaltu šel opět Messi a i podruhé udržel nervy na uzdě a proměnil. Byl tak u všech čtyř gólů Barcelony.

Ronaldo věří v titul

Někteří hráči Realu nesli prohru těžce a spílali na rozhodčího. „Je to pořád stejné, asi někdo chtěl, aby se Barcelona vrátila do boje o titul. Ale bez ohledu na to, co se stalo, jsem přesvědčen, že ligu vyhrajeme my,“ řekla po zápase portugalská superhvězda Ronaldo. Trenér Realu Carlo Ancelotti se ve svých výrocích mírnil a vyzdvihl především výkon Messiho.

Messi rekordmanem

Argentinec Lionel Messi díky hattricku překonal madridskou legendu Alfreda di Stéfana a s jednadvaceti góly se stal nejlepším střelcem El Clásica v historii. Čtnáctkrát se trefil v lize, sedmkrát v pohárových kláních. Christiano Ronaldo má zatím v soubojích Realu Madrid a Barcelony na kontě třináct tref.

Bitva o titul otevřená

Devět kol před koncem je situace na čele tabulky velmi vyrovnaná. Real Madrid je v čele před svým městským rivalem Atléticem jen díky lepšímu skóre a Barcelona ztrácí na oba madridské týmy jediný bod. Poslední zbývající vzájemný zápas tří aspirantů na titul je na programu v posledním kole, kdy Barcelona bude hostit Atlético Madrid.

Zdroj fotografií: Wikimedia Commons