Nová verze ochrany pro MAC

Technologie / 25.3.2014

Společnost ESET přichází na trh s novější verzí řešení ESET Cyber Security Pro a ESET Cyber Security, které jsou určeny pro počítače Mac.

Klíčovými vylepšeními jsou nový modul Anti-Phishing, vylepšený modul ESET Social Media Scanner a nové uživatelské rozhraní. Díky pokročilé heuristice a technologii ESET LiveGrid nabízejí tyto produkty pro platformu Mac účinnou detekci hrozeb a proaktivní ochranu.

Modul Anti-Phishing přidává novou vrstvu ochrany: hlídá, zda navštívená internetová stránka je skutečně legitimní web, nebo zda nejde o podvodnou stránku, která se snaží získat citlivé osobní údaje, jako jsou uživatelská jména a hesla nebo informace o bankovních účtech či kreditních kartách. Phishingové útoky jsou nezávislé na operačním systému a modul Anti-Phishing pro Mac proto využívá stejnou technologii a databázi odhalených podvodných stránek, s jakými pracují řešení pro platformu Windows či mobilní operační systémy.

Zdroj: eset.com

Zdroj: eset.com

Modul Anti-Phishing je zapnutý již v standardním nastavení řešení ESET Cyber Security ProESET Cyber Security; uživatelé mají navíc možnost předávat informace o podvodných stránkách analytikům ESET a přispět tak k dalšímu vylepšování ochrany před tímto typem útoků.

Modul ESET Social Media Scanner v nové verzi zlepšuje ochranu facebookového účtu uživatele a jeho přátel a navíc přidává vrstvu ochrany pro Twitter. Tento modul umožňuje provádět skenování účtů, a to buď automaticky, nebo na vyžádání. Ukazuje také aktuální úroveň nastavení ochrany soukromí na Facebooku a Twitteru a doporučuje případně změnu nastavení. Tato funkce je pro zvýšení bezpečnosti důležitá, protože uživatelé často nemají povědomí o tom, s jakými pravidly pro ochranu soukromí jsou ta která nastavení úrovně spojena.

„Nové bezpečnostní řešení ESET pro platformu Mac nabízí uživatelům technologie, ověřené v náročném prostředí platformy Windows a mobilních operačních systémů. Jde o účinnou ochranu s minimální zátěží pro systém, a to s jednoduchou instalací a komfortem při ovládání, který uživatelé platformy Mac očekávají a vyžadují,“  říká Petr Šnajdr, bezpečnostní expert ESET software.

Přestože je počet hrozeb pro platformu Mac oproti platformě Windows výrazně nižší, rostoucí okruh uživatelů Mac podle studie AV-Comparatives, nezávislé organizace pro testování bezpečnostního softwaru, přitahuje pozornost tvůrců malwaru a otázka bezpečnosti musí být i na této platformě brána vážně.

Zdroj perexové fotografie: eset.com

Vladimír Hurta

Vladimír Hurta

Na portálu Generace 21 zastávám pozici editora sekce Technologie. Pokud se zajímáte o hry, software, hardware a nové technologie, tak mi neváhejte napsat na vladimir.hurta@generace21.cz. Nebojte se rozšířit naše řady. Samozřejmě přijímáme i dámy, takže se hlaste! :-)

Zanechte komentář