Pořád se učím a to mě baví, říká autorka Venkovského stylu

Design / 9.4.2014

Romantická Zuzčina tvorba vám na první pohled učaruje. Začtěte se do rozhovoru a nechte se inspirovat!

Začínající duben plný rozkvetlých stromů a rostlin nás vtahuje do říše jarních romantických barev s přemírou růžové. V tuto krásnou dobu máme možnost vtáhnout kus jara i do našich domovů v podobě narůžovělých textilií s květovanými vzory. Přinášíme vám rozhovor se Zuzanou Kubánkovou, která se v tomto stylu našla a ráda by inspirovala další milovníky venkovského stylu.

Zuzana Kubánková

Zuzana Kubánková

Vyučená švadlena Zuzana Kubánková dělá v životě to, co ji baví a naplňuje. Sama o sobě tvrdí, že kromě švadleny se cítí být i zahradnicí. V oblibě má především levanduli a všechny druhy bylinek, které se často objevují i jako výplň jejích ušitých pytlíčků. Ráda cestuje a sbírá na svých poutích inspiraci, kterou by mohla promítnout do svých výrobků.

Romantický vintage styl je vám blízký. Kdy vás napadlo přijít na trh s vlastními výrobky tohoto typu?

Vždycky se mi líbilo vyrábět něco, co v obchodech není. Líbí se mi náš venkovský styl s proužky, kárem, nadýchané peřiny a polštáře, těch není nikdy dost.

Potahy na polštářů v různých tvarech i barvách. Zdroj: fler.cz/venkovsky-styl

Potahy na polštáře v různých tvarech i barvách.

Shabby Chic

Seznamte se s vintage stylem, jehož hlavním krédem je jednoduchost a záměrná nedokonalost související se stárnutím materiálů. Patina, popraskaný lak a romantické kvítí, kam oko dohlédne!

Co bylo vaším hnacím motorem a inspirací?

Začali jsme cestovat po Koreji a tam jsem poprvé viděla ty nádherné obchůdky s romantickými látkami a šitými věcmi. Hned jsem věděla, že to je ten styl, co se mi líbí a který tu u nás chyběl. Tak jsem si začala objednávat látky s kytičkami ze zahraničí a začala šít a prodávat na Fleru. Ve Francii mě okouzlily obchůdky ve stylu shabby chic a v Norsku věci v jednoduché a studené kráse.

Zdobí vaši domácnost vaše výrobky, nebo je to pro vás čistě pracovní záležitost?

Určitě! Doma si ráda pohovím na polštářcích a také povlečení mám jen své vlastní výroby. Také si šiji a často obměňuji závěsy a záclonky, sedáky a prostírání, tímto vše zároveň testuji.

Oživte posezení na zahradě nebo balkóně měkkými sedáky.

Oživte posezení na zahradě nebo balkóně měkkými sedáky.

Jak by podle vás měl vypadat ideální domov a co by neměl postrádat?

Domov je místo, kde je nám dobře, naše útočiště a pohoda v něm je důležitá. Pro mě je důležité, aby byl čistý a voňavý, někdy stačí jen pár hezkých věcí a hned máme lepší náladu. Je to otázka vkusu a peněz, tohle nechám na každém, jaký styl si vybere.

Kupte si něco pro radost!

Inspirujte se autorčinou prací na jejím webu Venkovský styl, nebo nakupte přes její profil na fleru.

Chystáte novou kolekci zboží pro sezónu jaro/léto, na kterou se můžeme těšit?

Takhle si to neplánuji, nemám žádné kolekce ani nevyrábím sezonní zboží. Zboží šiji po jednom, maximálně třech kusech. Nemám ráda ve tvorbě stereotyp, pořád se snažím vymýšlet nové věci.  Záleží na látce, která mi přijde pod ruku a inspiruje mě. Pořád se učím a to mě baví.

Na květovaném prostírání bude každé jídlo delikatesou.

Na květovaném prostírání bude každé jídlo delikatesou.

Máte nespočet pozitivních ohlasů od zákazníků. Neuvažujete do budoucna otevření vlastní kamenné prodejny?

Ohlasy od mých zákaznic jsou pro mne velmi důležité a cenné, tohle je největší zrcadlo mé tvorby. Do budoucna ano, to se teda těšte. Mám velký plán, že si nechám postavit dílnu s obchůdkem, kde za mnou budete moci přijít nakoupit, poklábosit při kávě a možná i něco společně ušít.

 Zdroj fotografií: fler.cz/venkovsky-styl

Anna Kovárová

Anna Kovárová

S láskou pro design jsem se narodila, ale lásku ke psaní ve mně vzbudila Generace 21. Jsem ráda, že jsem našla zalíbení v tom co dělám :-)

Zanechte komentář