Jak využít bezesných nocí?

Osobní rozvoj Vztahy / 12.4.2014

Každý z nás už to někdy zažil. Jste unavení, ale usnout nemůžete, a tak počítáte ovečky.

Není to nic neobvyklého, že se občas člověku nepodaří usnout v tu chvíli, kdy potřebuje, aby další den mohl normálně fungovat. Můžete pro to udělat hodně věcí, třeba si dát meduňkový čaj, dívat se na televizi nebo si dát horkou koupel, pak většinou usnete. Ale co dělat, když se vám to nepodaří?

Dodělejte resty z daného dne

Nejjednodušším vyplněním času „navíc“ je to, že doděláte to, co jste v ten den nestihli. Možná jste přes den byli unavení, zdřímli jste si. A to je důvod, proč nemůžete usnout. Takhle využijete čas k tomu, abyste dohnali to, co jste přes den zameškali, a nebudete mít resty na další den. Možná to pro vás bude tolik únavné, že pak usnete velmi rychle a ráno nebudete unavení a zmožení.

Udělejte něco z povinností na další den

Pokud jste ten den udělali vše, co jste měli, jen máte prostě více energie, tak můžete udělat něco pro sebe. Jak? Tím, že uděláte část svých povinností na další den, pokud je to možné. Ať už jde o práci, školu nebo cokoli dalšího. Využijte čas efektivně! A další den toho nebudete mít tolik na práci.

Nenechte své povinnosti, aby vás převyšovaly. Zdroj: foter.com

Nenechte své povinnosti, aby vás převyšovaly. Zdroj: foter.com

Odpočiňte si jiným způsobem

Je ale možné, že se vám nechce pracovat, že všechny resty a povinnosti máte hotové. Pak je zde možnost, že si odpočinete jinak než spánkem. Třeba horkou koupelí. Četbou knihy. Poslechem hudby. Kresbou. Nebo třeba výběrem dárků pro vaše blízké.

Zacvičte si

Rádi na sobě pracujete? A neměli jste čas zacvičit si přes den? Tak co takhle v noci? Někdo na to není zvyklý a nemusí mu to vyhovovat nebo tělo nemusí dobře reagovat, je to velmi individuální. Ale rozhodně je to zdravé – navíc takhle se opravdu unavíte a brzy můžete jít spát.

Nemůžete spát? Přečtěte si knihu. Zdroj: foter.com

Nemůžete spát? Přečtěte si knihu. Zdroj: foter.com

Ukliďte

Přes den pořád něco někde vyřizujete, doma se moc nezdržujete. Proto se vám ve dřezu hromadí nádobí, prach se drží na poličkách a koupelna už nezáří čistotou. Tak ukliďte, nikdo vám v noci nebude pobíhat po pokojích, protože všichni budou spát a vy tak budete mít klid a prostor na to, abyste uklidili nerušeně.

Naplánujte si týden, který máte před sebou.

Často si říkáte, že byste chtěli mít více času na to, abyste si naplánovali týden, který váš čeká? Tak v noci máte dost času, abyste to udělali. Použijte barvy. Využijte tabulky, abyste vše měli přehledné, hlavně pokud nemáte diář. Diář jinak určitě poslouží velmi dobře, ale můžete si udělat i svůj vlastní pouze na ten nadcházející týden.

A co dělá váš partner, když vy nemůžete usnout? Zdroj: foter.com

A co dělá váš partner, když vy nemůžete usnout? Zdroj: foter.com

A co dělá partner?

Když vy nemůžete usnout – co dělá váš partner? Opravdu spí? Bylo by těžké ho probudit? Nemusíte na něj vybafnout, ale co třeba příjemná masáž a nakonec sex, který si užijete oba. Muže sexem probudíte velmi rychle, takže neváhejte a vyzkoušejte. A myslím si, že ženy si sexuální masáž taky nenechají ujít. Tak jen do toho!

Zdroj perexové fotografie: foter.com

Denisa Jelínková

Denisa Jelínková

Miluju barvy, hudbu, focení a psaní. Možná se stanu jednou spisovatelkou - takovou, která bude po večerech vysedávat v houpacím křesle a psát a psát a psát. Fotografování je mou srdeční záležitostí - fotoaparát jsem dostala jako dárek ♥ Takže si užívám každé cvaknutí.

Zanechte komentář