Hc Kometa, playoff extraligy 2013/2014

Play-off extraligy je v plném proudu

Sport / 24.3.2014

Už jsou odehrány čtyři zápasy letošní play-off. Čtyři náročné bitvy, které nabídly hodně zajímavých momentů. Jak se vyvíjejí jednotlivé série?

HC Kometa Brno – HC Škoda Plzeň, stav série 2:2

Hned v úvodním zápasu série vystrčili brněnští hráči růžky, když naložili domácímu týmu Plzně čtyři branky. Do Plzně přijela Kometa velmi dobře připravená a hrála se zabezpečenou defenzivou. Domácímu celku se tak podařilo vstřelit jen jeden gól a úvodní zápas prohráli 1:4. Hned v následujícím zápase ale svému soupeři porážku oplatili stejným výsledkem – 4:1, série byla vyrovnaná.

Fanděte play-off i vy!

Play-off se přesunula na dva zápasy do Brna. Kometa je proslulá svými fanoušky a domácí publikum hnalo hráče kupředu. Plzeň ale chtěla evidentně strhnout výhodu na svoji stranu a přes veškeré protesty publika vyválčila v Brně vítězství 1:2. V sobotním zápase tak mohla jít do výrazného vedení, nicméně hráči Komety se zatvrdili a po šťastné trefě Němce vyválčili hubené vítězství 1:0. Série se tak stěhuje na jeden zápas zpět do Plzně.

HC Oceláři Třinec – HC Pardubice, stav série 3:1

Velmi zajímavě se také vyvíjí duel mezi Třincem a Pardubicemi. Pardubičtí se do play-off museli probojovat přes předkolo, Třinec měl o to více času na přípravu. Přesto se série nevyvíjí tak jednoznačně, jak by mohly výsledky napovídat. Hned v prvním zápase překvapily Pardubice domácí Oceláře a smetly je vysoko 0:4. Rozdílem čtyř branek dopadl taky druhý zápas, tentokrát ale ve prospěch Třince, který zvítězil 5:1.

HC Oceláři, Extraliga 2013/2014, playoff

Zatím se v sérii více radují Oceláři. Zdroj: hcocelari.cz, autor Marian Ježowicz

Po přesunu do Pardubic začalo třinecké trápení. Ačkoliv oba dva zápasy na ledě soupeře vyhráli, nedá se o Ocelářích říct, že by hráli v pohodě a vítězství byla přesvědčivá. Třetí zápas série rozhodoval až v prodloužení Martin Růžička, přitom i na branky v základní hrací době se dlouho čekalo – obě padly až ve třetí třetině. Konečný výsledek 1:2.

V posledním duelu pak Třinec vybojoval podobně jako Kometa hubené vítězství 0:1. Série se přesouvá do Třince za stavu, který je domácím víc než nakolněn, ale předvedené výkony napovídají, že se je ještě na co se těšit.

PSG Zlín – Mountfield Hradec Králové, stav série 2:2

Asi nejvyrovnanější je zatím série mezi Zlínem a Hradcem, každý výsledek je velmi vydřený z obou stran. V úvodním zápase na domácím ledě šli do vedení v sérii hráči PSG po vítězství v prodloužení 2:1, rozhodoval Jiří Ondráček. Hráči Mountfieldu dokázali odpovědět hned v dalším zápase – opět vítězstvím pouze o gól, 3:4.

HC Mountfield HK, playoff extraliga 2013/2014

Děkovačka fanouškům po zápase, kdy Mountfield srovnal sérii. Zdroj: mountfieldhk.cz, autor Stanislav Souček.

V Hradci Králové se potvrdila vyrovnanost celé série, když třetí zápas série vyhráli opět Zlínští a opět v prodloužení. Dlouhou tahanici rozhodl tentokrát Ondřej Veselý a Zlín po vítězství 3:4 strhl vedení na svoji stranu. Hradecká odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Víkendovým zápasem vyrovnal Mountfield sérii na 2:2, tentokrát dokonce s přesvědčivým výsledkem v zápase, 5:1. Série se tak bude hrát minimálně ještě jednou ve Zlíně a jednou v Hradci.

HC Sparta Praha – HC Vítkovice Steel, stav série 3:1

HC Sparta Praha, playoff extraliga 2013/2014

Zápasy mezi Spartou a Vítkovicemi jsou tvrdé. Zdroj: hcsparta.cz, autor Jan Beneš

Jednoznačný vývoj se očekával od série, ve které působí favorit a jasný vítěz základní části, Sparta Praha. Nicméně pražský klub už zažil nejednou, že s přehledem vyhrál základní část a v play-off pohořel. Do série s Vítkovicemi tedy vstupovali hráči zodpovědně a s jasným cílem – postoupit v co nejkratší době. Hned v úvodním duelu vykročili dobře, když na domácím ledě zvítězili 3:2. I přes kvalitní hru se čekala výraznější výhra.

Když pak v druhém zápase vydřeli na ledě Sparty hráči Vítkovic vítězství 0:1, začal se nad pražským klubem vznášet otazník. Ten ale rozprášili hráči v dvojzápase v Ostravě. Nejprve vyhráli 2:3 v prodloužení, v posledním zápase pak už jednoznačně 3:5. Přesto je ale třeba říci, že se na ledě Vítkovic potrápili. Ačkoliv tak mají podobně jako Třinec možnost rozhodnout už v dalším zápase na domácím ledě, je jisté, že jim to hráči Vítkovic nedarují.

Další zápasy začínají už ve středu 26.3.

Zdroj perexové fotografie: hc-kometa.cz, autor Ivo Dostál