Amsterdam láká návštěvníky do nejhoršího hotelu na světě

Cestování / 3.4.2014

„Hůř už dopadnout nemůžete, ale my pro vás uděláme maximum!“

Hotel. Tohle slovo vyvolává ve většině z nás pocit pohodlí, klidu, čistoty a luxusu. Ovšem nizozemský Hans Brinker Budget Hotel z tohohle měřítka podstatně vybočuje. Jeho majitelé ho totiž hrdě prohlašují za nejhorší na světě.

Vstup na vlastní nebezpečí

Pověst tohoto malého hotelu v centru Amsterdamu nebyla nikdy příliš valná. Návštěvníci si stěžovali na nefunkční zařízení pokojů a nepříjemný personál. Majitelé se proto jednoho dne rozhodli, že špatnou reputaci svého hotelu využijí ve svůj prospěch a pokusí se vyzdvihnout všechna negativa, kterými se hotel „pyšní“. A jejich strategie kupodivu funguje!

reklamní kampaň nejhoršího hotelu

Reklamní kampaň hotelu je vtipná a šokující zároveň. Zdroj: hansbrinker.com

Hans Brinker Budget Hotel

Kerkstraat 136

1017 GR Amsterdam

více info na www.hansbrinker.com

Špinavé pokoje, studená voda, která teče jen někdy, pavouci, nedopalky cigaret, ekologický výtah v podobě schodů a v neposlední řadě neochotný personál. Tohle všechno jsou „přednosti“ nejhoršího hotelu světa. Majitelé přinášejí mnoho tipů šetrného přístupu a například doporučují návštěvníkům, aby pro utírání použili závěs místo ručníku.

Paradoxem je, že i přes svou pověst nemá hotel o klienty nouzi. Všechny pokoje jsou neustále plné, ačkoliv majitelé upozorňují, že přespání ve spacáku v parku je pohodlnější než v jejich hotelu. Mnoho turistů je ale jiného názoru. Především baťůžkáři si pochvalují nízkou cenu v porovnání s blízkostí a dostupností centra.

Pokud při svých cestách upřednostňujete nízkou cenu (a dobrodružství) před pohodlím, Hans Brinker Budget Hotel pro vás může být přijatelnou alternativou.

Zdroj perexové fotografie: foter.com, TheJesusGod

Michal Voráček

Michal Voráček

Student žurnalistiky s hlubokým zájmem o historii, cizí jazyky a společenské vědy, vášnivý cestovatel, milovník umění, dobrého vína a čokolády ve všech podobách.

Zanechte komentář