Vánoční TV Tipy pro labužníky

Film Kultura / 24.12.2012

Jste unaveni stále stejným vánočním TV programem? Nezoufejte! Vybrali jsme pro vás to nejzajímavější, na co se v příštích svátečních dnech můžete těšit.

Jako vděčným televizním divákům a zároveň filmovým fanouškům se vám donekonečna omílaný sváteční TV program může poněkud zajídat. Stokrát viděné pohádky a ne zas tak romantické pseudokomedie se na nás valí každý rok pořád dokola. Stačí ale jen trochu podrobněji prozkoumat nabídku televizí a objevíte několik skutečných skvostů.

Prázdniny v Římě – trailer

Česká televize nabídne například skoro největší hity miláčka Audrey Hepburn.  25. prosince se od 21.35 můžete na Dvojce těšit na Prázdniny v Římě, kde Hepburn coby neposlušné princezně sekunduje Gregory Peck v roli novináře. 29. prosince odpoledne pak Jednička vysílá muzikál My Fair Lady, v němž Hepburn nezapomenutelně ztvárnila drzou květinářku Lízu Doollitle, kterou se kvůli sázce snaží převychovat profesor Rex Harrison.

Britské romance i dramata

Pokud si přeci jen neodpustíte dávku romantiky, ale rádi byste ji v podání, které neurazí, 26. prosince znovu ČT 1 uvede Rozum a cit podle románu Jane Austen. Emmu Thompson, Hugha Granta, Kate Winslet nebo Alana Rickmana uvidíte od 22.35. 28. prosince. Od 20.00 nás zase na Nova Cinema čeká Štěstí na dosah, lidově řečeno „doják jako blázen“ s Willem Smithem v jedné z jeho vážnějších rolí.

Ještě dramatičtější náloží je Králova řeč, kterou chystá ČT 1 29. prosince od 21.15. Oscarem oceněný geniální snímek, v němž excelují Colin Firth a Geoffrey Rush, nesmí uniknout žádnému filmovému nadšenci. O den později, 30. prosince, připomene Prima Family trochu nedoceněný mysteriózní thriller Jméno růže podle románu Umberta Eca. Sean Connery v hlavní roli Viliama z Baskervillu začíná ve 22.10.

Čtyři slunce – trailer

Na obrazovkách ale uvidíme i drobečky z koláče české kinematografie. 24. prosince Nova ve 23.25 uvede evergreenové Světáky. Jan Libíček, Vlastimil Brodský a Jiří Sovák v rolích venkovských fasádníků, kteří se snaží proniknout do víru velkoměsta, jsou dnes už srdcovou záležitostí. Novinkou je pak poslední film režiséra Bohdana Slámy Čtyři slunce. I přes rozporuplné přijetí podle nás stojí za vidění. HBO ho v premiéře uvede 1. ledna.

Tak trochu jiné lahůdky

Jestli vám i nyní schází něco, co by vás zaujalo, je tu i několik vskutku alternativních kousků. Štědrý večer můžete skrze televizi totiž taky dost dobře strávit se zpěvačkou Adele. Od 20.00  bude HBO vysílat přenos jejího koncertu.

Když 26. prosince vydržíte vzhůru do půl jedné ráno, na TV Barrandov chytíte Instantní smích s Rowanem Atkinsonem. Herec, kterého proslavila postava poťouchlého pana Beana, se v tomto povídkovém komediálním filmu předvádí i v jiných rovinách. Pokud by vás britský humor neuspokojil, na Nový rok v osm večer startuje na HBO Comedy třetí série pořadu Show Rickyho Gervaise. Milovníkům stand-up komiků je toto jméno dobře známo, ostatním snad pomůže fakt, že na animovaném seriálu se podíleli tvůrci sitcomu Kancl.

Fandové Hry o trůny by si zase večer o prvním i druhém svátku vánočním měli vyhradit pro maraton oblíbeného seriálu. HBO v těchto dvou dnech vždy od 22.00 po pěti dílech odvysílá celou druhou sérii.

Show Rickyho Gervaise III. – ukázka

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Nejčastěji mě najdete v některém z pochybných podniků v těsné blízkosti Národní třídy, neb tam zapáleně studuji VOŠ publicistiky a sklenku podřadného vína po škole, podávanou v oparu cigaretového dýmu, nikdy neodmítnu. Většinou hovořím o filmech, kterým rozumím víc než lidem a dělá mi to radost.

Zanechte komentář